Lublin

Lublin, Olga

Lublin – niedziela 23 maja 2010 r.

, Olga
, Olga

Ukraińska Biesiada

22 maja wyjechaliśmy z Białegostoku specjalnie wynajętym busem. Droga trwała ok. 4 godzin. W Lublinie pierwszą rzeczą było zakwaterowanie się w „Hostelu” . Wieczorem wybraliśmy się do cerkwi Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Potem spacerowaliśmy po Lublinie, gdzie głownie chcieliśmy zobaczyć stare miasto i zamek i muzeum w nim mieszczące się.W jednym z licznych lokali zjedliśmy pizze i tak skończył się pierwszy dzień.

, Olga
, Olga

Następnego dnia mieliśmy zaplanowany występ na leśnej polanie niedaleko Lublina. Impreza była zorganizowana z okazji zakończenia roku szkolnego w niedzielnej szkole ukraińskiej. Na początku wystąpili absolwenci tej szkoły z wierszami i piosenkami. Zostały wręczone dyplomy i nagrody dla wszystkich uczniów. Następnie wystąpiły zespoły muzyczne: „Dżereło” z Białegostoku Folklorystyczny zespół „Słowianoczki” z Białegostoku , Zespół folkowy studentów ukraińskich Lublina „Chwyla” oraz zespół z Opola.

Spotkanie zakończyliśmy wpólnym śpiewaniem przy ognisku.

, Olga
, Olga

Zwiedzanie Lublina szczególnie polecam wielbicielom architektury. Ogólnie miasto jest zaniedbane ale pełne potencjału turystycznego. W Lublinie bardzo często odbywają się festiwale, koncerty i imprezy tematyczne. W dniu którym przyjechaliśmy rozpoczęła się Ukraińska Biesiada ,a skończyły się Dni muzyki instrumentalnej.

, Olga
Avatar użytkownika Olga
Olga
Komentarze 0
2010-06-07
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zwiedzone atrakcje

Lublin ul. Dolińskiego

Lublin ul. Dolińskiego

Muzeum Lubelskie w Lublinie w zamku

Muzeum Lubelskie w Lublinie w zamku

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024