Szczawnica

, gaba
Szczawnica-miasto uzdrowiskowe sąsiadujące ze Słowacją.Dzięki specyficznemu mikroklimatowi i obecności zródel wód mineralnych miasto wyspecjalizowało się w leczeniu schorzeń ukł.oddechowego,pokarmowego,narządu ruchu...Liczne szlaki turystyczne prowadzą na najwyższe szczyty Pienin,Gorców oraz do rezerwatów przyrody:Wąwóz Homole,Wysokie Skałki.W centrum jest wyciąg krzesełkowy prowadzący na Palenicę,skąd rozciąga się wspanialy widok na Tatry.Kto preferuje aktywy wypoczynek to oprócz wypraw górskich polecam wycieczki rowerowe i spływ kajakiem po Dunajcu.
, gaba
, gaba
Szczawnica, gaba
Avatar użytkownika gaba
gaba
Komentarze 3
2008-09-11
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Edward Krężel
Edward Krężel
14 wrzesień 2008 19:52
Ja też wolę tratwę z flisakami.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika gaba
gaba
14 wrzesień 2008 10:41
Zgadzam się,spływ kajakiem to nie taka prosta sprawa,ale dla odważnych świat należy🙂mnie osobiście przeraża ewentualna kąpiel w zimnym Dunajcu...brrrr....,więc w moim przypadku spływ tylko tratwą.Pozdrawiam...
Avatar użytkownika Edward Krężel
Edward Krężel
12 wrzesień 2008 21:44
No spływ kajakiem po Dunajcu to bardzo piękna i ciekawa sprawa ale nie dla wszystkich. Trzeba być dobrym kajakarzem, mieć odpowiedni sprzęt i na wszelki wypadek być dobrym pływakiem. To nie zadanie dla normalnego turysty.Ale Szczawnica to piękne miasto, a okolica warta zobaczenia i poświęcenia trochę czasu.
Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024