Hiszpańska Andaluzja

Sewilla - Plac Hiszpański, Żaneta Młodzianowska

Na początku naszej wyprawy, czyli 03.06.2013  wyruszymy z Białegostoku na warszawskie Okęcie. Potem już prosto samolotem do Hiszpanii. Pierwszym przystankiem będzie Malaga. Nocleg odbędzie się w dwugwiazdowym Hotelu Solymar. W Maladze spędzimy resztę pierwszego dnia: czas wolny na wybrzeżu, można będzie oddać się własnym rozrywkom, oraz dzień drugi: zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem stolicy słynnego Costa del Sol, spacer po typowych uliczkach miasta, gdzie żyje 570 tys osób, Teatr Rzymski, Dom Picassa, a na koniec będzie można zwiedzić Katedrę z XVI wieku. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się w typowej dla tego regiony winnicy , gdzie będzie możliwość degustacji różnych rodzajów win i zakupu takich gatunków jak : Moscatel, Lagrima, Pajarete.

W trzecim dniu wycieczki przejedziemy do kolejnego przystanku, którym jest Marbella. Położona na wybrzeżu Costa del Sol, jest to jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów w Europie. Miasto znane jest przede wszystkim z przepięknych piaszczystych plaż, portu, do którego zawijają luksusowe jachty, drogich butików oraz aktywnego życia nocnego. Na miejscu zakwaterujemy się w czterogwiazdowym hotelu Aparthotel Princesa Playa. Ten dzień to będzie czysta rozrywka! Oderwiemy się na chwilę od zwiedzania, spędzimy dzień na plaży "łapiąc" trochę słońca, posmakujemy życia towarzyskiego, atmosfery ekskluzywnych butików - nie musimy nic kupować, wystarczy tam być!

Sewilla - Wieża La Giralda, Żaneta Młodzianowska
Sewilla - Wieża La Giralda, Żaneta Młodzianowska

Czwartego dnia wyruszymy do stolicy Andaluzji - Sewilli. Tam spędzimy najwięcej czasu, bo aż dwa dni! Miszkać będziemy w trzygwiazdkowym Hotelu Abanico. Na początku czekają na nas spacer po centrum, Plac Hiszpański, budowle z EXPO 1992 roku, Katedra Najświętszej Marii Panny - największy kościół gotycki na świecie. Po zwiedzaniu będziemy mieć czas wolny na zakupy. Na koniec zobaczymy Wieżę La Giralda o wysokości blisko 100m, która stanowi pozostałość dawnego meczetu muzułmańskiego oraz Alkazar – królewski pałac pochodzący z XI w. Lekko i przyjemnie - tak zakończy się pierwszy dzień pobytu w Sewilli. Drugi dzień to ogrody. Odwiedzimy najważniejszy Parque de María Luisa, który został zbudowany w 1929 roku na World's Fair w Sewilli i jest parkiem krajobrazowym z całym szeregiem zabytków. Ogrody Alcázar Gardens, umieszczone z tyłu pałacu Alcázar, Ogrody Murillo i ogrody Catalina de Ribera znajdujące się po sąsiedzku Alcazar, Armato Park, który całkowicie został stworzony sztucznie, Park Marii Luizy z XIX wieku, oraz kilka młodszych, zapraszających do odwiedzin i aktywnego wypoczynku: Jose Celestino Mutis Park, Parc des Princes.

Szóstego dnia udamy się do Kordoby,unikalnego miasta w skali światowej, ze względu na wpływy żydowskie i arabskie.Kordoba będzie niestety naszym ostatnim przystankiem w Hiszpanii. Zakwaterowanie odbędzie się w dwugwiazdkowym Hotelu Casa de los Naranjos. W Kordobie przy udziale lokalnego przewodnika, zwiedzimy najsłynniejszy meczet, katedry, mostu rzymskiego. Po zwiedzaniu będziemy mieć czas wolny na zakupy.

Kordoba, Żaneta Młodzianowska
Kordoba, Żaneta Młodzianowska

Siódemgo, ostatniego dnia wyruszymy na lotnisko w Kordobie, na którym pożegnamy się z Hiszpanią i wylecimy do Warszawy, a ze stolicy autokarem wrócimy do Białegostoku.

Kordoba, Żaneta Młodzianowska
Kordoba, Żaneta Młodzianowska
, Żaneta Młodzianowska
Kordoba, Żaneta Młodzianowska
Malaga, Żaneta Młodzianowska
Malaga - Costa del Sol, Żaneta Młodzianowska
Malaga - Dom Picassa, Żaneta Młodzianowska
Malaga - Teatr Rzymski, Żaneta Młodzianowska
Marbella - wybrzeże, Żaneta Młodzianowska
Marbella, Żaneta Młodzianowska
Marbella - port, Żaneta Młodzianowska
Sewilla - Alcazar Gardens, Żaneta Młodzianowska
Sewilla - EXPO 1992, Żaneta Młodzianowska
Sewilla - Parque Maria Luisa, Żaneta Młodzianowska
Komentarze 2
2013-06-03
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

wagabunda
15 styczeń 2014 12:21

Chętnie wybrałbym się gdzieś do Hiszpanii, Andaluzja byłaby super. 

Ostatnio edytowany: 2014-01-15 12:24

biedronka01
30 maj 2013 16:27

Pięknie tam

Zwiedzone atrakcje

Warszawa

Malaga

Marbella

Sevilla

Sevilla

Cordoba

Cordoba

Warszawa

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024