Mały Wawel w Baranowie Sandomierskim

, Kinga
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
 Zwiedzanie zamku rozpoczynamy od pięknego dziedzińca, którego ozdobą są dwukondygnacyjne krużganki arkadowe, paradne schody z loggią i daszkiem w kształcie czapki huzarskiej oraz kamienne maszkarony. W dalszej kolejności Pani przewodnik prowadzi nas do kaplicy zamkowej, wtajemniczając nas tu w historię zamku. Z kaplicy podążamy schodami na I piętro, gdzie najpierw zwiedzamy skrzydło zachodnie. Znajduje się tu sala portretowa i Galeria Tylmanowska, bogato zdobiona stiukami i obrazami przedstawiajacymi włoskie miasta. W skrzydle wschodnim przechodzimy kolejno przez 3 salony gościnne: malinowy, klubowy i zielony i zwiedzamy Basztę Falconiego, zdobioną złotem.  Na końcu przewodniczka przedstawia nam zamkowe wystawy. Dwie z nich są stałe, jedna poświęcona wydobyciu siarki, druga to znaleziska archeologiczne. Dodatkowo od 1 kwietnia otwarta jest wystawa czasowa, gdzie można podziwiać piękne historyczne świece z całego świata. W pomieszczeniu obok można zobaczyć stare fotografie zamku, sprzed 1939r, następnie stan z roku 1956 oraz zdjęcia z odbudowy i konserwacji. Po zakończeniu zwiedzania wnętrz spaceruję jeszcze po parku zamkowym, gdzie uwagę zwracają dwa olbrzymie i wiekowe tulipanowce na wprost wejścia do zamku. 
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
skamieniliny, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
szczęka mamuta, Kinga
zdobienia stiukowe, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
Baszta Falconiego, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
Czar historycznych świec, Kinga
, Kinga
, Kinga
Salon zielony, Kinga
czółno z XII wieku, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
wystawa archeologiczna, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
Sala portretowa, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
, Kinga
Komentarze 7
2009-07-21
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

monika
09 czerwiec 2011 08:21

Ja też miałam przewodnika , który pozwolił fotografować tylko w Galerii Tylmanowskiej . Zamek w Baranowie rzeczywiście przypomina mały Wawel . Pozdrawiam Monika B.

nena
25 lipiec 2009 10:54
to widać ja tylko miałam pecha 😁
Edward Krężel
24 lipiec 2009 21:43
Byłem w Baranowie Sandomierskim w ubiegłym roku w lipcu. Pałac i park zrobiły na mnie duże wrażenie. Przewodnik nic nie mówił o ograniczeniach w robieniu zdjęć więc sporo ich "napstrykałem". Niektóre można zobaczyć przy opisie mojej wycieczki.
Kinga
24 lipiec 2009 21:43
to całe szczęście, że ja trafiłam na tę dobrą przewodniczkę 😉))
nena
23 lipiec 2009 22:21
tak , podobno, nam przewodnik pozwolił fotografować tylko właśnie w jednym skrzydle, widocznie to zależy od przewodnika , może od jego humoru 😁 😉

[i]Ostatnio edytowany: 2009-07-23 22:21[/i]
Kinga
23 lipiec 2009 16:11
właśnie teraz sama się zastanawiam jak to tam jest z tym fotografowaniem. Przewodniczka na początku naszego zwiedzania mówiła, że można fotografować, ale nic nie wspominała, o konkretnych pomieszczeniach, więc pstrykałam wszędzie😉, a dopiero gdzieś w necie wyczytałam, że ponoć tylko w jednym skrzydle można fotografować.
Nagany w każdym bądź razie nie dostałam więc chyba wszystko ok. 😉
nena
23 lipiec 2009 12:42
Zamek w Baranowie Sandomierskim i to bardzo ciekawe muzeum siarki zwiedziłam Kingo przy okazji wizyty w Sandomierzu 🙂 Bardzo ładne fotki zrobiłaś , zwłaszcza wnętrz 🙂 O ile pamiętam można było robić zdjęcia tylko w jednym z pomieszczeń . Tobie się widzę udało więcej 🙂 Miałaś pewnie więcej szczęścia 😁

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024