Weekend w Niemczech

, Danusia

Dzień 1

Wyjazd ze Słupska autokarem nastąpił wcześnie rano. Na miejscu w Berlinie byliśmy popołudniu. Przed przejazdem do hotelu zatrzymaliśmy się w Muzeum Pergamońskim. Zawsze interesował mnie świat starożytności i dlatego zwiedzanie tego muzeum było dla mnie bardzo emocjonujące. To właśnie w nim przecież znajduje się zrekonstruowany Ołtarz Zeusa,rzeźby hellenistyczne ,fasada sali tronowej Nabuchodonozora II oraz niesamowita Brama Isztar. Zwiedzający otrzymują słuchawki z audioprzewodnikiem w rodzinnym języku. Przechodząc z sali do sali dczuwa się potęgę sztuki starożytnej,dosłownie obcuje się z historią. Zwiedzanie zajęło nam dłuższy czas ok. 3h.

, Danusia
, Danusia

Przeniesliśmy się później na Plac Paryski pod słynną Bramę Brandenburską,najsłynniejsze chyba miejsce w Berlinie. Niegdyś stała w środku obszaru granicznego,nie mozna było jej przekroczyć ani od strony wschodniej,ani zachodniej.Dopiero po zburzeniu muru berlińskiego w 1989r. brama została otwarta dla szerokiego dostępu i stała się symbolem niemieckiej jedności. Oglądaliśmy też z zewnątrz budynek Reichstagu , siedzibę bundestagu. Po krótkim spacerze,obiedzie i zakupach w okolicznych sklepach ruszylismy na Aleksanderplatz. Był już wieczór,więc panorama z wieży telewizyjnej była pełna gry świateł tego ogromnego miasta. Niezapomnany widok! Potem już tylko przejazd do hotelu i odpoczynek po dniu pełnym wrażeń.

Dzień 2

, Danusia
, Danusia

Następnego dnia przejechaliśmy ok 35 km dalej od Berlina,w kierunku połudnuiowym,do miejscowści Poczdam. Znajdują się tu niezwykłe i bardzo znane zespoły pałacowe . Najbardziej znanym jest zespół pałacowo-parkowy Sansoucci zbudowany przez Fryderyka II Wielkiego w XVIII w. Zespoł został wpisany do rejestru światowego dziedzictwa UNESCO. To  miejsce było celem naszej wycieczki. Spacer po przepięknym parku,mimo niezbyt ładnej pogody był wyjatkowym przeżyciem. Podziwialiśmy wspaniałe ogrody tarasowe,barokowy ogród dekoracyjny z wileką fontanną i marmurowymi rzeźbami starożytnych bogów rzymskich. sam pałac miał byc rezydencja letnią na użytek króla Fryderyka II Wielkiego i jego przyjaciół. Sans souci znaczy "bez zmartwień",miało to byc miejsce , w którym mógłby on spokojnie poświęcać sie swoim pasjom,sztuce i rozrywkom,odpczywając od spraw wojen i polityki. Ponieważ żona Fryderyka była z nim w separacji i mieszkała w innym pałacu,życzeniem władcy było by Sanssouci było miejscem nie tylko bez zmartwień,ale i bez kobiet. Zwiedzanie parku i pałacu zajęło nam większą częśc dnia. Potem był już czas wolny w hotelu.

Dzień 3

, Danusia
, Danusia
, Danusia

Ostatni dzień wycieczki do Niemiec spędziliśmy na Tropikalnej Wyspie 60 km od  Berlina. Niesamowite miejsce zaaranżowane w miejscu dawnego hangaru. Na dworze wiatr i deszcz,a wewnątrz tropikalny raj 27 st.. Słychać głosy ptaków,dookoła kwitną kolorowe kwiaty tropikalne, gra muzyka. Z jednej strony wyspy znajduje sie laguna z wodospadem i piaszczysta plażą. Z drugiej strony plaża południowego Pacyfiku, z falami morskimi i chłodniejszą wodą. Plaże oddziela od siebie tropikalny las. Na obrzeżach znajduje się strefa rozrywek i rozmaitych barów z przekąskami. Można nawet przelecieć się balonem,pozwala na to wysokość pomieszczenia 107 m,szer. 210m. W hangarze planowano budowę sterwoców,stąd jego ogromne gabaryty. Na Tropikalnej Wyspie można spędzic nawet noc na leżaku lub pod namiotem.

Po całodniowym pluskaniu się w niemieckich tropikach zmęczeni i pełni wrażeń wrócilismy do domu. Wycieczka była super,godna polecenia.

, Danusia
, Danusia

 

, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
Brama Brandenburska, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
W Muzeu Pergamońskim, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
W Muzeu Pergamoński, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
W Muzeum Pergamońskim, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
W Muzeum Pergamońskim, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
Komentarze 10
2008-06-20
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Anna Piernikarczyk
28 wrzesień 2013 09:23

No super, to czekamy 🙂

 

Danusia
28 wrzesień 2013 08:25

[cytuj autor='Walkowicz Tadeusz'] Witaj Danusiu, piękny jest Berlin z opisami byłby jeszcze lepszy. A dlatego że nigdy tam nie byłem i raczej się nie wybieram. Pozdrawiam Tadek. Biorę się za oglądanie wycieczek Moich znajomych z PSZ i ZŚ. Szczególnie zależy mi na ZŚ. Trzeba go trochę rozruszać. [/cytuj]

To prawda Tadziu. Jak tylko skończę wstawiać zaległe wycieczki na PSz,zaczne wstawać tutaj swoje wojaże zagraniczne. Nie był ich co prawd zbyt wiele,ale zawsze coś tam jest.

Tadeusz Walkowicz
28 wrzesień 2013 08:24

Witaj Danusiu, piękny jest Berlin z opisami byłby jeszcze lepszy. A dlatego że nigdy tam nie byłem i raczej się nie wybieram.

Pozdrawiam Tadek.

Biorę się za oglądanie wycieczek Moich znajomych z PSZ i ZŚ. Szczególnie zależy mi na ZŚ. Trzeba go trochę rozruszać.

Anna Piernikarczyk
23 wrzesień 2013 14:08

Pewnie że tak, jak bym miała to bym wstawiała 🙂 Ale jestem na bieżąco bo ostatnio tych wypraw zagranicznych nie mam zbyt wiele 🙂

Danusia
23 wrzesień 2013 13:31

[cytuj autor='Karol Barsolis'] ladna wyprawa. Danusi . niedlugo bysmy sie spotkali w Berlinie . Ja tydzien temu , Ty teraz?   Pozdarwiam Karol  . [/cytuj]

Niestety nie Karolu.To wycieczka sprzed kilku lat. Twój opis Berlina zainspirował mnie do odkopania swoich wspomnień z tej wyprawy. Do tej pory nie wpisywałam wycieczek zagranicznych,czas nadrobić zaległości.

Barsolis Karol Turysta Kulturowy
23 wrzesień 2013 13:05

ladna wyprawa. Danusi .

niedlugo bysmy sie spotkali w Berlinie .

Ja tydzien temu , Ty teraz?

 

Pozdarwiam Karol  .

marian
20 wrzesień 2013 21:03

Wspaniała  wycieczka . Zazdraszczam.

Danusia
20 wrzesień 2013 20:11

Powiem,że tak,można znaleźć tropiki niedaleko granic Polski:-)

Anna Piernikarczyk
20 wrzesień 2013 20:05

Super wycieczka, dopiero co oglądaliśmy Berlin u Karola 🙂 Interesująca ta Tropikalna Wyspa 🙂

Danusia
20 wrzesień 2013 19:41

Zapraszam do wycieczek także na portalu Zwiedzaj Świat🙂

Zwiedzone atrakcje

Berlin

Poczdam

Tropikalna Wyspa

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024