Wycieczka po Augustowie i okolicach

fontanna w parku w Augustowie, iwtg11.40iwona.wioleta
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Będąc w Augustowie poznaliśmy malownicze zakątki Augustowszczyzny. Zwiedzilismy wiele pięknych miejsc. Do najciekawszych należą: wyciąg narciarski nad jeziorem Neckiem, a także bulwary, które są miejscem częstych spacerów mieszkańców. Głównym zabytkiem Augustowa jest kościół Najświetszego Serca Pana Jezusa. Jest wybudowany w stylu romańskim. W kościele jest pięć dębowych ołtarzy, a w głównyj znajduje sie obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Wieczorami ogromną popularnością cieszy się Rynek Zygmunta Augusta, wokól którego ulokowanych jest mnóstwo pubów i restauracji. Warto zajść na obiad do resyauracji Albatros, w której podaję sięn smaczne i niedrogie dania. W centrum miasta znajduje sie park, do którego warto zajść aby zobaczyć fontannę.
Będąc na terenie Augustowa warto odwiedzić zabytkowy zespól sakralny znajdujący się w Studzienicznej - miejscowość oddalona 9 km od Augustowa. Znajduje sie tam zabytkowy kościól drewniany ze zdobieniami z poroża dzikich zwierząt, a także kaplica, w której znajduje się obraz Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Jest to miejsce częstych pielgrzymek. W 1997 roku odwiedził to miejsce papież Jan Paweł II.
Warto też zobaczyć ogromne wiadukty we wsi Stańczyki. Są to mosty najwyższe w Polsce o wysokości 36 m. Na ta wycieczkę najlepiej wybrać sie latem, gdyz Augustów i jego okolice należą do najpiękniejszych terenów podlasia.

pomnik , iwtg11.40iwona.wioleta
pomnik na Rynku Zygmunta Augusta, iwtg11.40iwona.wioleta
bulwary w Augustowie, iwtg11.40iwona.wioleta
bulwary, iwtg11.40iwona.wioleta
restauracja Albatros, iwtg11.40iwona.wioleta
kaplica w Studzienicznej, iwtg11.40iwona.wioleta
kościół w Studzienicznej, iwtg11.40iwona.wioleta
wnętrze kościoła, iwtg11.40iwona.wioleta
kościół Najświętszego Serca Jezusa w Augustowie, iwtg11.40iwona.wioleta
iwtg11.40iwona.wioleta
Komentarze 1
2009-04-23
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Ewelina
Ewelina
10 lipiec 2014 21:38

piękne miejsce, szkoda, że tak mało zdjęć🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024