Ostrava Ogród Zoologiczny

, Sabina O.

ZOO położone w dzielnicy miasta Stromovka, obszar pokrywa las mieszany, łąki i cztery duże stawy przeznaczone do hodowli ptaków.

Przez granicę przejeżdżamy nowym mostem, bez zwolnień, bez pozostałości sprzed wejścia Polski w strefę Schengen. Zaraz za granicą wjeżdżamy na autostradę D-1. Wkrótce połączy sie ona z polską autostradą A-1. Po chwili wjeżdżamy do Ostrawy i za chwilę do zoo prowadzą nas strzałki.

, Sabina O.
, Sabina O.

Bilety dla dorosłych kosztują 80 czeskich koron. Nie można płacić złotówkami ani kartą. Niedaleko zoo znajduje się supermarket Penny z bankomatem, więc jeśli akurat nie mamy przy sobie czeskich koron to należy się właśnie tam wybrać.
Zoo jest bardzo ładne i zadbane.

Co warto zobaczyć: Pawilon zwierząt naczelnych, pawilon hipopotamów, pawilon dużych kotów drapieżnych, wybiegi niedźwiedzi, pawilon żyraf i afrykańskich zwierząt kopytnych, hodowlane woliery drapieżników.

Ostrava Ogród Zoologiczny, Sabina O.
Ostrava Ogród Zoologiczny, Sabina O.

Na terenie zoo znajduje się też ogród botaniczny. Nazwy zwierząt i roślin oprócz czskiego i łaciny podane są też po polsku i angielsku. Po zoo kursuje vlaček, czyli ciuchcia z wagonikami, ale tej atrakcji akurat nie polecam, bo to nic szczególnego, a bilety o ile pamiętam są porównywalne z ceną wejścia do zoo. Na pewno warto odwiedzić tamtejszy ogród zoologiczny, szczególnie jeśli mieszka się blisko.

, Sabina O.
, Sabina O.
Avatar użytkownika Sabina O.
Sabina O.
Komentarze 0
2010-04-14
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Ostrava

Ostrava

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024