Alaska - Kanada

, Mar Bag

1 Dzień   
 Wylot z Warszawy do USA. Przylot do Anchorage (Alaska). Transfer do hotelu. Spacer po centrum, kolacja, potrawy lokalnej kuchni.

2 Dzień   

, Mar Bag
, Mar Bag

ANCHORAGE – ALASKA – RAILROAD – P.N. DENALI
Podróż pociągiem Alaska Railroad na trasie Anchorage - Park Narodowy Denali (jedna z 10 najpiękniejszych tras kolejowych na świecie). Po drodze malownicze widoki tundry, ośnieżonych szczytów, wśród nich McKinley, najwyższy szczyt Ameryki Płn. (6194 m n.p.m.).  Nocleg w lodge przylegającym do Parku Narodowego Denali.

3 Dzień   

, Mar Bag
, Mar Bag

PARK NARODOWY DENALI – FAIRBANKS
Wycieczka do Parku Narodowego Denali (6 mln ha dzikich, niezamieszkanych terenów). Podróż odbywa się autobusem parkowym. Trasa prowadzi przez doliny i wysokie przełęcze górskie. Liczne postoje w malowniczych miejscach, przy dziko żyjących zwierzętach. Park porasta ponad 650 gatunków roślin przystosowanych do bardzo mroźnych zim i krótkich okresów wegetacji latem. Tereny te zamieszkuje 39 gatunków ssaków i 167 gatunków ptaków. Dalsza podróż autokarem na północ, do Fairbanks. Jest to jedyne większe miasto w centrum Alaski, leżące nad rzeką Chena, założone przez poszukiwaczy złota w roku 1902.

4 Dzień   

, Mar Bag
, Mar Bag
, Mar Bag

FAIRBANKS – BARROW – FAIRBANKS
Przelot do Barrow, wioski Eskimosów Inupiat. Jest to najbardziej na północ wysunięta miejscowość w USA, do której nie prowadzą żadne drogi, a morze zamarznięte jest przez 8 miesięcy. Spacer brzegiem Morza Beauforta do monumentu określającego północny koniec kontynentu amerykańskiego. Powrót samolotem na nocleg do Fairbanks.

5 Dzień   

, Mar Bag
, Mar Bag

FAIRBANKS – P.N. WRANGELL – ST. ELIAS – PALMER – ANCHORAGE
Zwiedzanie Fairbanks. Wizyta w nowoczesnym Muzeum Arktycznym, pokazującym życie codzienne, sztukę ludową, wierzenia Eskimosów i Indian Alaski. Spacer po malowniczym centrum miasta, pomnik pionierów, katedra. Wyjazd z Fairbanks. Postój w amerykańskiej wiosce św. Mikołaja, gdzie nawet latem można nabyć pamiątki nawiązujące tematycznie do świąt Bożego Narodzenia, wysłać kartkę świąteczną, spotkać św. Mikołaja i jego pomocników. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Wrangell-St.Elias (największego parku narodowego USA). Jedną czwartą parku pokrywają lodowce, stanowiące prawie niemożliwą do penetracji przestrzeń. Wizyta w Centrum Informacyjnym Parku - projekcja filmu na temat tutejszej fauny i flory. Postoje w malowniczych punktach widokowych. Przerwa w Palmer, mieście handlowym, zasiedlonym w latach wielkiego kryzysu przez imigrantów z innych stanów USA, którzy otrzymali tu darmową ziemię. Dojazd do Anchorage.

6 Dzień   

, Mar Bag
, Mar Bag

ANCHORAGE – SEWARD
Pobyt w Anchorage, gdzie żyje 40% mieszkańców Alaski. Zwiedzanie Muzeum Historii i Sztuki Ludów i Plemion Eskimoskich. Spacer po 4. Alei, głównej ulicy miasta. Pomnik kapitana Cooka, historyczny ratusz, cerkiew prawosławna z czasów panowania rosyjskiego. Przejazd wzdłuż malowniczej, wąskiej zatoki Turnagain, gdzie można zobaczyć bardzo gwałtowne przypływy oceanu w formie wysokich fal. Obserwacja fauny - białe walenie, lwy morskie, orły bieliki. Przejazd do portu w Seward. Wejście na statek. Kolacja.

7 – 12 Dzień   

, Mar Bag
, Mar Bag
, Mar Bag

SEWARD – Rejs statkiem (Juneau – Skagway – Ketchikan) – VANCOUVER
Ekskluzywny rejs wycieczkowy. Statek jest pływającym hotelem ze wszystkimi wygodami i atrakcjami. Każdego dnia postój w innym miejscu.
• Juneau – stolica stanu Alaska, miasto odcięte od świata, pionierski duch przeplata się z kosmopolityczną elegancją; możliwość udziału w spektakularnym locie hydroplanem z widokiem na 5 lodowców.
• Skagway – miasteczko, gdzie do dzisiaj trwa gorączka złota; okazja do przejazdu koleją przez przełęcz White Pass i wizyta w legendarnym obozie poszukiwaczy złota;
• Ketchikan – największa na świecie kolekcja totemów (drewnianych posągów); m.in. wycieczka wodnym samolotem, lądowanie na lodowcu.
• Inside Passage – podróż wąskim przesmykiem, jeden z najbardziej malowniczych zakątków świata. Zapierające dech w piersiach widoki; tundra, lodowce, fiordy, ośnieżone szczyty, wieloryby, lwy morskie.
• Hubbard Glacier – największy lodowiec w Ameryce Północnej (można go podziwiać podczas rejsu), co kilka minut odrywają się od niego bloki lodu wielkości  10-piętrowego budynku.
• Icy Strait Point – Indianie Tlingit nazywają to miejsce swoim domem; oferuje ono turystom niezwykłe okazy fauny - wieloryby, orły i niedźwiedzie.

13 Dzień    VANCOUVER
Przybycie do Vancouver. Na trasie - przejazd do Parku Stanley’a, gdzie stoją indiańskie słupy totemowe, panorama centrum Vancouver, postój w Prospect Point – najwyżej usytuowanym punkcie parku (64 m n.p.m.). Przejazd przez turystyczną Robson Street. Spacer po Starym Mieście – Gastown, z oryginalnym zegarem parowym oraz pomnikiem Gassy Jack’a stojącego na beczce whiskey, założyciela Gastown. Rejs wodną taksówką na Wyspę Granville. Spacer po wyspie znanej z wielu galerii, teatrów, restauracji, lokalnego targowiska tętniącego życiem, mini-browaru oraz występów ulicznych. Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

, Mar Bag
, Mar Bag

14 Dzień   
Przylot do Warszawy.

Komentarze 0
2013-06-13
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Alaska

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024