Tam, gdzie kozy kuja

, Ane TA
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem


Jeszcze zanim dojdzie się tam gdzie kraina bajek otwiera swoje podwoje to już przy rynku wita nas gospodarz – Koziołek Matołek.
.Żeby móc pójść na spotkanie bohaterów naszego dzieciństwa musimy założyć magiczne kapcie. Dlaczego?? A dlatego, żeby stracić kilka centymetrów i móc wejść przez mysią dziurkę gdzie cierpliwie czeka księżniczka przewodniczka. Gotowi?? Rozpoczyna się więc przygoda, odwiedzamy jedenaście łabędzi czyli braci zaklętych w ptaki, idziemy śladami dziewczynki z zapałkami, na fantastycznej multimedialnej tablicy palcem przeprowadzamy bohaterów bajek do należnych im miejsc. W końcu docieramy na Stacyjkę, gdzie czekamy na podstawienie pociągu, wsiadamy do wagonu i jedziemyyyyy….przez góry, lasy, podmorskie krainy, chmury i kosmos. Spotykamy Pana Twardowskiego, Małego Księcia, krasnoludki, muminki, przez kilka sekund jesteśmy nawet w Narni. I wierzcie mi… turkocze, trzęsie… jak to w prawdziwym wagonie 🙂. Kolejny przystanek to Tajemniczy Ogród, ale zanim tam wejdziemy musimy znaleźć klucz. Gdy się już nam ta sztuka uda, brama się otwiera i  wchodzimy do krainy Piotrusia Pana i Dzwoneczka, znajdujemy kwiat paproci i myślimy życzenie. Ten kwiat, w przeciwieństwie do prawdziwego nic od nas za spełnianie życzeń nie chce. Trochę mi niewygodnie kiedy muszę przycupnąć na malutkich podusiach, ale Księżniczka bardzo ciekawie opowiada o tym co tak naprawdę w życiu ważne - Daje więc radę. Tajemniczy Ogród piękny, docieramy w końcu do magicznego pnia, przez który należy się przeczołgać, nie powiem dlaczego🙂, ale warto… mnie nie trzeba było dwa razy powtarzać.
Kochani był i smok, którego budzić nie wolno, ale możecie posłuchać jak mu bije serce, poznacie, a właściwie przypomnicie sobie legendy swiętokrzyskie, pogadacie z Pyzą, przejdziecie prze magiczne lustro Alicji z krainy czarów – i tu mimo, ze fotkę mam to nie pokażę, bo to na żywo trzeba zobaczyć🙂. Cuuuuudo.
Ps: Zróbcie powtórkę z bajek (sobie oczywiście), bo księżniczka zadaje pytania i naprawdę wstyd nie wiedzieć. Podpowiem, ze Matołek żółte rękawiczki nosił – ja na tym poległam
 

, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
, Ane TA
Komentarze 6
2015-07-24
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ela
27 lipiec 2015 11:22

Ojej ale ci zazdroszczę. Świetne miejsce a bajku uwielbiam. A koziołka w szczególności . Sporo ksiażeczek z jego przygodami miłam.

mokunka
25 lipiec 2015 08:36

Super, że udało się odwiedzic Pacanów. Byłam tam przed trzema laty. Bardzo interesujące miasteczko i świetne Europejskie Centrum Bajki, z Koziołkiem Matołkiem (w roli głównej).

http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,5552,w-pacanowie----miescie-koziolka-matolka.html

 

pozdrawiam 🙂

marian
24 lipiec 2015 21:37

Jak bajecznie.Szkoda że mam trochę daleko bo z chęcią bym tam zabrał swoje wnuki i sam zmiłą chęcią bym poprzypominał sobie bajeczki z naszych czasów.

Maciej A
24 lipiec 2015 14:07

Fajne miejsce,

jak córunia podrośnie to się tam wybierzemy

i do odpowiedzi na pytania trzeba będzie się przygotować :-) (Koziołek, hmm to ten co kręcił z Żwirkiem?)

pozdrawiam

Ane TA
24 lipiec 2015 12:08

Warto. Z tego co zauwazyłam to dzieci nie bardzo znają koziolka, ale dorosli mieli mnóstwo zabawy 🙂 W końcu koziolek to nasza pokoleniowa bajka 🙂

Danusia
24 lipiec 2015 11:57

Byłam blisko Pacanowa,była chęć zwiedzania,czasu zabrakło. Szkoda,żałuję.

Ostatnio edytowany: 2015-07-24 12:10

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024