Wakacje 2016 - dzień 8. Śnieżka.

, Marcin_Henioo

Tego dnia postanowiliśmy trochę połazikować po górkach.

Auto zaparkowaliśmy na parkingu, przy wejściu do kolejki na Kopę. Ludzi nie było jeszcze tak dużo, więc szło sprawnie i już po chwili jechaliśmy na górę, oglądając się co i rusz do tyłu, by podziwiać widok Karpacza. Ze stacji końcowej czarnym szlakiem doszliśmy do schroniska „Dom śląski”, skąd po lekkim posiłku ruszyliśmy tą lepszą, wygodniejszą drogą w górę. Czyli Drogą Jubileuszową (niebieski i potem czerwony). Po drodze oczywiście roztaczał się piękny widok. Na szczycie tłok, sporo ludzi, bo i od strony naszych południowych sąsiadów. Obserwatorium nieczynne, kaplica św. Wawrzyńca jak najbardziej (mimo że skromna i mała, to robi jakieś takie wrażenie). Po relaksie i obejściu wszystkiego dookoła, rozłączyliśmy się – żona wróciła tą samą trasą, ja z córą szlakiem czerwonym, po czym spotkaliśmy się w miejscu połączenia obu naszych tras, i ruszyliśmy niebieskim szlakiem w stronę schronisk „Strzecha Akademicka” i „Samotnia”. Słońce prażyło wówczas niemiłosiernie, ale byliśmy na tą okoliczność przygotowani.

, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo

Oba schroniska ciekawie, fajnie się prezentują w okolicznościach przyrody. Ładniej oczywiście ulokowana jest „Samotnia”, ale to też rzecz gustu. Do niej zeszliśmy już tylko z córką, bo żona cierpiała na dolegliwości związane z kolanami. Oczywiście obfociliśmy wszystko co się dało, niczym japońscy turyści w Paryżu, i udaliśmy się już w drogę powrotną, żółtym szlakiem do Karpacza, gdzie szlak schodzi prawie że przy Dzikim Wodospadzie. Z racji tych żoninych kolan, zejście było długie, bolące i trudne. Tak wymęczyłem tą moją kochaną połowicę – jak ona może te mną wytrzymać? Mimo wszystko, bardzo nam się dzień podobał. Warto było być na Śnieżce. Kolejny znany i ważny szczyt zaliczony.

, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
Komentarze 10
2016-07-10
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danusia
26 listopad 2017 20:42

Zdjęcia rzeczywiście świetne. Zazdroszczę zdobycia Śnieżki, bo my jakoś do tej pory na nią nie dotarliśmy buu;-) Sama nie wiem jak to możliwe.

Roman Świątkowski
23 listopad 2017 11:19

Spacerek, trasa fajna. Szkoda że na Kopę nie na nóżkach.

Widoki prześliczne, trasy spokojne, wypłaszczone, krajobrazowe jest gdzie połazić.

Pozdrawiam.

Marcin_Henioo
21 listopad 2017 19:22

[cytuj autor='Joanna']Piękne zdjęcia. Wszystkie. A już uchwycenie owada wlatującego do kwiatka na ostatnim zdjęciu to perełka. Lubię takie motywy.[/cytuj]

Dziękuję bardzo. Mam jeszcze trochę fotek panoramicznych, ale nie wiedzieć czemu, nie mogę ich załadować, pojawia się jakiś błąd :-( Może ktoś z Was też tak miał i wie, jak sobie z tym poradzić?

 

Joanna
21 listopad 2017 13:14

Piękne zdjęcia. Wszystkie. A już uchwycenie owada wlatującego do kwiatka na ostatnim zdjęciu to perełka. Lubię takie motywy.

Maciej A
20 listopad 2017 20:39

Przykra sprawa z bólami kolan Żony,

sama wycieczka z klasycznego pięknego karkonoskiego repertuaru,

super

Marcin_Henioo
20 listopad 2017 19:53

[cytuj autor='marian']Trud który pokonaliście wynagradzają piękne widoki.Pamiętam jak bardzo się cieszyłem jak po raz pierwszy zdobyłem Śnieżkę.[/cytuj]

Też czuliśmy radochę, no i dumę! Widoki piękne, to prawda.

 

Marcin_Henioo
20 listopad 2017 19:53

[cytuj autor='Anja']Pięknie, chętnie ponownie się tam wybiorę tym razem latem i mam nadzieję że trafię na równie ładną widoczność jak Ty, na Śnieżce to z tym różnie niestety A gdzie nocowaliście i czy w jednym miejscu podczas tej całej 10-dniowej eskapady?[/cytuj]

Nocowaliśmy w Cieplicach przez cały pobyt. W wynajmowanym mieszkaniu, bardzo wgodna sprawa. Polecam.

 

marian
20 listopad 2017 17:19

Trud który pokonaliście wynagradzają piękne widoki.Pamiętam jak bardzo się cieszyłem jak po raz pierwszy zdobyłem Śnieżkę.

Anna Piernikarczyk
20 listopad 2017 07:53

Pięknie! Wracają wspomnienia z tej słynnej góry🙂

Anja
19 listopad 2017 21:32

Pięknie, chętnie ponownie się tam wybiorę tym razem latem i mam nadzieję że trafię na równie ładną widoczność jak Ty, na Śnieżce to z tym różnie niestety A gdzie nocowaliście i czy w jednym miejscu podczas tej całej 10-dniowej eskapady?

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024