Jar Raduni

, Magda

Był to jednodniowy wypad na łono natury. Z Gdańska można tam dojechać drogą na Kościerzynę(ok 40min). Zjazd jest oznakowany,ale trzeba uważać aby go nie przejechać. Samochód mozna zostawic na mało uczęszczanej drodze i zejść widoczną ścieżką do lasu. Proponuję zabrać wygodne buty i sportowy strój 🙂 My bylismy tam w maju, ścieżka wiodąca stromym "zboczem" miejscami była dość zdradliwa. Było mokro,ślisko i trzeba było przeskakwiać przez połamane drzewa. Ale cóż. Gorzej mieli kajakarze,którzy musieli walczyć z nurtem rzeki i często wyciągać kajaki z wody,aby przenieść je na drugą strone.

Miejsce jest bardzo piekne i dzikie. Utworzono tam rezerwat,który odejmuje 6-cio kilometrowy odcinek przełomu Raduni. Głębokośc jaru sięga 50 metrów. Występuje tam bardzo ciekawa flora i fauna. Obszar ten wpisano do projektu Natura 2000.

, Magda
, Magda

Po spacerze warto też zobaczyś elektrownie wodną w pobliskich Rutkach,która została wybudowana przez Niemców w latach 1910-1911. Jest ona jednym z elementów systemu energetycznego Raduni

, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
, Magda
Avatar użytkownika Magda
Magda
Komentarze 5
2012-04-16
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Magda
Magda
19 kwiecień 2012 14:20

Dziękuję Wszystkim za odwiedzenie galerii 🙂 Miejsce faktycznie jeszcze dzikie, a tak blisko bardzo ruchliwej drogi i Gdańska. Znam je jeszcze z czasów podstawówki,bo jeździliśmy tam na tzw. Rajdy Pisankowe. Minęło wiele lat,a tam nic się nie zmieniło.

Avatar użytkownika mokunka
mokunka
17 kwiecień 2012 20:43

Magda bardzo ładnie obfociłass, tyle zieleni na zdjęciach.Ciekawe miejsca, pozdrawiam🙂))

Avatar użytkownika Danuta
Danuta
17 kwiecień 2012 17:34

Interesujące miejsce, urokliwe. Szkoda tylko, że tak strasznie daleko. Może kiedyś uda mi się i tam dotrzeć. Pozdrawiam :-)

Avatar użytkownika Adam Prończuk
Adam Prończuk
17 kwiecień 2012 08:34

[cytuj autor=' toja1358'] Piękne, dzikie jeszcze miejsce. Ładnie i zachęcająco je pokazałaś. Okolice Trójmiasta obfitują w ciekawe przyrodniczo trasy. Pozdrawiam [/cytuj]

Nie znam dobrze okolic Trójmiasta, szkoda. W galerii dziko, zielono, przygodowo.

Avatar użytkownika toja1358
toja1358
16 kwiecień 2012 23:05

Piękne, dzikie jeszcze miejsce. Ładnie i zachęcająco je pokazałaś. Okolice Trójmiasta obfitują w ciekawe przyrodniczo trasy.

Pozdrawiam

Zwiedzone atrakcje

Babi Dół

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024