Krzywoń(627m.n.p.m)-leśna ścieżka edukacyjna

, mirosław
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na dzisiaj plan wycieczki przewidywał spacer zboczem krzywonia,a następnie wspinaczke na piątkową góre,aby zobaczyć drewniany kościółek.Niestety w górach pogoda może zepsuć nawet najlepszy plan,tym razem tak się stało.Przez całą noc padał deszcz,jego opady przeciągły się również na przedpołudnie.Gdy wyczekiwaliśmy na zakończenie opadów nadeszło południe,a wraz z nim pierwsze promyki słońca.Nie zastanawiając się długo wyruszamu na zwiedzanie.Kierujemy się wskazówkami naszego gospodarza i docieramy na szlak w jego połowie.Idąc szlakiem docieramy do pierwszego celu naszej wędrówki(leśnej ścieżki edukacyjnej).Na tej ścieżce jest rozmieszczone osiem przystanków a na każdym z nich znajduje się tablica informacyjna która ma na celu edukować ludzi którzy właśnie ją czytają.I tak możemy zapoznać się z występującymi tutaj gatunkami drzew,jaka jest flora i fałna,jakie możemy spotkać zwierzęta(płazy i gady).Idąc tą ścieżką i czytając te tablice informacyjne poznajemy tutejszy krajobraz z bliska,niestety deszcz daje znowu o sobie znać,więc nasze plany muszą ulec natychmiastowej przemianie.Po przejściu całej leśnej ścieżki edukacyjnej wracamy do centrum rabki zdrój aby ogrzać się ciepłym posiłkiem.Deszcz tego dnia gra z nami w kotka i myszke,znowu przestało padać,więc po ciepłym posiłku,dajemy za wygraną i udajemy się pod tężnie solankową a tam do naszych uszu dobiega muzyka.Okazało się iż pod tężnią swój recital daje wiolonczelistka,wysłuchawszy koncertu kierujemy się do kawiarni zdrojowej na lody.Tusz obok kawiarni znajduje się najajniejsza fontanna w rabce zdrój(o określonych godzinach jej strumienie tańczą w rytm muzyki).Udaje nam się załapać na wieczorny pokaz fontanny.

, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
, mirosław
Komentarze 3
2014-08-04
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
07 wrzesień 2014 20:49

[cytuj autor=' Danusia']Bardzo lubię ścieżki edukacyjne. Czasem odkrywają tajemnice okolic pozornie mało atrakcyjnych. Fontanna w Rabcee śliczna. Szkoda,że deszcz nieco pokrzyżował wam plany. Coś o takich kaprysach tegorocznej pogody wiem. [/cytuj]

 

Zgadzam sie całkowice z Danusią . Ścieżki edukacyjne pokazuję wiele ciekwostek, ale też uczą innego patrzenia na otaczający nas świat. Pewnie obie patrzymy na to, przez pryzmant naszego zawodu 🙂

     Chcemy budzić w dzieciach ciekawość poznawczą w stosunku  do otaczającego nas świata przyrody ożywionej i nieożywionej, pobudzać do zdobywania wiedzy w danym obszarze pojęciowym...właśnie ścieżki edukacyjne, w terenie świetnie pomagają usystematyzować i poszerzyć wiedzę zdobytą w szkole .

   Super Mirku ta wasza wyprawa !  Natomiast pogoda .....cóż jak mówi minister Bieńkowska (hihih) "sory, taki mamy klimat " .

pozdrawiam🙂

Danusia
07 wrzesień 2014 19:53

Bardzo lubię ścieżki edukacyjne. Czasem odkrywają tajemnice okolic pozornie mało atrakcyjnych. Fontanna w Rabcee śliczna. Szkoda,że deszcz nieco pokrzyżował wam plany. Coś o takich kaprysach tegorocznej pogody wiem.

marian
06 wrzesień 2014 23:59

Fajna wędrówka.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024