Lwów - tylko we Lwowie

pałac Potockich, hubert cwalina
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dzień 1. Przyjazd do Lwowa. Spotkanie z przewodnikiem. Spacer po starym mieście. Zwiedzanie Wałów gubernatorskich, Baszty prochowej, pomnika fetorowa, Muzeum- Arsenał, pomnik Adama Mickiewicza, pałac potockich, kamienice kupieckie, zwiedzanie lwowskiej galerii sztuki.

panorama Lwowa, hubert cwalina
panorama Lwowa, hubert cwalina

Obiad o godz. 17. Po obiedzie przejazd do muzeum lwowskiego browaru połączony z degustacją piwa. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2. Śniadanie w hotelu- stół szwedzki. Zwiedzanie Parku Kilińskiego. Zwiedzanie najstarszej dzielnicy Lwowa – Lwów Książęcy, cerkiew św Onufrego, klasztor benedyktynek, obejrzenie kamieniczek w rynku i budynku ratusza, zwiedzanie kamienicy królewskiej, Apteki-Muzeum, kościoła dominikanów, cerkwi Wołoskiej, katedry łacińskiej, kaplicy Boimów. Spacer zabytkowymi uliczkami Lwowa m.in. dzielnica Ormiańska, dom Cztery pory roku. Przejazd panoramiczny po Lwowie: ul. Gródecka, więzienie „brygidki” , uniwersytet Jana Kazimierza( dawny sejm galicyjski). Powrót do hotelu o godz 17. Obiad . Wyjscie do opery Lwowskiej. Powrót do hotelu. Nocleg.

cmentarz orląt lwowskich, hubert cwalina
cmentarz orląt lwowskich, hubert cwalina

Dzień 3. Śniadanie – stół szwedzki w hotelu. Wykwaterowanie się z hotelu. Przejazd panoramiczny po Lwowie: katedra św Jury, budynek dworca kolejowego, gmach politechniki lwowskiej, pałac Sapiehów, budynek Ossolineum. Przejazd na łyczaków- zwiedzanie Cmentarza Orląt lwowskich. Zwiedzanie skansenu architektury ludowej i życia wiejskiego. Przejazd na wysoki zamek i obejrzenie panoramy miasta z kopca unii lubelskiej. Obiad o 17. Po obiedzie powrót do domu.

dworzec kolejowy, hubert cwalina
park Kilińskiego, hubert cwalina
skansen architektury ludowej i zycia wiejskiego, hubert cwalina
opera, hubert cwalina
uniwersytet Jana Kazimierza (dawny sejm), hubert cwalina
więzienie
, hubert cwalina
pomnik Adama Mickiewicza, hubert cwalina
Muzeum-Arsenał, hubert cwalina
kamienice kupieckie, hubert cwalina
panorama starego miasta, hubert cwalina
hubert cwalina
Komentarze 0
2011-05-30
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Lwów -Stare miasto

Lwów -Stare miasto

Lwów dzień 2

Lwów dzień 2

Lwów - dzień 3

Lwów - dzień 3

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024