Park Dinozaurów - ZAUROLANDIA

ZAUROLANDIA, Darek
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
      Serdecznie zapraszam do moim zdaniem największego w Polsce Parku Dinozaurów.
Na 20 hektarach, na wyciągniecie ręki, spotkamy kilkadziesiąt naturalnej wielkości dinozaurów, których historię można poznać w czasie spaceru wzdłuż brzegów jeziora Rogowskiego, które to dostarcza specyficznego klimatu tamtych czasów.
    Dwukilometrową edukacyjną trasą turystyczną mogą  poprowadzić przewodnicy , którzy to w przystępny sposób przedstawią historię Ziemi między kambrem a kredą.
Można też Park zwiedzać indywidualnie,  trasa zaopatrzona jest bowiem w specjalne plansze zawierające opisy i rysunki dotyczące wszystkich wystawionych eksponatów.
Możemy znaleźć też wiele informacji  o okresach geologicznych, układzie kontynentów, miejscach odkryć najciekawszych skamieniałości, trynbie życia, sposobach odżywiania poszczególnych okazów, wielkich kataklizmach, oraz możemy też poznać wiele hipotez dotyczących przyczyn wyginięcia dinozaurów.
Na terenie ZAUROLANDII znajduje się Muzeum Paleontologiczne w którym można zobaczyć wystawę skamieniałości z różnych epok geologicznych, oraz bliżej możemy poznać mieszkańców mórz i lądów sprzed dziesiątek i setek milionów  lat.
    Pobyt w Parku jest nie tylko doskonałym uzupełnieniem lekcji biologii, czy też geografii, ale też dobrą zabawą dla dzieci i wypoczynkiem dla dorosłych.
W centrum parku, na rozległym dziedzińcu każdy znajdzie coś dla siebie są tu :
księgarnie, sklepy z pamiątkami, restauracja, grill na świeżym powietrzu, lodziarnia, można się napić chłodnego piwka w przytulnym ogródku spoglądając na malowniczy widok na pobliskie jezioro, a dla dzieci jest plac zabaw.
Oprucz tradycyjnych huśtawek, karuzeli, czy zjeżdżalni są zestawy sprawnościowo  zręcznościowe, wspinaczkowe i wiele innych.
Nasze dzieci mogą też uczestniczyć w warsztatach plastycznych ,  lub wznieść sporą budowlę z klocków, czy też mogą zostać paleontologami - odkrywcami, odkopując szkielet ogromnego, drapieżnego dinozaura.

Ceny biletów wstępu wynoszą :
Bilet normalny  - 13,50 zł
Bilet ulgowy      -   9,50 zł (dzieci do lat 12, emeryci i  renciści)
Bilet rodzinny  -  38,00 zł ( 2+2 )
Opłata parkingowa  - 2,00 zł
Zwiedzanie muzeum wliczone jest w cenę biletu.
Czas pobytu na obiekcie jest dowolny, ograniczony tylko godzinami pracy Parku.

ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA , Darek
ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
 ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA, Darek
 ZAUROLANDIA, Darek
 ZAUROLANDIA, Darek
 ZAUROLANDIA, Darek
 ZAUROLANDIA, Darek
Park Dinozaurów - ZAUROLANDIA, Darek
ZAUROLANDIA , Darek
Komentarze 7
2008-07-26
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

fazi
22 styczeń 2010 21:33
podobny park jest w Bałtowie koło Kielc jest fajnie szczególnie dla dzieci
nena
21 styczeń 2010 21:37
Z Legnicy do Zatora masz troche daleko Darku, ale jakbyś był kiedyś w pobliżu to polecam Ci gorąco podobny park , tylko, że w nim wszystkie dinozaury w takim gęstym lesie się ruszają i wydają odgłosy. Są również naturalnych kształtów co jest dodatkową atrakcją . Zaraz obok zadbano także o atrakcje dla dzieci - jest tam taki mini park rozrywki, gastronomia i muzeum również 🙂 Fajna sprawa , byłam i polecam , bardzo mi się podobało. Niedaleko w Inwałdzie jest podobny , ale dinozaury się nie ruszają . Powiem Ci , że tam mnie jakoś nie ciągnie 😉
Darek
13 lipiec 2009 11:50
Dobrze mówisz,właśnie tak planuję swoje wypady, aby zawsze znalazły się atrakcje dla dzieci i coś dla nas rodziców - wtedy wszyscy wracają zadowoleni 🙂
Aga
12 lipiec 2009 11:16
Tak myślę, ze jeżeli ktoś mieszka na drugim krańcu Polski, powinien powiązać zwiedzanie Zaurolandii z innymi okolicznymi atrakcjami - np. Biskupinem, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, "Mysią Wieżą w Kruszwicy", Ostrowem Lednickim - i już się robi fantastyczny tygodniowy wypad, a to wszystko jest rzut kamieniem od siebie :-)
Darek
11 lipiec 2009 23:21
Słuchajcie ja też nie mieszkam w okolicy Zaurolandii, dzieli mnie odległość ponad 250 km.
Moje dzieci przepadają za wszystkim co jest związane z dinozaurami, dla tego też wybrałem to miejsce, aby zrobić frajdę moim synom. Miejsce jest ciekawe, atrakcji jest wiele, z powodu dość dużej odległości ja również nie jestem tam częstym gościem, jednak polecam je każdemu kto jeszcze tam nie był - szczególnie ze swymi pociechami 🙂
Aga
10 lipiec 2009 20:50
Niestety trudno porównać śląską dolinę diunozaurów z tym, co można zobaczyć w Zaurolandii. Zgadzam się z Darkiem - tam każdy może znaleźć coś dla siebie; co więcej można tam spędzić cały dzień, nie zauważając upływu czasu. Idealne miejsce na weekendowy wypad z rodziną (oczywiście dla mieszkańców okolicznych miejscowości), jak również uzupełnienie szkolnych zajęć.
Ola Dzitkowska
16 luty 2009 14:52
Świetne fotki.
My podobne dinusie mamy w Chorzowie w Zoo chociaż nie są tak kolorowe jak te na zdjęciu. U nas brakuje jedynie ludzi z epoki kamienia łupanego. Szkoda tylko , że Zaurolandia jest tak daleko od mojego miesca zamieszkania , bo chętnie bym ją zwiedziła.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

ROGOWO - PARK DINOZAURÓW " ZAUROLANDIA"

ROGOWO - PARK DINOZAURÓW " ZAUROLANDIA"

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024