Gdynia - najmłodsza część trójmiasta

Zwiedzając przeróżne miasta Polski trudno znaleźć takie, o którym śmiało można powiedzieć, że dynamizmem, rozwojem i wyglądem nieodstaje od zachodnich miast. Naszczęście mamy Gdynię. Miasto bardzo młode, prężny ośrodek przemysłowy i gospodarczy, a także od kilku lat również kulturowy gdzie odbywają się takie imprezy jak:
Haineken Opener Festiwal, Beach Party, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych oraz wiele wiele innych. Dzięki takiej polityce władz miasto przyciąga młodych ludzi jak magnes - oferując nie tylko rozrywkę, ale i pracę połączoną z rozwojem. Z racji wieku Gdyni nie znajdziemy tu starych zabytków sprzed kilku wieków, ale napewno jedną z bardziej leciwych atrakcji będą bunkry oraz działa usytuowane tuż nad "dziką plażą". Przy bulwarze Nadmorskim znajdziemy muzemu Marynarki Wojennej. Na wolnym powietrzu mieści się muzemu broni. Spędzając czas w Gdyni czuję miłe uczycie .... widzę ,że jednak blisko nam do Europy.
Okres letni to świetny czas na odwiedziny Gdyni - plaża z drobnym piaskiem gwarantuje nam miłe leniuchowanie w przeciwieństwie do kamienistych plaż np. morza Śródziemnego. Kafejki, bary, tawerny zaspokoją nasze towarzyskie aspiracje 😉. Szczególnie polecam Zieloną Tawernę na skwerku Kościuszki - jedzenie w przystępnej cenie, smaczne, a do tego kufelek zimnego piwka - oczywiście zielonego, lub "rurę" z nalewakiem w której mieści się 4,5 litra chmielowego trunku. Przy odrobinie szczęścia możemy trafić na koncert szantowy na żywo i bez płacenia za wstęp. Po drugej stronie skweru widać centrum Gemini - kino i kilka knajpek i sklepików, a tuż za nimi najwyższy budynek mieszkalny w Polsce - Sea Towers - jeszcze nie można podziwiać widoków z tarasów gdyż jest w trakcie budowy, ma być oddany w przyszłym roku. Idąc w głąb skweru w stronę morza po lewej stronie zacumowana jest "Błyskawica" statek muzeum z II Wojny Światowej. Po tej samej stronie kotwiczą także - "Dar Pomorza" oraz "Dar Młodzieży". Po prawej stronie na końcu skwerku znajduje się Oceanarium z móstwem kolorowych rybek, i innych żyjątek morskich, jest tam również makieta dna Bałtyku - polecam ten punkt programu.
Po zwiedzaniu tychże obiektów warto ruszyć w stronę Kamiennej Góry - wspaniałego punktu widokowego z którego doskonale widać przy dobrej pogodzie półwysep helski. U podnóża Kamiennej Góry mieści się teatr muzyczny - to w nim grany był spektakl "12 ławek" czy też występował zespół gospel oraz STOMP.
Ludzi lubiących zakupy kusi swymi butikami ul. Świętojańska - znajdziemy na niej wiele znanych marek, które w pełni powinny zadowolić każdy gust. Warto się przespacerować tą ulicą do Urzędu Miasta, a potem w lewo i prosto do bulwaru Nadmorskiego. Gdynia jest też doskonałym miejscem wypadowym do innych atrakcji regionu - nie jest tak tłoczna i droga jak sąsiedni Sopot do którego dojechać można kolejką miejską SKM - podróż trwa zaledwie 15min. do Gdańska Głównego około 45min. - w sezonie warto wybierać ten środek transportu gdyż omijamy korki, które niestety w większości miast są codziennością.
Kto kocha morze, i dobrą zabawę powinien przynajmniej na chwilę tu przyjechać. Krajobrazy też cieszą oko, a ukształtowanie terenu (morenowe wzgórza i klify) sprawia, że nie jest tu płasko jak na stole (czyt. w centralnej Polsce) 🙂. Miłośnicy adrenaliny i sportów extremalnych również znajdą coś dla siebie - w Gdyni mieści się największy w Polsce Kolibki Adventure Park.

Pozdrawiam i życzę samych pozytywnych wrażeń.

Avatar użytkownika Sebastian Zakrzewski
Sebastian Zakrzewski
Komentarze 6
2008-06-26
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Sebastian Zakrzewski
Sebastian Zakrzewski
24 lipiec 2008 15:54
Zdecydowanie tak - gdzieś mi to umknęło, ale ponieważ jestem z Gdyni to dobre warte choć chwili uwagi miejsca można wymieniać i wymieniać .... Pozdrawiam Gdynianina

P.S jaka dzielka ?
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
24 lipiec 2008 14:55
Marinka jest super, tyle kasy w jednym miejscu hehe
Avatar użytkownika piotr
piotr
24 lipiec 2008 14:34
GDYNIA MOJE MIASTO, jedną rzecz bym tylko dodał, z Oceanarium na Kamienną Górę obowiązkowo trzeba przejść przez marinę aby zobaczyć jachty tam zgromadzone, a jest ich coraz więcej. Zawsze bedąc w rejonie Skweru uderzam do mariny, pozdrawiam.

02 lipiec 2008 15:17
Konto użytkownika zostało usunięte
Avatar użytkownika Sebastian Zakrzewski
Sebastian Zakrzewski
27 czerwiec 2008 12:17
urokliwe stare miasta, malownicze wioski, wspaniałe zamki to coś czego poszukuję na wyjazdach, ale miasta takie jak Gdynia też mają swój klimat i warto w nich zabawić 🙂
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
26 czerwiec 2008 22:38
Byłam w Gdyni przez tydzień i podobne odczucia miałam, młode i prężne miasto, nie tak klimatyczne może i urocze jak inne nadmorskie miejscowości z zachodniego wybrzeża, ale Gdynia potrafi mimo to sprawić, że miło będziemy wspominać pobyt w niej.

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024