Chiny - 2010 r. cz. II

8.04.2010r. Suzhou - 6,2 mln mieszkańców prowincja Szanghaju - zabudowania, Tadeusz Walkowicz

Cdn. Chiny

8.05.2010 Szanghaj – Suzhou - Szanghaj

Suzhou - poranek na ulicach, Tadeusz Walkowicz
Suzhou - poranek na ulicach, Tadeusz Walkowicz

Wycieczka do Suzhou / 6,2 mln. ludności / - miasta założonego w V wieku p.n.e. jednego z najstarszych miast w dorzeczu rzeki Jangcy. Suzhou - zwane Wenecją Wschodu - z siecią 24 kanałów, ogroda­mi ukrytymi na tyłach budynków i w malowniczych wąskich zaułkach, szcze­gólnie pięknie wygląda otulone mgłą. Miejscowe władze czynią wszystko, by za­chować stylową architekturę miasta. Woda sączy się pomiędzy skałkami, kanały i mostki łączą matę wysep­ki, ścieżki wiją się pomiędzy fontannami i oczkami wodnymi pośród starannie do­branych roślin. Przepiękny Wangshi Yuan - Ogród Mistrza Sieci powstał w 1149 r. w czasach Południowej Dynastii Song. Słynny z peonii kwitnących na wiosnę, w centralnym punkcie ma staw, wokół którego biegną ścieżki i skupiają się pawilony. Wieczo­rami odbywają się tu spektakle opery pekińskiej. Pracownia Mistrza zwana Dianchun Yi - Wiosenne Ustronie króluje na dziedzińcu wewnętrznego ogrodu. Zwiedzamy Muzeum Jedwabiu oraz Instytut Hafciarstwa - centrum jednej z czterech głównych szkół haftu w Chinach. Powrót do Szanghaju – udajemy się na zakupy na słynny targ Nanjin Lu. Nocleg w Szanghaju.

9.05.2010 Szanghaj - Guilin

Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci z 1149r, Tadeusz Walkowicz
Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci z 1149r, Tadeusz Walkowicz

W godzinach porannych transfer na lotnisko i wylot do Guilin, które jest jednym z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Guilin / 5 mln. ludności / - miasto w południowych Chinach, w regionie autonomicznym Kuangsi, u podnóża Gór Południowochińskich, przy linii kolejowej Pekin - Nanning. Guilin jest jednym z najbardziej malowniczych i zielonych miast Chin. Wielu uważa je za najpiękniejsze miasto świata. Swój urok nie tylko miasto Guilin, ale również rozległa okolica wokół miasta zawdzięcza wapiennym wzniesieniom oraz pagórkom o fantastycznych kształtach. Warto odwiedzić również jeden z najlepiej utrzymanych parków - Park Siedmiu Gwiazd, z ogromną jaskinią o księżycowym krajobrazie przystosowaną do zwiedzania przez turystów czy Jaskinię Trzcinowego Fletu - wielką jaskinię z mnóstwem atrakcji w stylu współczesnym. Nazwana tak z powodu trzciny rosnącej kiedyś u wejścia do jaskini, wykorzystywanej do wyrobu fletów. Betonowe schody prowadzą do wnętrza góry na 250 - metrową iluminowaną trasę. Zadziwiający szlak prowadzi obok licznych stalaktytów i stalagmitów, o kształtach przypominających pagody, grzyby, lwy, wodospady i lodowe kandelabry. Najważniejszą częścią jest imponują Kryształowy Pałac Smoczego Króla, który mieści podobno tysiąc osób. Gdziekolwiek spojrzeć, widać pobudzające wyobraźnię dziwaczne formacje skalne. Na samym końcu czeka urokliwe podziemne jezioro - skały skąpane w miękkim świetle odbijają się w tafli. Nocleg w Guilin.

10.05.2010 Guilin - Yangshuo

 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - skały, pawilon i rośliny, Tadeusz Walkowicz
Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci, Tadeusz Walkowicz
 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - skały, Tadeusz Walkowicz

Po śniadaniu przejazd na przystań Zhujiang i rejs po rzece Li. Wycieczka statkiem z Guilin do Yangshuo po spokojnych wodach Li Jiang to najpopularniejszy sposób podziwiania krajobrazu, bo dopiero poza Guilin wzgórza roztaczają swoje prawdziwe wdzięki. Trasa rejsu prowadzi przez krasową krainę z fascynującymi iglicami górującymi i nad płaskim terenem, najciekawsze z nich to: Oczekujący Mąż, Magiczny Pędzelek do Pisania, Wszechmocny Lew Ujeżdżający Karpia, Góra Rękawiczki czy Wielbłąd Przechodzący przez Rzekę. Przybycie do Yangshuo. Yangshuo - małe miasteczko położone w obrębie półkola stromych wzgórz im zachodnim brzegu Li Jiang. Krajobraz wokół jest zdumiewający i zdecydowanie przewyższa urodą samo Guilin - to zresztą z okolic Yangshuo pochodzi większość zdjęć w folderach reklamujących skalne formacje regionu. Rybakom, wyruszającym na bambusowych tratwach na wieczorny potów towarzyszą często kormorany. Ptaki nurkują za zwabionymi światłem rybami, a zręczni rybacy chwytają je i odbierają zdobycz. Ładne widoki można podziwiać z usytuowanego na szczycie wzgórza pawilonu w parku miejskim, z portu oraz mostu i południe od miasta. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Yangshuo.

11.05.2010 Yangshuo – Guilin - Kanton

 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - woda, Tadeusz Walkowicz
Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci - woda, Tadeusz Walkowicz

Po śniadaniu czas wolny, który można będzie poświęcić na zwiedzanie pięknych plenerów Yangshuo. Po południu powrót do Guilin, wieczorem przejazd nocnym pociągiem do Kantonu / 1000km/.

12.05.2010 Kanton

 Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci, Tadeusz Walkowicz
Suzhou - zwiedzamy Ogród Mistrza Sieci, Tadeusz Walkowicz

Przyjazd do Kantonu / 10,1 mln. ludności /, zwiedzanie miasta, między innymi: Mauzoleum Sun Jat-sena, uznawanego za "ojca współczesnych Chin", Świątyni Sześciu Banianów, Zwiedzanie Świątyni Rodziny Chen, która składa się z zespołu XIX-wiecznych budynków wzniesionych w tradycyjnym stylu, ufundowanej przez członków rodziny Chen. Świątynia Rodzi­ny Chen jest usytuowana na północ od Zhongshan Qi Lu. Budowla z 1894 r. ma sześć dziedzińców i klasyczny plan. Ozdobę stanowią fryzy, z których największy (28 m) przedstawia sceny z Dziejów Trzech Królestw, z tysiącem powyginanych figur na tle udekorowanych domów, bram i pagód. W świątyni mieści się gigantyczny ołtarz ozdobiony złotymi liśćmi oraz drewnianymi, ceglanymi i kamiennymi fryzami. Nocleg w Kantonie.

13.05.2010 Kanton - Makao

Jedziemy do fabryki jedwabników, Tadeusz Walkowicz
 Wejście do baru piwnego, Tadeusz Walkowicz
Selekcja kokonów - pojedynczych od podwójnych, Tadeusz Walkowicz

Po śniadaniu, przejazd do Makao / 540 tys. Ludności / zwanego również "Wschodnim Monte Carlo". Zwiedzanie Makao zaczęliśmy od kościoła św. Pawła. Plac Largo do Senado Sąuare szczyci się budynkiem Leal Senado - Lojalny Senat, uważanym za najciekawszy przykład architek­tury portugalskiej w regionie. Fasadę ukończono w 1876 r. Od głównej drogi, Avenida de Almeida Ribero, plac ciągnie się do Sao Domingos - kościół św. Dominika. Świątynia, z wyraźną domieszką orientalnego stylu, należy do najstarszych w Makao. Przy kościele działa interesujące muzeum poświęcone chrześcijańskiej sztuce sakralnej. Obowiązkowym punktem zwiedzania Makao jest też świątynia A-Ma u stóp Barra Hill, przy wejściu do wewnętrznego portu. To najstarsze miejsce kultu w okolicy pochodzi z okresu dynastii Ming, choć pierwszą świątynię w tym miejscu, poświęconą Tin Mao - patronce rybaków, wznieśli przypuszczalnie rybacy z Fidżi. Barwny kamienny relief w świątyni uważa się za wizerunek dżonki, która przeniosła boginię A-Ma (Tin Mao w Hongkongu) przez targane tajfuna­mi morza do Makao, skąd wstąpiła do nieba. Słynne kasyna mieszczą się w kilku hotelach, ale nie tylko. Jedno z nich ulokowało się na barce przycumowanej na stale do nabrzeża w porcie. W tych miejscach kultu pieniądza można uprawiać każdy rodzaj hazardu, a automaty do gier są nazywane przez miejscowych „głodnymi tygrysami". Podatki z kasyn to szeroki strumień gotówki płynącej prosto do skarbca Makao. Wizyta w największym kasynie na świecie – Wenecja. Kolacja w kasynie Miasto snów. Nocleg w Makao.

14.05.2010 Makao - Hong Kong

 Selekcja kokonów - pojedyncze czyli jedna ćma w środku, Tadeusz Walkowicz
Selekcja kokonów - pojedyncze czyli jedna ćma w środku, Tadeusz Walkowicz

Po śniadaniu, rejs do Hongkongu / 7 mln. ludności /. Wyspa Hongkong, Koulun i Nowe Terytoria, odebrane Chinom w czasie utraty ich potęgi za panowania dynastii Qing, powróciły w objęcia smoka w 1997 r. Największa atrakcja turystyczna Hongkongu, jednocześnie ekskluzywna dzielni­ca mieszkalna, to Wzgórze Wiktorii. Od 1888 r. na szczyt moż­na wyjechać kolejką Peak Tramway wśród porastającego wzgó­rze gąszczu bananowców. Najlepiej zwiedzić wzgórze, spacerując wzdłuż Lugard Rd, która zaczyna się tuż przy górnej stacji kolei, na wysokości 400 m n.p.m. Ze szczytu rozciąga się niewiarygodna panorama, przy dobrej widoczności sięga­jąca aż do Makao. Zwiedzanie rybackiej wioski Aberdeen. Aberdeen, o własnym, niepowtarzalnym klimacie, słynie głównie z ruchliwego portu, w którym zawsze roi się od kutrów rybackich, łodzi mieszkalnych, dżonek i małych płaskodennych łodzi wiosłowych. Wejście do portu zamykają trzy duże, kolorowo oświetlone pływające restauracje. Wizyta na plaży. W Stanley znajdowała się naj­większa rdzenna osada w Hongkongu, kiedy w 1841 r. przypłynęli tu Brytyjczycy. Teraz miejscowy targ przyciąga tłumy w poszukiwaniu pamiątek i tanich ciuszków. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Panda w Hong Kongu.

15.05.2010 Hong Kong

Moczenie kokonów i odwijanie nici - 1500m, Tadeusz Walkowicz
Moczenie kokonów i odwijanie nici - 1500m, Tadeusz Walkowicz

Po śniadaniu, czas wolny - zakupy. Po południu zwiedzamy nabrzeże, transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez Amsterdam.

Moczenie kokonów i odwijanie nici - 1500m, Tadeusz Walkowicz
10 kokonów rozciąga się do wilkości 2 x 2 m, Tadeusz Walkowicz
Przed wjściem ze sklepu, Tadeusz Walkowicz

Wycieczka z Orient Travel:

- 7 samolotów,
- prom,
- statek,
- bus.

Wejście do Instytutu Hafciarstwa, Tadeusz Walkowicz
Wejście do Instytutu Hafciarstwa, Tadeusz Walkowicz

Cena : 15113 zł.

9.05.2010r. .Ulice Guilin, Tadeusz Walkowicz
9.05.2010r. .Ulice Guilin, Tadeusz Walkowicz

Pozdrawiam Tadek

Po lunchu w parku, Tadeusz Walkowicz
Wapienne wzniesienia w Guilin, Tadeusz Walkowicz
Muzeum wianiarstwa, Tadeusz Walkowicz

Polecam moje podróże po świecie na portalu polskie szlaki:

Wspomnienia:

Park Siedmiu Gwiazd, Tadeusz Walkowicz
Park Siedmiu Gwiazd, Tadeusz Walkowicz

2008r - Peru,

2009r - Nepal i Bhutan,

Park Siedmiu Gwiazd, Tadeusz Walkowicz
Park Siedmiu Gwiazd, Tadeusz Walkowicz

2010r. - Chiny cz.1.

następna wycieczka to:

 Skała Słonia i ja, Tadeusz Walkowicz
Kormorany używane do łowienia ryb, Tadeusz Walkowicz
Kormorany używane do łowienia ryb, Tadeusz Walkowicz

2011r – Indonezja cz. I

Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Zwiedzamy Jaskinie Trzcinowego Fletu - modlitwy na wstążkach, Tadeusz Walkowicz
Wieczorem w parku, Tadeusz Walkowicz
. Pagoda Srebrna i Złota na jeziorze, Tadeusz Walkowicz
Guilin - wieczorem, Tadeusz Walkowicz
Guilin - wieczorem, Tadeusz Walkowicz
 Guilin - wieczorem wodospad, Tadeusz Walkowicz
Guilin - wieczorem, Tadeusz Walkowicz
10.04.2010r. Widok z hotelu, Tadeusz Walkowicz
Poranek w Guilin, Tadeusz Walkowicz
Poranek w Guilin, Tadeusz Walkowicz
Poranek w Guilin, Tadeusz Walkowicz
 Wieczorny połów ryb z kormoranami, Tadeusz Walkowicz
 Wieczorny połów ryb z kormoranami, Tadeusz Walkowicz
 Wieczorny połów ryb z kormoranami, Tadeusz Walkowicz
Wieczorny połów ryb z kormoranami - kormoran na pędle na szyji by nie zjazd złowionych rybek, Tadeusz Walkowicz
11.04.2010r. Spacer na górę w centrum Yangshuo, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Widok Yangshuo z góry, Tadeusz Walkowicz
Pokaz ćwiczeń w parku, Tadeusz Walkowicz
Nauka tańca w parku, Tadeusz Walkowicz
Targ w Yangshuo - żaby, Tadeusz Walkowicz
Targ w Yangshuo - ryby, Tadeusz Walkowicz
Targ w Yangshuo - papryki, Tadeusz Walkowicz
Targ w Yangshuo - grzyby, Tadeusz Walkowicz
 Krajobraz wiejski, Tadeusz Walkowicz
Krajobraz wiejski - rolnik na polu ryżowym, Tadeusz Walkowicz
 Chińska wioska, Tadeusz Walkowicz
 Chińska wioska, Tadeusz Walkowicz
 Chińska wioska, Tadeusz Walkowicz
 Chińska wioska, Tadeusz Walkowicz
Plantacja herbaty w Instytucie, Tadeusz Walkowicz
Plantacja herbaty, Tadeusz Walkowicz
Plantacja herbaty, Tadeusz Walkowicz
Plantacja herbaty - proces obróbki liści, Tadeusz Walkowicz
Plantacja herbaty - proces obróbki liści - to były jej ręce, Tadeusz Walkowicz
Proces parzenia herbaty, Tadeusz Walkowicz
 Pola herbaciane, Tadeusz Walkowicz
12.04.20120r. Ulice Kantonu - 10,1 mln. ludności, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Sześciu Banianów - Budda, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Sześciu Banianów - dzidzińce między pawilonami, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Sześciu Banianów - pagoda, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Sześciu Banianów - mnisi udający sie do świątyni, Tadeusz Walkowicz
 Świątynia Sześciu Banianów - mniszki udające się do świątyni, Tadeusz Walkowicz
Świątynia Sześciu Banianów - figury w następnym pawilonie, Tadeusz Walkowicz
Komentarze 4
2010-05-08
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
29 marzec 2017 17:51

Wspaniała wycieczka

Tadeusz Walkowicz
26 marzec 2017 07:27

[cytuj autor=' marian']Ty to masz szczęście.Wspaniałe wycieczki masz na koncie. [/cytuj]

 

Marian, wykorzystałem swoje 5 min. w życiu.

Dzięki za odwiedziny.

EmiZtg
25 marzec 2017 22:19

Chiny... nawet nie ośmielam się marzyć 🙂.

Fantastyczna przygoda 🙂. Szczerze zazdroszę wyprawy 🙂.

marian
25 marzec 2017 20:58

Ty to masz szczęście.Wspaniałe wycieczki masz na koncie.

Zwiedzone atrakcje

Hong kong

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024