Bochnia

, Angelika Krajewska
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bochnia - najstarsze miasto w granicach obecnej Małopolski, położona jest w połowie drogi między Krakowem a Tarnowem, nad rzeką Rabą, na pograniczu Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego.Koniecznie trzeba odwiedzić Bazylikę św. Mikołaja w Bochni to najstarszy i największy kościół w tym mieście. Bazylika jest piękna od zewnątrz ale przede wszystkim robi wrażenie swoim wnętrzem. Odwiedziłam Galerię Bocheńską świetny punkt handlowo-gastronomiczny, mieszczący się w samym centrum miasta Bochnia. Tuż przy Rynku.  Kopalnia Soli - Wspaniale spędzony czas. Atrakcje takie jak przejażdżka kolejką czy przeprawa łodzią bardzo urozmaicają zwiedzanie. Brawo za animacje multimedialne! Z pewnością tam wrócimy. Proponuję zaopatrzyć się tylko w gotówkę - pod ziemią można zjeść dobry obiad lub kupić pamiątki  🙂 możliwość spania w kopalni , szczegóły na dobrze zrobionej stronie internetowej ,polecam szczególnie rodzinom z dziećmi. Odwiedziliśmy Bochnię zaraz po Wieliczce, to dwa zupełnie inne miejsca - obydwa warte odwiedzenia. Bochnia jest bliższa prawdziwej kopalni, nie widać tu tak komercji. Bardziej surowo, prawdziwie.

 

, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
, Angelika Krajewska
Avatar użytkownika Angelika Krajewska
Angelika Krajewska
Komentarze 5
2017-07-01
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika mokunka
mokunka
06 lipiec 2017 22:49

Bochnia , u mnie niestety tylko przejazdem. Tyle pamiętam, ze na odcinku Bochnia-Brzesko stałam w ogromnym korku...Natomiast kopalnię soli , to tylko tę w Wieliczce zwiedzałam.

pozdrawiam 😉


03 lipiec 2017 19:12

Oto tekst ze strony zwiedzajmy.pl 

Identyczny znalazl się tu.

Bochnia - najstarsze miasto w granicach obecnej Małopolski, położona jest w połowie drogi między Krakowem a Tarnowem, nad rzeką Rabą, na pograniczu Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Takie rozlokowanie decyduje o niezwykłej malowniczości miasta, bowiem w części południowej teren jest pagórkowaty, natomiast w północnej - równinny. Wcinające się w samo miasto wzgórza z kompleksami leśnymi oraz bliskie sąsiedztwo Puszczy Niepołomickiej nadają mu niepowtarzalny urok. Bliskie sąsiedztwo Beskidu Wyspowego i Sądeckiego - znanych regionów turystycznych i wypoczynkowych w połączeniu z dobrze rozwiniętą bazą hotelową, krytym basenem i wreszcie największą atrakcją, jaką jest Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia, funkcjonujące na bazie najstarszej w Europie kopalni soli - stanowią o dużej atrakcyjności turystycznej Bochni.

Dokładne położenie geograficzne Bochni to 20°25' E - 49°58' N.

 

Kopalnia Soli
 sięgająca swoimi początkami 1248 roku jest niezaprzeczalnie największą atrakcją turystyczną miasta. To najstarszy, działający nieprzerwanie zakład wydobywczy w Europie. W 1981 r. zabytkowe wyrobiska zostały wpisane do rejestru zabytków, a w 2000 roku Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski podjął decyzję o uznaniu bocheńskiej żupy za Pomnik Historii. Obecnie trwają starania o wpisanie jej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 750 letnia działalność górnicza stworzyła podziemny labirynt solnych komór i korytarzy. Charakter kopalni w Bochni jest specyficzny i niepowtarzalny, sprawia ona wrażenie autentycznie starej i surowej. Jest zdecydowanie mniejsza od Wieliczki i nie ma tu przepychu wielickiego muzeum, dzięki temu jednak daje autentyczne wyobrażenie o pracy wykonywanej tu przez 750 lat.

 


03 lipiec 2017 19:10

Treśc jest plagiatem .Zaczerpniętym dokładnie z tej strony

 http://zwiedzajmy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=87

Zarowno o mieście , jak i o samej kopalni. Plagiat, słowo w słowo, kropka w kropkę !!!!!

 

Avatar użytkownika Danusia
Danusia
03 lipiec 2017 10:45

Nigdy nie byłam w Bochni. Widzę,że może warto by i tam zawitać:-)

Avatar użytkownika Joanna
Joanna
02 lipiec 2017 21:22

Rzeczywiście kopalnia w Bochni mocno różni się od tej w Wieliczce, ale nie umiałabym chyba odpowiedziec która bardziej mi się podobała. Będąc w Bochni warto też zwiedzić Muzeum Motyli.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024