Chorwacja- kraj niezwykłych plaż i majestatycznych gór

Stari Grad, Monika Olechno

I DZIEŃ: Zagrzeb- Znajdziemy tu zarówno ponad 900-letnią starówkę, jak i tętniące życiem restauracyjki, kluby i dyskoteki. Koniecznie trzeba wspiąć się na wieżę Lotrascakova, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta, przespacerować po najważniejszym w Zagrzebiu placu: Josipa Jelačicia, a potem odwiedzić Muzeum Archeologiczne, by zachwycić się licznymi ekspozycjami.

II DZIEŃ: Jeziora Plitwickie, czyli dziesiątki jeziorek łączących się ze sobą większymi i mniejszymi kaskadami, zachwycają niezwykłymi kolorami, zmieniającymi się w zależności od pory dnia i natężenia promieni słonecznych. Wodospady Krka, kaskada wody tworzy naturalny basen. Można też wykorzystać mniejsze wodospady do naturalnego masażu ciała, choć wymaga to nieco determinacji, bo woda w nich jest nader rześka! A ci, którzy za wodą nie przepadają, powinni udać się do parku narodowego Paklenica. Wznoszące się na ponad 1500 metrów góry zachwycą miłośników wędrówek i wspinaczy.

Makarska, Monika Olechno
Makarska, Monika Olechno

III DZIEŃ: Miasto w Splicie zbudowano... wewnątrz murów pałacu! Z czasem pokoje zmieniały się w mieszkania, a korytarze w uliczki. Cesarskie mauzoleum zostało zmienione na katedrę Świętego Dujama. Katedrę - uważaną za najmniejszą na świecie - znajdziemy bez trudu dzięki górującej nad miastem wieży. Warto na nią wejść, by z góry zobaczyć zarys murów dawnego pałacu.

IV DZIEŃ: Makarska- warto zobaczyć Muzeum Miejskie, wystawiające eksponaty o historycznym i archeologicznym znaczeniu oraz Muzeum Malakologiczne, które słynie z bogatej kolekcji muszli morskich z całego świata. Osoby szukające zabytków mogą zwiedzić klasztor i kościół Franciszkanów. Bardzo ciekawym miejscem jest miejski cmentarz, na którym zachowały się nagrobki jeszcze z czasów rzymskich.

Zagrzeb, Monika Olechno
Zagrzeb, Monika Olechno

V DZIEŃ: Najsłynniejsza, najpiękniejsza i zaskakująca różnorodnością! Wyspa Hvar to urokliwe krajobrazy, zakątki i bogata historia. Wyruszając w głąb wyspy, odnajdziemy tam poletka lawendy i archaiczne kamienne domki. Dotrzemy do poprzecinanego kanałami Vrboska - najmniejszego miasteczka na wyspie i eleganckiego Hvaru - szczycącego się najstarszym teatrem miejskim w Europie.

VI DZIEŃ: Korcula- miasto to dzięki swoim malowniczym ryneczkom i średniowiecznej atmosferze zasłużył na miano “małego Dubrownika”. Podczas gdy dzieła wspaniałych korczulańskich rzeźbiarzy zadziwiają swoim istnieniem, życie na ulicach Korczuli tętni dzięki rycerskiemu tańcu zwanemu moreška.

Dubrownik, Monika Olechno
, Monika Olechno
zespół wodospadów na rzece Krka, Monika Olechno

Mljet to zielona wyspa Adriatyku,  pełna urokliwych zatoczek, widoków i miasteczek. Na wyspie znajduje się Park Narodowy i to jest główny powód, aby tę wyspę odwiedzić. Na jego terenie znajdują się dwa jeziora, Wielkie i Małe. Na Wielkim Jeziorze znajduje się mała wysepka na której płożony jest klasztor benedyktynów.

VII DZIEŃ: Dubrownik- średniowieczne miasto – perła Południowej Dalmacji. Miasto muzeów i festiwali, gospód i restauracji, łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży.

, Monika Olechno
, Monika Olechno
port w Dubrowniku, Monika Olechno
wyspa Hvar, Monika Olechno
Korcula, Monika Olechno
Mljet, Monika Olechno
PN Paklenica, Monika Olechno
Jeziora Plitwickie, Monika Olechno
Split, Monika Olechno
Stare Miasto- Dubrownik, Monika Olechno
Komentarze 0
2013-06-24
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Zagrzeb

Park Plitwickie Jeziora

Park Narodowy Paklenica

Wodospad Krka

Split

Makarska

Hvar

Stari Grad

Korcula

Mljet

Dubrownik

Zagrzeb

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024