Szklarska Poręba

, Alek
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Będąc w Szklarskiej Porębie koniecznie trzeba odwiedzic wodospad Kamieńczyka, który jest najwyższym wodospadem w polskich Karkonoszach . Mozna do niego dojsc czerwonym szlakiem.Gdy dojdziemy na miejsce na niektorych czeka nie mała atrakcja. Przed wejściem należy założyć kask ,który jest wydawany przy zakupie biletu do Karkonoskiego Parku Narodowego. Schodząc do wodospadu musimy sie pilnować ponieważ sa strome i śliskie schody. Kiedy dojdziemy zwróćmy uwage na to, że znajdujemy sie w 25 metrowym wąwozie. Widoki są przepiękne.

Nie możemy również zapomnieć o miejscowej górze Szrenica ( 1362 m. n.p.m.). Dostać się na nią można wjeżdżając kolejką krzesełkową - po mniej więcej 10 min przesiadamy sie na następna kolejke i wjeżdzamy już bezpośrednio na szczyt - lub wejść czerwonym szlakiem. Na szczycie znajduje sie schronisko górskie "Szrenica" obok, którego są grupy skalne nazwane "Końskie Łby", "Trzy Świnki" oraz "Szronowiec". Widoki panoramy przy sprzyjającej pogodzie są obłędne. Aby dostać sie ponownie do centrum miasta, można oczywiście zjechać wyciągiem, lecz ja polecam zejście szlakiem zółtym, który prowadzi obok "Trzech Świnek" przez "Mokrą Ścieżke"( bardzo urokliwą, ponieważ dookoła szlaku płyna strumyczki - jedne mniejsze drugie większe - co sprawia, że możemy naprawde zjednać się z naturą ) i dojść do schroniska "Pod Łabskim Szczytem". Z tamtąd prowadzi najpierw zielony a poźniej żółty szlak. Mijamy po drodze bloki skalne różnej wielkości, wodospady. Idziemy przez las następnie przez polane i dochodzimy do rozdroża. Możemy udac sie nadal zielonym szlakiem do drugiej stacji wyciagu i zjechać lub iść szlakiem żółtym. Jest on może troche męczący, lecz na pewno nie zabraknie wrażeń, ponieważ schodzi sie tak jakby strumykiem. Idzie sie po kamieniach a pomiędzy nimi przepływają stróżki wody. Po około 3 godzinach schodzenia jesteśmy w Szklarskiej Porębie.

, Alek
, Alek

Wyjeżdżając ze Szklarskiej Poręby udając się w strone Karpacza przejeżdżamy obok zjazdu prowadzącego do Wodospadu Szklarki.Znajduję sie on w Wąwozie Szklarki i ma 13 metrów wysokości.Obok wodospadu jest Schronisko "Kochanówka".

, Alek
, Alek
, Alek
Wodospad Kamieńczyka, Alek
Wodospad Kamieńczyka, Alek
, Alek
, Alek
Schronisko Kamieńczyk, Alek
, Alek
Szrenica, Alek
, Alek
Końskie Łby, Alek
Trzy Świnki, Alek
Trzy Świnki, Alek
Szrenica, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
Schronisko /
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
, Alek
Szlak do Wodospadu Szklarki, Alek
Wodospad Szklarki, Alek
Szklarska Poręba, Alek
, Alek
Komentarze 0
2010-09-08
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024