Mały Szlak Beskidzki;Zembrzyce-Palcza

pałac, mirosław

  Mały Szlak Beskidzki;
                                                               Etap 5 beskid makowski
                                                            trasa;zembrzyce-palcza 14/03/21r

 

szlak, mirosław
szlak, mirosław


W dniu dzisiejszym postanowiłem kontynuować Mały Szlak Beskidzki,więć musiałem dostać się  w Beskid Makowski,a dokładnie do Zembrzyc gdzie skończyłem tamtegoroczny szlak.Być może uda mi się ukończyć MSB w tym roku z takim zamiarem ruszam na ten szlak.

 

widok, mirosław
widok, mirosław

Moją wycieczkę rozpoczynam w zembrzycach,na tutejszym ryneczku obok kościoła,szlak zaczyna mnie prowadzić przez miejscowość nad rzekę,po drodze mijam dworek,neoklasycystyczny  z kolumnowym portykiem wybudowany w latach 1807-1810 przez ówczesnego właściciela wsi Stanisława Ostrzeszewicza herbu Leliwa. W rękach rodziny Ostrzeszewiczów i ich następców Znamęckich pozostawał przez prawie 100 lat.Po chwili na zrobieniu pamiątkowego zdjęcia ruszam dalej,docieram nad rzekę i przekraczam ją mostem by następnie zacząć wspinaczkę asfaltową drogą.

Wspinaczka trwa około 3-ech kilometrów,i daje się we znaki,szczególnie mięśniom nóg,po drodze robię postoje i podziwiam krajobraz.Po dotarciu na wzniesienie droga asfaltowa zmienia się w szutrową,a raczej w błotnistą,niestety niema wyjścia trzeba iść naprzód.Po przejściu dłuższego odcinku szlaku docieram do kapliczki.Czas na krótką przerwę i regenerację sił,by po chwili ruszyć dalej i dotrzeć do drogowskazu na którym mam mój szlak.
Do najwyższego punktu na dzisiejszej trasie mam jeszcze 35 minut.Po krótkim marszu szlakiem i pokonaniu kolejnego wzniesienia docieram na Górę Chełm.
Na górze zauważam groby żołnierzy AK.Robię chwilę przerwy aby odpocząć i zrobić pamiątkowe zdjęcia i idę dalej szlakiem.Po krótkiej chwili marszy docieram do drogi szutrowej na której znajduje się wyrzezbiona w drzewie kapiczka,pamiątkowe zdjęcie w tym miejscu to obowiązek,i  ,ma dalej szlakiem tak docieram do Chełma Wschodniego,mam fajną panoramę na rozległe pasma górskie. Schodząc z tego punktu mam wrażenie że przedemną jest jeszcze sporo wyzwań,po dotarciu na równinę zaczeło się to co najgorsze na dzisiejszym szlaku błoto błoto i jeszcze raz błoto,idąc szlakiem miejscami błoto sięga mi kostek,więc wędrówka stała się wyzwaniem,ostrożnie wędruję szlakim,niestety błoto staje się coraz bardziej uciążliwe.Po przejśćiu około 3-ech kilometrów w błocie dotarłem do asfaltowego odcinka szlaku,ku mojemu zaskoczeniu jeszcze tylko kilometr mam do przejścia i dotrę do mety dzisiejszego odcinka MSB.Po pokonaniu asfaltowego odcinka szlaku melduję się na parkingu straży pożarnej w Palczy.

widok, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław


Tutaj kończę ten odcinek MSB z nadzieją iż uda mi się wkrótce przejść kolejny odcinek.

widok, mirosław
kapliczka, mirosław
szlak, mirosław
na szlaku, mirosław
góra chełmiec, mirosław
na szlaku, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław
widok, mirosław
błoto na szlaku, mirosław
widok, mirosław
na szlaku, mirosław
kapliczka, mirosław
palcza, mirosław
Komentarze 3
2021-03-14
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
13 sierpień 2021 10:07

Fajna wędrówka. Nie marnujesz czasu i kolejny kawałek MSB jest Twój. 

Joanna
12 lipiec 2021 15:50

Spodobał mi się bardzo ten dwór z pierwszego zdjęcia.

Anna Piernikarczyk
12 lipiec 2021 08:36

Błoto nie ułatwia marszu 🙂 Ale jak zawsze super sobie poradziłeś 🙂

Zwiedzone atrakcje

zembrzyce

palcza

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024