Kołobrzeg zimą

Plaża, MaciejW
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kołobrzeg zimą, czyli zakończenie roku 2019 jak również sezonu turystycznego 2019.

Kołobrzeg zimą, trochę nazwa nad wyrost, bo zimy ani trochę widać nie było. Ale czy warto? Czy warto jeździć w takie miejsca poza sezonem? Na pewno tak 🙂

Kołobrzeg plaża , MaciejW
Kołobrzeg plaża , MaciejW

  Pewnie każdy zna Kołobrzeg, 50 tysięczne nadmorskie miasto podzielone rzeką Parsęty. Muzea, latarnia morska, molo i szeroka przyjemna plaża. Tak w skrócie można opisać tą nadmorską miejscowość. Bardzo fajnym i godnym polecenia jest Muzeum Oręża Polskiego. W swojej ekspozycji muzeum posiada szeroką gamę umundurowania jak i broni różnych epok. Na zewnątrz wystawione są militarne eksponaty zmechanizowane, pancerne i lotnicze.  Nie zabrakło też akcentu MO 😉. Minusem muzeum jest brak szatni (a w muzeum jest bardzo gorąco), tłumaczą się, że koniec zwiedzania jest na dworze i trzeba by wracać się po kurtki, a tak trzeba dźwigać te swoje kurtki ze sobą. Z muzeum sąsiaduje stara kamienica kupiecka z XV w. i jest to jedyny taki zabytek zachowany w regionie.  Niedaleko Muzeum znajduje się ratusz miejski, który pięknie udekorowany na Święta Bożego Narodzenia wzbudzał spore zainteresowane. Sporo turystów postanowiło udokumentować swój pobyt w Kołobrzegu właśnie z dekoracjami miejskimi. Fajny pomysł z takim przystrojeniem zabytkowego ratusza. 

Niesamowicie pięknie przystrojony został również Bindaż. Jest to taki tunel z uplecionych drzew, przepięknie świątecznie ustrojony. Wieczorny spacer w Bindażu sprawia wrażenie spaceru tunelem mocno świecących gwiazd.

Molo nocą, MaciejW
Molo nocą, MaciejW

Inna fajną atrakcją jest molo. 200 metrowy pomost wchodzący w głąb morza, bajecznie podświetlony w nocy. W porze zimowej wejście darmowe 🙂🙂 W pobliżu mola znajduje się latarnia oraz pomnik i masz z flagą upamiętniającą zaślubiny Polski z morzem.

Poza atrakcjami miejskimi trzeba podkreślić fantastyczne ścieżki rowerowe jak i piesze. Dla fanów spacerów jest tu co robić. Przepiękna trasa blisko morza uzbrojona w oświetlenie pozwala na spokojne spacery wieczorne lub nocne. A przepiękny główny deptak powoduje, że nie musimy wracać zawsze tą sama drogą. 

Muzeum Oręża Polskiego, MaciejW
Muzeum Oręża Polskiego, MaciejW
Kamienica kupiecka , MaciejW

Bardzo spodobał mi się Kołobrzeg poza sezonem i chętnie tam wrócę by przemierzyć szlaki rowerowe tej i okolicznych miejscowości. Mam nadzieję, że mi się uda w tym nowym 2020 roku. Wam wszystkim też życzę wielu wspaniałych wypraw w tym nowym roku, tych dalekich jak i tych "wokół komina" bardzo ciekawych i atrakcyjnych jak się okazuje z Waszych relacji.

Ratusz, MaciejW
Ratusz , MaciejW
Ratusz, MaciejW
Katedra, MaciejW
Drzwi Katedralne, MaciejW
Kołobrzeg plaża , MaciejW
Pomnik Zaślubin z Morzem , MaciejW
Miejsce Zaślubin z Morzem , MaciejW
Pomnik Sanitariuszki , MaciejW
Plaża, MaciejW
Plaża, MaciejW
Plaża, MaciejW
Okręt wojenny, MaciejW
Plaża, MaciejW
Plaża, MaciejW
Stop, dalej nie pójdziesz , MaciejW
Komentarze 5
2019-12-30
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
15 styczeń 2020 11:18

To musi być dziwne przeżycie i pewnie fajne zarazem, morze zimą, jeszcze nigdy nie byłam nad Bałtykiem o tej porze roku, choć to prawda, że zimy ostatnio tylko z nazwy przez większość czasu 🙂

Marcin_Henioo
13 styczeń 2020 11:02

Morze zimą ma wiele uroku i zdecydowanie jedną korzyść - mniejsze tłumy ;-)

Dlatego też lubię nasze morze zimą, ale nieczęsto o tej porze tam jestem, dlatego też z zaciekawieniem obejrzałem fotki i przeczytałem Twoją relację. 

Pozdrawiam

Maciej A
13 styczeń 2020 10:20

Wyjeździłem się zimą do Jastrzębiej Góry i też uważam że warto.

Szkoda tylko że zimy są u nas ostatnio nijakie, jednak śnieg dodaje uroku każdemu krajobrazowi.

Kołobrzeg ciekawy, fajnie byłoby pojechać kiedyś na zachodnie wybrzeże, 

Joanna
13 styczeń 2020 09:06

Przeczytałam i obejrzałam z dużym zaciekawieniem, bo moje myśli coraz częściej wędrują w tamtym kierunku. To może oznaczać, że i my tam kiedyś zawędrujemy, choć raczej latem niż zimą.

marian
11 styczeń 2020 20:55

Zimą jeszcze nie byłem nad morzem,ale już wielokrotnie ten pomysł mi chodził po głowie.Widzę że warto.Tobie i wszystkim Krajtroterą również życzę zdrowia i wspaniałych wycieczek w tym Nowym Roku.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024