Krótki odpoczynek nad Jeziorem Sławskim

, Anja

W drodze do Wrocławia i dalej do Szklarskiej Poręby urządziłam sobie krótki, bo 2,5 godzinny odpoczynek w lubuskim nad otoczonym pięknymi lasami Jeziorem Sławskim, zwanym też Śląskim Morzem. Za radą mieszkańców tamtejszych okolic, zatrzymałam się nad Jeziorem od strony miejscowości Sława, co okazało się być dobrym wyborem. Dodam, że nad Jeziorem Sławskim położone są miejscowości: Sława, Lubiatów, Lubogoszcz, Radzyń, Józefów.  Największa atrakcja turystyczna okolicy, czyli wspomniane Jezioro ma powierzchnię ponad 850 ha (długość ponad 9 km, szerokość 1,5 km) i jest największym akwenem w południowo - zachodniej Polsce. Linia brzegowa jeziora jest bardzo urozmaicona. Znajdują się tu liczne zatoki, półwyspy, wyspy (powierzchnia wszystkich wysp to ponad 10 ha). Wokół jeziora zlokalizowanych jest wiele ośrodków wypoczynkowych i liczne pola namiotowe.

W samej Sławie sporą atrakcją dla spacerowiczów jest bardzo ładnie zagospodarowane nabrzeże - z pięknym pomostem, stolikami pod zadaszeniem ze strzechy, gdzie można usiąść i odpocząć, ładną plażą, zjeżdżalnią dla dzieci i całą gamą typowo gastronomicznych atrakcji. Dla pływających wpław wspomnę, iż co prawda przez wiele lat woda w Jeziorze Sławskim uchodziła za niezdatną do kąpieli, ale dzięki długotrwałej działalności Gminy udało się ją oczyścić na tyle, że obecnie można swobodnie pluskać się w zbiorniku. 

, Anja
, Anja

Jezioro Sławskie stanowi także początek malowniczego Lubuskiego Szlaku Wodnego, który jest bardzo chętnie odwiedzany przez kajakarzy. Blisko 200 km trasy kajakowej zachęca do startu w Sławie. Ten akwen także z racji na jego powierzchnię, sprzyjające wiatry i posiadanie portu z klubami żeglarskimi od wielu jest chętnie odwiedzany przez fanów żeglowania. Jest tu również dosyć popularny windsurfing.

Sam odpoczynek choć krótki pozwolił na regenerację sił. Co ważne mimo pełni sezonu i ładnej choć nieco wietrznej pogody nad Jeziorem panował względny spokój.

, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
Komentarze 9
2017-08-08
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anja
17 sierpień 2017 14:36

[cytuj autor='Angelika Krajewska']ale Ci dobrze 🙂 hehe pięknie tam 🙂Edytowano: 2017-08-16 12:32:24[/cytuj]

To prawda. Bardzo ładne nabrzeże. Pełna infrastruktura. Dosyć płytko. Tłumów też nie było.

 

Anja
17 sierpień 2017 14:34

[cytuj autor='marian']Malowniczo tam.To chyba już tak mamy że nawet krótki postój jest okazją poznać okolice i aż korci fotki zrobić.[/cytuj]

O tak trudno mi się opanować🙂

Anja
17 sierpień 2017 14:33

[cytuj autor='Danusia']Znalałazłaś piękne miejsce na relaks " po drodze". Zrobiliśmy podobnie jadąc w tym roku w kierunku Kotliny Kłodzkiej,zatrzymaliśmy się nad jeziorem w Łagowie. Lubuskie i my niezbyt znamy,z tym większą ciekawością poczytałam twoją relację i obejrzałam fotki. Jeziora Sławskiego do tej pory nie znałam.[/cytuj]

Łagów też brałam pod uwagę...akurat wcześniej Twoją relację czytałam. Tylko okolice jeziora w Łagowie wydawały mi się mniej zagodpodarowane, bardziej na wędkarzy nastawione.

Angelika Krajewska
16 sierpień 2017 12:32

ale Ci dobrze 🙂 hehe pięknie tam 🙂

Edytowano: 2017-08-16 12:32:24

Danusia
15 sierpień 2017 11:07

Znalałazłaś piękne miejsce na relaks " po drodze". Zrobiliśmy podobnie jadąc w tym roku w kierunku Kotliny Kłodzkiej,zatrzymaliśmy się nad jeziorem w Łagowie. Lubuskie i my niezbyt znamy,z tym większą ciekawością poczytałam twoją relację i obejrzałam fotki. Jeziora Sławskiego do tej pory nie znałam.

marian
14 sierpień 2017 21:11

Malowniczo tam.To chyba już tak mamy że nawet krótki postój jest okazją poznać okolice i aż korci fotki zrobić.

Anja
14 sierpień 2017 15:53

[cytuj autor='Joanna']Piękne jezioro, niestety zupełnie mi nieznane.[/cytuj]

Gbyby nie to, że było akurat niemal na trasie, a w dodatku i tak planowałam jeden dłuższy postój zanim dojadę do miejsca docelowego to pewnie też bym tam nie dotarła🙂 Lubuskie mam w zasadzie w małym stopniu zwiedzone, jak tam jestem to na ogół przejazdem. 

 

Anna Piernikarczyk
14 sierpień 2017 15:02

No proszę jak ładnie, super 🙂

Joanna
14 sierpień 2017 14:57

Piękne jezioro, niestety zupełnie mi nieznane.

Zwiedzone atrakcje

Sława

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024