Austria cz. III - wodospady Krimml

 Wodospady Krimml , toja1358

Następnego dnia po bardzo udanej wycieczce malowniczą  Grossglockner  Hochalpenstrasse  wyruszyliśmy na bardziej mokrą wyprawę. Z naszego kampingu w Bruck pojechaliśmy na zachód, do niewielkiej miejscowości Krimml. To około 50 kilometrów, a sama droga prowadząca poprzez szwajcarskie wioski i miasteczka była już atrakcją sama w sobie.
Zostawiliśmy samochód na parkingu, zakupiliśmy niedrogie bilety wstępu  i już po krótkim spacerze mogliśmy podziwiać wodospady z dołu. Mgiełka od wody sięgała daleko, co widać na jednym ze zdjęć – kropelki na obiektywie są wyraźnie widoczne pomimo sporej odległości od wodospadu. Zdjęcia jak zwykle jakości fatalnej – wciąż z kamery – ale trasa warta przejścia więc umieszczam.
Wodospady  składają się z trzech progów z których pierwszy – najwyższy – ma 140 m. Każdy kolejny próg zmienia kierunek wody. Łączna wysokość wynosi 380 m. Trasa nie jest trudna.
Droga pod górę wzdłuż wodospadów zajęła nam  około dwóch godzin. Ponieważ świeciło słoneczko, a nad wodospadem unosiła się mgiełka, udało nam się obserwować tworzącą się  tęczę. Co pewien czas są miejsca widokowe, można podejść nad sam wodospad i z bliska podziwiać spadające z hukiem z progów skalnych tony wody. Oczywiście korzystaliśmy z tego podziwiania, czego efektem były przemoczone ubrania. Na szczęście było bardzo ciepło i schło na nas wszystko bardzo szybko. Na jednym z takich miejsc jest bar, gdzie można pokrzepić się przed dalszą wędrówką.
Wycieczka bardzo udana, panowie bardzo zadowoleni, tym bardziej, że nie zdradziłam im wcześniej celu wędrówki

 Wodospady Krimml , toja1358
 Wodospady Krimml , toja1358
 Wodospady Krimml , toja1358
 Wodospady Krimml , toja1358
po drodze, toja1358
po drodze, toja1358
widoki po drodze do Krimml, toja1358
Komentarze 4
2012-01-14
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

toja1358
16 styczeń 2012 20:57

Dzięki Danusiu!  Wodospady są naprawdę fantastyczne, a moi panowie byli zachwyceni. Zresztą cały ten urlop był fantastyczny i nikt mi nie wierzy, że wcale nas dużo nie kosztował 🙂 Trzeba tylko kochać przygodę i odważnie wychodzić JEJ na spotkanie!

Pozdrawiam cieplutko z nieco mniej białego Sopotu niż wczoraj. Niestety, temperatura w okolicach zera, nowy śnieg nie pada,a stary już rozjeżdżony.

Danuta
16 styczeń 2012 20:42

Jak zwykle piękna relacja Toju! Ostrością zdjęć się nie przejmuj, to co chciałaś pokazać- udało się. Podobnie jak Staś doceniam ogromny wkład pracy który sobie zadałaś. Wyprawa pierwsza klasa i domyslam się, że pełne zaskoczenie Twoich Towarzyszy wędrówki. Pozdrawiam cieplutko i oczywiście przekazuję najwyższą ocenę :-)

toja1358
16 styczeń 2012 00:35

Dzięki Stasiu i pozdrawiam 🙂

 


15 styczeń 2012 11:39

Włożyłaś sporo czasu i pracy, żeby z filmu wydobyć te kadry, więc nie przejmuj się ostrościa. Jest dobrze i co najważniejsze można podziwiać coś czego dotąd nie znałem. Pozdrawiam

Zwiedzone atrakcje

Wodospady Krimml

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024