Zamek w Mosznej

, Sabina O.

Położony jest w połowie drogi z Krapkowic do Prudnika w miejscowości Moszna. Nazwa wsi pochodzi od słowa moszna - w topografii oznaczającego dolinę.

Zespół pałacowo-parkowy w Mosznej jest najcenniejszym tego typu założeniem w województwie opolskim. Regularny geometryczny ogród towarzyszący osiemnastowiecznemu pałacykowi został unowocześniony nieco wcześniej niż sama budowla.

, Sabina O.
, Sabina O.

Po przyjeżdzie, pieszo przechodząc pod jednej z bram idziemy aleją do samego zamku, mijając urokliwy staw wodny, w którym można spotkać piękne łabędzie i kaczki. Dochodząc do zamku, polecam aby odrazu wykupić bilet wstępu i wejść do głównego budynku zamku aby wykupić bilet na oprowadzenie po zamku, zazwyczaj czeka się w kilku godzinnej kolejce więc w ramach kolejki może udać się do stadniny koni. Niezapomniany i urokliwy klimat, tego miejsca jest po protu nie do opisania. Po wycieczce w zamku można zejsc do sali jadalnianej gdzie można wypić w przepięknej oprawie filiżankę kawy.

Godzinami można chodzić alejapi parku zamkowego i podziwiać piękne i chronione kwiaty azylii. Spacerując nie można nie zobaczyć Wyspy wielkanocnej i chińskiego mostku. na której można uśiąść i odpocząć przed figurką Matki Boskiej. Oraz Neekropolii Wincklerów która znajduje w na samym końcu parku. Można także odwiedzić kościół w Mosznej, i uczestniczyć we Mszy Świętej.

, Sabina O.
, Sabina O.
, Sabina O.
Zamek w Mosznej, Sabina O.
Avatar użytkownika Sabina O.
Sabina O.
Komentarze 0
2009-05-17
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

W jeden dzień można wiedzić tylko Mosznę

W jeden dzień można wiedzić tylko Mosznę

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024