Góry Izerskie

, Paweł
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dzień 1

Po dotarciu do Jakuszyc wyruszamy na szlak w kierunku Hali Izerskiej przez Schronisko Orle gdzie spożywamy pamiątki regionalne. Po krótkim odpoczynku ruszamy w kierunku Chatki Górzystów gdzie docieramy po godzinie 17. Na kolację zajadamy przepyszne naleśniki z jagodami po prostu pychota. Wieczorkiem zbieramy drwa na klubowe ognisko które trwa do około 2 w nocy.

, Paweł
, Paweł

Dzień 2

Góry Izerskie, Paweł
Góry Izerskie, Paweł

Po noclegu i śniadańku ruszamy w kierunku Sotgu Izerskiego. Po drodze zbaczamy ze szlaku i wchodzimy do naszych południowych sąsiadów na Smrek i wieżę widokową skąd roztacza sie przepiękny widok na Karkonosze i Góry Izerskie. Po krótkim odpoczynku docieramy do Schroniska na Stogu Izerskim gdzie lokujemy się w pokojach i po zejściu do bufetu okazuje się że cena piwa jest troszkę za wysoka więc podejmujemy decyzję o zjechaniu kolejką do Świeradowa po zapasy. Powrót niestety na piechotę w plecaku 45 piw i inne rzeczy potrzebne do przeżycia. Po odświeżeniu znów ognisko któe kończy się o 3 w nocy.

Dzień 3

Godzina 7 rano pobudka. Śniadanie i wymarsz w 6 godzinną trasę do Szklarskiej Poręby. Słońce praży niemiłosiernie a po drodze żadnego schroniska. Po około 5 godzin docieramy do Wysokiego Kamienia skąd przpiękny widok na Halę Szrenicką Szrenicę i Śnieżne Kotły oraz Śnieżkę w oddali. Chłodzimy się w budynku schroniska i schodzimy do Szklarskiej gdzie przy źródełku chłodzimy ciało i uzupełniamy płyny. Około 17 powrót niestety do domu. Polecam trasę jest naprawdę pełna widoków i nie jest trudna.

Avatar użytkownika Paweł
Paweł
Komentarze 0
2010-07-13
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024