Poznajemy naszych sąsiadów, czyli wycieczka do Berlina

, Bożena Litwińczuk

12.07 

5.00 wyjazd z Białegostoku na lotnisko Okęcie w Warszawie, stamtąd lecimy samolotem bezpośrednio do Berlina. Z lotniska udajemy sie do hotelu. Wieczorem udajemy się na wieczorek zapoznawczy z innymi gośćmi. 

, Bożena Litwińczuk
, Bożena Litwińczuk

13.07 

Około 10 wychodzimy z hotelu aby spędzić kilka godzin na Bebelplatz , następnie jedziemy zobaczyć Bramę Brandenburską, będącą najbardziej znanym symbolem Berlina. Zabytkowa budowla zaprojektowana przez niemieckiego architekta, pochodzącego z Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie) Carla Gottharda Langhansa. Budowla jest wysoka na 26 m, szeroka na 65,5 m i głęboka na 11 m. Wieczorem idziemy zobaczyć jak bawią się ludzie w Berlinie. 

, Bożena Litwińczuk
, Bożena Litwińczuk

14.07 

Po śniadaniu wyruszamy na plac Gendarmenmarkt, który jest jednym z najpiękniejszych placów w Europie. Tu znajduje się Deutscher Dom (Niemiecka Katedra), Französischer Dom (Francuska Katedra) i Konzerthaus (Sala koncertowa). Po środku, przed salą koncertową, stoi dumnie na cokole Friedrich Schiller. Następnie udajemy się do zoo, w którym jesteśmy aż do wieczora. Obecnie jest to największy ogród zoologiczny na świecie, pod względem liczby umieszczonych w nim gatunków - ponad 15 000 zwierząt należących do ok. 1600 gatunków. Mieści się tutaj również najstarsze w Europie akwarium. Po zakończeniu zwiedzania idziemy obejrzeć Kolumnę Zwycięstwa. Następnie udajemy się do hotelu.

, Bożena Litwińczuk
, Bożena Litwińczuk
, Bożena Litwińczuk

15.07

Około 11 idziemy zwiedzić Stadion Olimpijski, co zajmuje nam ok 2h. Później jedziemy odpocząć do Ogrodów Świata znajdujących się w dzielnicy Marzahn i są najpopularniejszym miejscem jednodniowych wypadów Berlińczyków na łono natury. 21 hektarów parku zostało podzielonych jest na sektory, które charakteryzują się różnorodnością stylu ogrodowego. Tu rośliny kwitną prawie przez cały rok.

, Bożena Litwińczuk
, Bożena Litwińczuk

Znajdziemy tutaj ogród w stylu chińskim (27.000 m²😉 nazwany Ogrodami Księżycowymi. Jest to największy na świecie chiński park poza granicami Państwa Środka! Po skończonym wypoczynku jedziemy autem bezpośrednio do domu, do Białegostoku.

, Bożena Litwińczuk
Avatar użytkownika Bożena Litwińczuk
Bożena Litwińczuk
Komentarze 0
2013-07-12
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Białystok, Dworzec Główny

Warszawa, Żwirki i Wigury

Berlin, Schönefeld, Niemcy ‎

Bebelplatz 1 10117 Berlin (Mitte)

Pariser Platz 10117 Berlin (Mitte)

Gendarmenmarkt 10117 Berlin (Mitte)

Hardenbergplatz 8 10787 Berlin (Charlottenburg)

Großer Stern 10557 Berlin (Tiergarten)

Olympischer Platz 3 Berlin (Charlottenburg)

Eisenacher Strasse 99 12685 Berlin (Marzahn)

Białystok, Rynek Kościuszki

Berlin

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024