W poszukiwaniu wrocławskich krasnali

Wrocław-Papa krasnal, Danusia
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W tym roku po raz kolejny odwiedziłam wrocławską Starówkę.Tym razem w celu odnalezienia wrocławskich krasnali. Krasnale siedzą sobie w różnych dziwnych miejscach np.na słupie ulicznej lampy,w piwnicznym okienku, pod restauracją,przed bankomatem itp. Szukając ich trzeba mieć więc oczy szeroko otwarte:-) Każdy z nich ma swoje imię i własną historie oraz sponsora. Jest ich sporo,ponad 100,a więc do poszukiwań przyda się z pewnością mapa,którą można nabyć np. w sklepach EMPIK. Mając taką mapę tropi sie krasnoludki,a przy okazji zwiedza wrocławską Starówkę i nie tylko.Niektóre krasnale sa dość daleko do siebie usytuowane,dlatego na poszukiwania ich należy przeznaczyć więcej niż jedno popołudnie:-) Miałam nadzieję odszukać je wszystkie,niestety czas i łut szczęścia (oraz sokole oko ;-)) pozwolił znaleźć ich jedynie 14.Takie poszukiwania przypominały zbieranie grzybów w lesie,ile to radości ,gdy się wreszcie wypatrzyło choc jednego!

Krasnale to świetny pomysł na nietuzinkowy sposób zwiedzania miasta,a jednoczesnie jego promocja i sympatyczna ciekawostka turystyczna. Polecam!

Wrocław-Syzyfki, Danusia
Wrocław-Syzyfki, Danusia

Krasnale mają też swoją stronę,zapraszam:-)

http://www.krasnale.pl/

Wrocław-Klucznik, Danusia
Wrocław-Klucznik, Danusia
Wrocław-Motocyklista, Danusia
Wrocław- Słupnik, Danusia
W poszukiwaniu wrocławskich kransali, Danusia
Wrocław-Pierożnik, Danusia
Wrocław-Kuźnik, Danusia
 Wrocławskie krasnale, Danusia
Wrocław krasnal, Danusia
Wrocław, Danusia
Wrocław, Danusia
Wrocław, Danusia
krasnale we wrocławiu, Danusia
Komentarze 1
2010-07-22
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danusia
10 wrzesień 2010 19:42
Wrocławskie krasnale:-) Kto znalazł wszystkie? Zapraszam do ich poszukiwań,to świetna rozrywka oraz sposób na nietuzinkowe zwiedzanie miasta.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024