Spływ Dunajcem

, Anja

Spływ Przełomem Dunajca, a więc jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie płynącym wąskim wąwozem pełnym ostrych zakoli to jedna z największych atrakcji nie tylko Sromowiec, gdzie znajduje się jego przystań początkowa, ale i całego regionu.

Pomysłodawcą zorganizowania spływu na początku XIX wieku był węgierski właściciel zamku w Niedzicy. Atrakcja ta została następnie spopularyzowana przez właściciela zdrojów w Szczawnicy Józefa Szalaya. Od lat 40-tych XIX wieku aż po dzień dzisiejszy stanowi jeden z głównych punktów programu pobytu w Pieninach. Wodna przejażdżka zajmuje w zależności od stanu wody od 2 do 3 godzin a czas umilają góralscy flisacy opowieściami i dowcipami. 

, Anja
, Anja

Spływ dostarcza naprawdę niezapomnianych wrażeń. Moje spotęgowane były dodatkowo tym, że w trakcie spływu dopadła Nas burza.

, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
, Anja
Komentarze 7
2016-05-27
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anja
05 czerwiec 2017 07:30

Dzięki za odwiedziny. Widoki faktycznie zwalają z nóg. Jak mówią ludzie mieszkający po obu stronach Dunajca - Pan Bóg podarował Polsce Trzy Korony, a Słowakom najlepszy widok na Trzy Korony🙂

Danusia
04 czerwiec 2017 10:39

Spływ Dunajcem -pozycja obowiązkowa podczas wycieczki w ten region Polski. Ja, podobnie jak mokunka,płynęłam Dunajcem podczas upalnego dnia. Było pięknie,wróciłam zauroczona tym miejscem.

Lutodar
02 czerwiec 2017 22:38

Piękna wycieczka. Spływ robi wrażenie

mokunka
02 czerwiec 2017 19:33

Super 🙂 Spływ Dunajcem to jedna z atracji "obowiązkowych", którą trzeba zaliczyć będąc w Pieninach. Byłam przed dwoma czy trzema laty na takowym..nas burza nie zaskoczyła ale był upal, ponad 35 stopni.Opisywałam na PSz. Wcześniej byłam tam ...na wycieczce z Podstawówki i mam pamiętkowe hihihi biało-czarne zdjęcie.

pozdrawiam 🙂


02 czerwiec 2017 18:57

Niesamowite przeżycie.Ostatnio byłem tam jesienią.Miejsce do którego chętnie się powraca.

Joanna
02 czerwiec 2017 12:32

Piękna wycieczka. Też bym tak chciała, chociaż może niekoniecznie  w czasie burzy.

Anna Piernikarczyk
02 czerwiec 2017 09:47

piękna wycieczka 🙂 Super, zazdraszczam !

Zwiedzone atrakcje

Sromowce

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024