Żabie doły w czasie pandemi

, mirosław
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W czasie narodowej pandemi człowiek jest zasypywany złymi informacjami,więc jak tylko była możliwość wyjscia z domu w celach rekracyjnych i dla poprawy samopoczucia psychicznego postanowiłem zrobić sobie krótki wypad nad wodę.Mieszkając tak blisko tego miejsca,wybór był oczywisty,park krajobrazowy żabie doły znajduje się kilka kilometrów od mojego domu,więc w dobie narodowej kwarantanny gdy tylko zostały poluznione obostrzenia postanowiłem odwiedzić to ciekawe miejsce.
Żabie Doły to zespół przyrodniczo-krajobrazowy położony na granicy trzech miast: Chorzowa, Bytomia, Piekar Śląskich. Urokliwe miejsce zostało utworzone w 1997 roku. Tereny te powstały w wyniku eksploatacji górniczej i działalności hutnictwa. Żabie Doły mają powierzchnie 226,2ha. Zbiorniki wodne, zapadliska, hałdy i nieużytki zostały uznane jako jedne z najcenniejszych przyrodniczo terenów Śląska pod względem ornitofauny. Oznaczono tutaj 129 gatunków ptaków, m.in. bączek, bąk, bażant, błotniak stawowy, cyraneczka, czajka, dzięcioł duży, kowalik, kuropatwa, łabędź niemy, mazurek, perkoz dwuczuby, perkoz rdzawoszyi i perkoz zausznik, pliszka siwa i pliszka żółta, pustułka, remiz, słowik rdzawy, sowa uszata, szczygieł, zięba.
Wybrałem się dosyć pózno co skutkowało mnóstwem osób które postanowiły odwiedzić również to miejsce,chociaż ludzi było dosyć dużo to miałem możliwość znalezienia cichego zakątka parku.
Czas spędzany w tym miejscu umilało mi wodne ptactwo a także wyremontowane ścieżki.Moja psychika odpoczeła i nabrałem wigoru aby przetrwać epidemię.

, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
Avatar użytkownika mirosław
mirosław
Komentarze 4
2020-04-27
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Maciej A
Maciej A
20 czerwiec 2020 10:19

Coś w tym jest, że umysł odpoczywa i się regeneruje przy takim spedzaniu czasu.

Avatar użytkownika allie
allie
15 czerwiec 2020 19:37

Wiem co masz na myśli, pisząc o spacerach dla zdrowia psychicznego podczas epidemii. Takie małe wypady mnie też ratowały od kompletnej frustracji spowodowanej brakiem możliwości wybrania się na prawdziwą wycieczkę. A ten kompleks wygląda na wprost stworzony do aktywnego odpoczynku.

Avatar użytkownika marian
marian
09 czerwiec 2020 12:53

Dzisiaj każdy wypad z domu sprawia przyjemność.Fajne okolice.

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
08 czerwiec 2020 21:20

Super, my też sobie serwowaliśmy takie wycieczki 🙂 A to nasze rejony prawie 🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024