Wakacje 2015 - III dzień (Zakopane - Grywałd)

, Marcin_Henioo
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Do Zakopanego musieliśmy pojechać, choćby nie wiem co. Oczywiście korek na zakopiance masakryczny, ale warto było. Warto dlatego, by zrewidować własne wspomnienia (byłem tam ostatni raz w 1993 roku!!!) i wyobrażenia.

Zdecydowanie samo Zakopane nas rozczarowało, może się komuś narażę, ale to taki Sopot południa. Nic ciekawego, aczkolwiek to może przez to, że wszędzie byliśmy krótko, i wszystkich miejsc wartych obejrzenia, nie widzieliśmy. Ja tu raczej mówię z perspektywy Krupówek - chała, tłumy, i nic więcej.

, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo

Gubałówka, cmętarz na Pęksowym Brzyzku i muzeum misiów. Oto, co nam się podobało. Widoki z Gubałówki, super i niezapomniane. Cmętarz - klimat i zaduma. Muzeum - miś Jasia Fasoli.

Wracając, oczywiście korki, ale wpadliśmy do zamkniętego już niestety kościoła św. Marcina w Grywałdzie. Jednak co się upiecze, to nie uciecze, i parę dni później byłem raz jeszcze, już sam, tym razem podziwiałem przepiękne wnętrza, jakich u nas, na Pomorzu nie uświadczysz.

, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo

W sumie, był to fajny dzień. Zakopane zaliczone.

, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
, Marcin_Henioo
Komentarze 7
2015-07-10
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danusia
15 luty 2016 18:41

Trochę przereklamowane, trochę pod turystów komerycjnie nastawione,ale...trzeba choć raz w życiu przekonać się o tym na własne oczy.

Maciej A
30 styczeń 2016 19:57

Zakopane ma dla mnie dwa oblicza,

zatracony charakter górskiej miejscowości w centrum,

z drugiej strony oddalając się od zgiełku znajdzie się też i piękne miejsca, a i ludzie jakby odmienieni...

pozdrawiam

Lucy i Tom
27 styczeń 2016 09:04

Zakopane jak to Zakopane w sezonie tłumy. Na przyszłość mogę polecić odwiedzenie odwiedzenie Muzeum Stylu Zakopańskiego. Niedaleko centrum a można się w nim poczuć jak w XIX wiecznym Zakopanym- czyli tym bez tłumów i kolejek. Relacja z mojej wycieczki: http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,7552,zakopane-bez-kolejek.html

Marcin_Henioo
24 styczeń 2016 18:53

[cytuj autor=' marian']Marcinie wspaniałe wakacje zaplanowałeś. [/cytuj]

Dziękuję Marianie!

violus
22 styczeń 2016 12:34

Samego centrum Zakopanego nie lubie ,ale wszystkie te domy w stylu zakopianskim są piękne wystarczy oddalić się od centrum.

marian
20 styczeń 2016 21:56

Ja wakacje w Zakopanem wspominam mile.Codziennie po wędrówkach po Tatrach chętnie pospacerowaliśmy  po Krupówkach.Jestem świadomym że dużo ciekawych miejsc nie udało nam się zobaczyć w mieście ale jest po co wracać.Marcinie wspaniałe wakacje zaplanowałeś.

Anna Piernikarczyk
20 styczeń 2016 17:17

Super, faktycznie samo Zakopane z perspektywy Krupówek może rozczarować 🙂 Super są budowle muzea w stylu zakopiańskim, ale są porozrzucanei jak się przyjedzie nie na zbyt długo to każdy chce w Tatry gdzieś uderzyć i ciekawe miejsca w Zakopanem się pomija.

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024