PO ULICZKACH CIESZYNA- 20-03-2010

FLORIAN NA RYNKU, Gabriela Jaworowska
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Taka piękna pierwsza słoneczna pogoda, więc gdzie się wybrać, żeby było blisko, tanio, przyjemnie, a więc, dawno nie zwiedziłam mojego powiatowego miasteczka Cieszyna. Wsiadam w najbliższy autobus i już za 25 minut jestem na miejscu, pierwsze kroki kieruję na wzgórze zamkowe, jest słonecznie fotografuję, oglądam z tarasu panoramę Czeskiego cieszyna, rzekę Olzę, i siedzę sobie na ławeczce, i wczuwam się w zapachy nareszcie nadciagniętej wiosny.

Postanawiam zwiedzić Wenecję cieszyńską, ciekawe jak ona teraz wygląda, osatnim razem jak nią spacerowałam to było jakieś 30 lat temu, cóż taka sama, a może już pamięć nie taka, ale jest wspaniała, znowu fotki i wolniutki spacer.

WIEŻA PIASTOWSKA, Gabriela Jaworowska
WIEŻA PIASTOWSKA, Gabriela Jaworowska

Ulica Głeboka, stare urokliwe kamieniczki, fotki i jeszcze raz fotki, teatr, sprawdzenie repertuaru, błądzenie po zaułkach , wejście do kościoła św. Mari Magdaleny, rynek i znowu błogie odpoczywanie i wczuwanie się w atmosferę zabytków, powrót na dworzec zachaczam o park na Regera, fotografuję budynek Sadu i droga powrotna do domu.

Cieszyn to wspaniałe stare miasto, polecam każdemu do jego zwiedzenia.

ROTUNDA ŚW. MIKOŁAJA, Gabriela Jaworowska
ROTUNDA ŚW. MIKOŁAJA, Gabriela Jaworowska
WIEWIÓRECZKA NA WZGÓRZU ZAMKOWYM, Gabriela Jaworowska
OLZA RZEKA GRANICZNA, Gabriela Jaworowska
A TO JUŻ CZESKI CIESZYN, Gabriela Jaworowska
RATUSZ NA RYNKU, Gabriela Jaworowska
PO ULICZKACH CIESZYNA- 20-03-2010, Gabriela Jaworowska
Avatar użytkownika Gabriela Jaworowska
Gabriela Jaworowska
Komentarze 2
2010-03-22
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Gabriela Jaworowska
Gabriela Jaworowska
09 czerwiec 2012 09:41

Witam P. Karolu, co do Cieszyna to polska strona jest ciekawsza, ale po drugiej stronie też jest co zwiedzać, bardzo ciekawy jest dworzec kolejowy, rynek i ratusz, więc zapraszam do zwiedzenia tego pięknego starego miasta po jednej i drugiej stronie Olzy... Pozdrawiam serdecznie🙂))   

Avatar użytkownika Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Witam  . Ladna wycieczka  po ladnym miescie 2 narodowym .  Cieszyn zawsze mnie  intrygowal  . Bylem tam w  2011 r w podrozy sluzbowej i niestety nie mialem czasu na zwiedzanie . Obiecywalewm sobie ze ze ze spokokojem powroce tam latem i  poswiece czas na zwiedzanie ..czesi  maja  ciekawsze to  miasto - czy myle sie .?  Pozdrawiam  Barsolis

Ostatnio edytowany: 2012-02-11 22:54

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024