Wędrówka po Ojcowskim Parku Narodowym

, wojtek

Park Ojcowski to naprawdę wyjątkowe miejsce. Odnaleźć tu można ślady działalności książąt piastowskich, czternastowieczne ruiny zamku Kazimierza Wielkiego czy też renesansową rezydencję zwaną Pieskową Skałą. Dolina rzeki w której leży Ojców oszałamia różnorodnością form krajobrazu. Bogactwo świata roślinnego i zwierzęcego czyni to miejsce ogromnie wartościowym pod względem przyrodniczym.

Szlak zielony, Jaskinia Ciemna - Przed wejściem do jaskini znajduje się zrekonstruowane obozowisko neandertalczyków oraz platforma widokowa z widokiem na Dolinę Prądnika i wznoszącą się tuż obok charakterystyczną skałą wapienną zwaną Rękawicą. Jaskinia składa się właściwie z jednej olbrzymiej komory, 80 m długości, 20 m szerokości i 10 m wysokości, która u końca zwęża się i przechodzi w tzw. Tunel. Zamieszkują ją nietoperze, ćmy, białe wije oraz pająki z gatunku sieciarz jaskiniowy. Środkową część komory zdobią wielkie kopulaste, stalagmity których wysokość sięga do 1 m. 

, wojtek
, wojtek

Ruiny Zamku Kazimierzowskiego - Z dawnej budowli zamkowej pozostało do dziś tylko malownicze ruiny, na które składają się resztki murów obronnych i część mieszkalnych, wieża i brama wjazdowa.

Grota Łokietka - To najdłuższa grota w parku narodowym: ma 320 m długości, kilka korytarzy, dwie duże sale (Rycerska, Sypialnia) oraz dwie mniejsze (Kuchnia).

, wojtek
, wojtek

 

, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
, wojtek
Avatar użytkownika wojtek
wojtek
Komentarze 0
2014-08-13
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Jaskinia Ciemna

Ojców

Góra Chełmowa

Ojców

Ojców

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024