Poznaj Trójmiasto

, Agnieszka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Trójmiasto jest jednym z ważniejszych ośrodków przemysłowych, naukowych i kulturalnych w Polsce. W jego skład wchodzą Gdańsk, Gdynia i Sopot. Wszytskie te miejscowości leżą bezpośrednio nad morzem. Przyciągają one turystów bogatą architekturą i kulturą.

Naszą wycieczkę rozpoczynamy od Gdańska, który zachwyca nas swoim urokiem. Zwiedzamy oczywiście ulicę Długą, gdzie co roku odbywa się jarmark Dominikański. W pobliżu znajdują się wspaniałe zabytki np. Kościół Mariacki, Dwór Artusa, Żuraw oraz nie możemy przegapić fontanny Posejdona tuż obok Dworu Artusa. Większośc z kamienicna starym mieście są zabytkowe. Tak więc możemy podziwiać piękne widoki oraz kupić kilka bardzo interesujących pamiątek.

Poznaj Trójmiasto, Agnieszka
Poznaj Trójmiasto, Agnieszka

Kolejnym miejscem, które zwiedzimy jest Sopot. Udajemy się tam w sumie tylko po to aby zobaczyć to najsłynniejsze molo w Sopocie, Operę oraz znany, myślę, że na całym świecie Krzywy dom🙂 Z wyglądu jak sama nazwa wskazuje jest on krzywy. Nie ma w wyglądzie jego żadnych prostych linii, nawet okna są powykrzywiane.

Ostatnim miejscem odwiedzanym przez nas będzie Gdynia. W Gdyni znajduje się słynny port, który jest bardzooo duży. Możemy też zwiedzić oceanarium gdyńskie i podziwiać przepiękne gatunki ryb morskich. Jest tam ich mnóstwo. Sale podzielone są na kilka części. Niedaleko Oceanarium możemy podziwiać statki, które są w doku. Jest tam Dar Pomorza, który ma długą historię. Można nawet zrobić zdjęcie z marynarzami, którzy są sexowni:P

Tak więc naszym zdaniem warto udać się do trójmiasta, ponieważ w każdym z miast możemy zobaczyć inne i coraz to fajniejsze zabytki. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie:P

Agnieszka
Komentarze 0
2010-06-07
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024