Korona Gór Polskich-Turbacz

, mirosław
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

3.Turbacz 12/09/2020r.
Jest najwyższym szczytem Gorców, a także jednym z 28 szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski i wznosi się na wysokość 1310 metrów n.p.m. Prowadzi do niego cała siatka dłuższych i krótszych szlaków.Moją przygodę z Turbaczem rozpoczynam w nowym targu na żółtym szlaku,skąd kieruję się na rusinową polanę gdzie znajduje się drewniana kaplica.
Po drodze na szlaku mijam kilka kapliczek przypominających drogę krzyżową.Wędrując żółtym szlakiem w pewnym momencie docieram na małą polane na której został postawiony przez myśliwych kamienny krzyż celem modlitwy na początek sezonu łowieckiego.Idąc dalej szlakiem wkońcu docieram na rusinową polanę,po zwiedzeniu kaplicy ruszam w kierunku Turbacza.
Na szlaku mijam jeszcze punkt widokowy Długie Młaki,by po chwili zameldować się pod schroniskiem,jeszcze tylko chwila marszu i będę na szczycie.Po dotarciu na szczyt obowiązkowo pamiątkowe zdjęcie i mogę wracać do schroniska.Po odpoczynku postanawiam wracać zielonym szlakiem,mijam punkt widokowy i po chwili docieram do drugiego punktu na Świeradowej,idąc w dół szlakiem zielonym mijam jeszcze kilka punktów widokowych,aż docieram do strumyka gdzie spędzam krótką chwile.Do końca mojej wędrówki pozostało mi około dwóch kilometrów marszu więc dystans szybko mija,po drodze wstępuje jeszcze do stacji Gopr po pieczątkę i melduje się na miejscu porannego startu.

, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
Komentarze 4
2020-09-12
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
01 grudzień 2020 08:13

Wspaniale, nasze marzenie z zeszłego roku, niezdobyte 😉 W tym roku nawet go nie planowaliśmy, choć znów byliśmy w Gorcach 🙂

Maciej A
30 listopad 2020 09:15

Jedna z moich ulubionych gór, wystarczy spojrzeć stamtąd na Tatry, aby było wiadomo dlaczego :-)

tomtur
29 listopad 2020 23:04

Ambitnie zaliczasz kolejne szczyty

Joanna
27 listopad 2020 11:57

Super. Kolejny szczyt zdobyty. Na Turbaczu byłam pierwszy i jedyny raz jako nastolatka z rodzicami.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024