Barania Góra

mały zameczek, Beata Z
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Plan wycieczki ( poprawka ):

Wisła Centrum-Wisła głębce-Kubalonaka-Zameczek Prezydencki-Wisła Czarne-Barania Góra- Przysłop- Wisła Czarne- Wisła Centrum

Biała Wisełka, Beata Z
Biała Wisełka, Beata Z

Wycieczka praktycznie dwudniowa, ale ze wzgledu na koniec wakacji, zostałysmy dzień dłużej, coby wykorzystać, pewnie ostatnie cieplutkie dni.

Z Jastrzębia porannym autobusem dostałyśmy się do Wisły Centrum, stamtąd pociągiem ( stacja kolejowa aktualnie jest zamknięta, bilety należy nabywać w pociągu u konduktora) do Wisły Głębce - miesca wypadowego na przełęcz Kubalonka. Trasa łatwa i niezbyt ciekawa, ciągnie się bowiem wzdłuż dość ruchliwej jezdni, co mąci spokój tego miejsca. Tak jest aż do samej Kubalonki i dalej do Czarnego. Idziemy asfaltem , co nie jest zbyt przyjemne. W końcu jedziemy w góry by obcować z naturą. No cóż...mamy coraz wygodniejsze społeczeństwo, któremu samochód zbyt często zastępuje nogi ;-)

jezioro Czernieńskie, Beata Z
jezioro Czernieńskie, Beata Z

Przejście trasy z Głębców do Czarnego zajęło nam spacerowym krokiem, z przerwą na obiad, ok 4 godzin. W Wiśle Czarne miałyśmy zarezerwowane internetowo noclegi w DW Pod Baranią. Niegdyś wspaniały, kwitnący ośrodek, dziś z tych czasów świetności pozostały tylko napisy na szyldach. Nie było tak najgorzej - czysto, schludnie, stołówka i barek na miejscu, mnóstwo miejsca, fajna , obszerna koliba na duże imrezy przy ognisku. Basen nieczynny( bez wody znaczy), wspólne łazienki i toalety na korytarzu, małe pokoiki, bez radia i telewizji, zniszczony, niekompletny plac zabaw, za to czynna niewielka fontanna i posiłki dość smaczne. Ogólnie ośrodek oceniam na czwóreczkę w skali od 1 do 6.

Na drugi dzień po śniadaniu wybrałyśmy się zdobywać Baranią. Trasa ( niebieski szlak) niezbyt trudna, ale bardzo kamienista, miejscami podmokła i można nożyska połamać na wystających wszędzie korzeniach. Radzę wziąć porządne, wysokie buty z twardymi podeszwami, chociaż , ku mojemu olbrzymiemu zdziwieniu, pani w KLAPKACH też dała radę ;-) hihi Fantazja ludzka nie zna granic - a raczej jej brak.

w drodze na baranią, Beata Z
Kaskady Rodła, Beata Z
bez komentarza..., Beata Z

Na szczyt , wolnym krokiem z krótkimi, ale częstymi przystankami doczłapałyśmy w jakieś 3 godziny. Warto było się pomęczyć , bo widoki przepiękne! Szczególnie z wieży widokowej, pozwalającej na ogarnięcie całej panoramy Beskidów. Wieje tam bardzo i chłód jest wyraźnie odczuwalny, ale za to do końca sierpnia można się tam delektować jagodami - pycha!

Z Baraniej zejście czerwonym szlakiem na Przysłop, tam beznadziejny, drogi obiad i dalej kawałek , aż do rozwidlenia szlaków czerwonym , później czarnym, wzdłuż Czarnej Wisełki, aż do jeziora Czernieńskiego i DW Pod Baranią. Tam kolejny nocleg i rano wyjazd autobusem do Wisły Centrum.

Barania Góra , Beata Z
Barania Góra , Beata Z

W centrum spędziłyśmy czas do obiadu, zwiedzając miasto i odpoczywając nad rzeką. Po posiłku powrót do domu.

Wycieczka niby nic szczególego , ale należała do bardzo udanych, gdyż pogoda dopisała i w sympatyczny, aktywny sposób zakończyłyśmy wakacje.

, Beata Z
, Beata Z
, Beata Z
czarny szlak wzdłuż czarnej wisełki, Beata Z
, Beata Z
zameczek prezydencki, Beata Z
Komentarze 3
2011-08-28
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Danuta
11 maj 2013 12:13

Ciekawie opisałaś swoją wędrówkę i spacery po szlakach. Zachęcam Cię do dalszego opisywania swoich wypraw i pokazania ich na zdjęciach.

Pozdrawiam serdecznie :-)

mokunka
06 wrzesień 2011 17:28

Fajna wędrówka🙂 i foty ciekawe.pozdrawiam 🙂))

 

Renata Obrycka
05 wrzesień 2011 19:37

😉 miesiąc temu tez tam byłam🙂

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Wisła Centrum

Wisła Centrum

Głębce

Kubalonka

Wisła Czarne

Wisła Czarne

głebce - stacja końcowa :-)

Barania Góra

Barania Góra

schronisko na przysłopie

schronisko na przysłopie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024