Spacer od Mostu Świętokrzyskiego pod budynek Sejmu RP

Most i Tramwaj wodny, Grzegorz Binkiewicz
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Jeżeli tylko trafi się ładną pogodę to fajna trasa na przejscie się na spacer 🙂
Zaczynamy od mostu Świętokrzyskiego. Stojąc na środku możemy podziwiac po lewej stronie Wisły Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego, Stare Miasto oraz widoki na mosty warszawskie. Obracając się na prawą stronę wisły widzimy pełno zieleni a także wyłaniające się dwie wierze Katerdry Praskiej.
Schodząc z mostu na lewy brzeg dochodzimy do Syrenki Warszawskiej gdzie pijemy (tak tak dbamy o to by się nie odwodnic) wodę ... lecz nie tą, która wypływa spod syrenki tylko z butelki 🙂
Zaczynamy spacer w stronę przeciwną do nurtu rzeki. Idziemy dosyc sporo przed siebie mijając spacerowiczów, kajakarzy, czasem tramwaj wodny, policję rzeczną czy też motorówki WOPRu.
Ślimaczymy się tak przed siebie (bo przecież nie ma co się spieszyc 🙂 w końcu to spacer a nie maraton) przechodzimy pod mostem kolejowym oraz mostem Poniatowskim i kierujemy się Bulwarem Flotylii Wiślanej aż do placyku, gdzie jest przystanek tramwaju wodnego.
Tam kierujemy się przejściem podziemnym (gdzie znajdujemy tablicę pamiątkową desantu) na drugą stronę Wisłostrady. Tam wkraczamy na deptak Księdza Józefa Stanka. Od razu wita nas pomnik Inżynierów i saperów. W okół ścieżki rowerowe, ludzie odpoczywają na ławkach ... no jednym słowem sielanka 🙂
Krocząc deptakiem pod górkę trafiamy na schody ... i proszę się nie zrażac tylko isc na górę by zobaczyc fantastyczną fontannę, w koło której są ławeczki do odpoczynku (Taka ciekawostka w nocy bardzo pięknie wygląda fontanna gdyż jest oświetlona kilkoma kolorai które płynnie przechodzą rozświetlając tryskającą wodę).
Nad fontanną (w lato) są ustawione 3 małe barki na świeżym powietrzu gdzie można nabyc drogą kupna napoje bezalkoholowe jak i alkoholowe oraz cosik skonsumowac.
I w tym miejscu mamy 2 drogi ... albo Ciągle przed siebie i dojdziemy do Pl. Trzech Krzyży ... albo w lewo
Ja wybrałem w lewo i po ciągłym tupaniu nogami po asfalcie w koło którego jest pełno bójnej zieleni dochodzimy na tyły Sejmu RP, po lekkim skręcie w prawo ulicą Piękną dochodzimy do ul. Wiejskiej gdzie oto ukazują nam sie 2 ciekawe punkty wycieczki. Pierwszym jest gmach Sejmu RP (tak tak ten sam którego wszyscy znamy z ciągłych kłutni w tv 😉) a drugim jest miejsce poświęcone żołnierzom i cywilom Polskiego Państwa Podziemnego (1939-1945).
I tutaj koczy się ten miły spacerek 🙂

Polecam tym którzy lubią gubic kalorie spacerkami 😉
P.S. problemem moze byc dla ludzi z wózkami dziecięcymi przedostanie się pod wisłostradą oraz wciągnięcie wózka po schodach do fontanny .... z tego co pamietam to nie widzialem tam tych podjazdów dla wózków ... no chyba ze zawsze pozostaje nam wózek w ręce i hop hop raz to na górę a raz w dół 🙂
Most Świętokrzyski, Grzegorz Binkiewicz
Patrząc w zapomnienie, Grzegorz Binkiewicz
Warszawska Policja Rzeczna, Grzegorz Binkiewicz
Kajakarze na Wiśle, Grzegorz Binkiewicz
Budynek Sejmu RP, Grzegorz Binkiewicz
Liny podwieszanego mostu, Grzegorz Binkiewicz
Deptak od pomnika sapera do fontanny, Grzegorz Binkiewicz
Spacer od Mostu Świętokrzyskiego pod budynek Sejmu RP, Grzegorz Binkiewicz
Fontanna 02, Grzegorz Binkiewicz
Fontanna 01, Grzegorz Binkiewicz
Pomnik sapera w tle, Grzegorz Binkiewicz
Pomnik sapera, Grzegorz Binkiewicz
Tablica pamiątkowa desantu, Grzegorz Binkiewicz
Syrenka i Most, Grzegorz Binkiewicz
Syrenka B&W, Grzegorz Binkiewicz
Syrenka Warszawska, Grzegorz Binkiewicz
Tramwaj wodny, Grzegorz Binkiewicz
Komentarze 0
2008-07-30
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024