zaczarowany Nowy Wiśnicz

, Ewa S-Sikora
Zamek zbudowany w XIV wieku jako rezydencja obronna rodu Kmitów herbu Szreniawa. Pózniej w rękach Lubomirskich az do XVIIIw.Po II wojnie światowej zamek stanowił własność państwa, obecnie ponownie jest własnością Lubomirskich. Sale udostępniono do zwiedzania, częściowo wystawy czasowe plastyków, makiety, a częściowo sale ze zbiorami. Unikatowe malarstowo iluzoryczne ścienne.I dla szukających tajemnic "...ściany które słysza i te drugie które odpowiadają".
, Ewa S-Sikora
, Ewa S-Sikora
, Ewa S-Sikora
, Ewa S-Sikora
zaczarowany Nowy Wiśnicz, Ewa S-Sikora
Komentarze 14
2008-08-20
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ewa S-Sikora
25 październik 2008 22:34
dodatkowo jeszcze zamek w Gołubiu Dobrzyniu, warto po drodze zobaczyc Frombork i zamek w Gniewie-zwłaszcza uciecha dla rodziny

25 październik 2008 13:10
Konto użytkownika zostało usunięte
Darek
25 październik 2008 13:01
Powiem Ci tak - oglądasz sobie album, zachwycasz się jego pięknymi eksponatami, bardzo Ci się one spodobają, organizujesz sobie wyjazd, jedziesz i na miejscu okazuje się, że owszem jest coś takiego, ale nie dla twoich oczu - eksponaty są nie dostępny dla zwiedzających.
Przeżyłem taki zawód już parę razy nic miłego. Tobie i nikomu innemu czegoś takiego nie życzę.

25 październik 2008 12:48
Konto użytkownika zostało usunięte
Darek
25 październik 2008 12:42
Rzetelniejszy jest dla mnie przekaz od osób, które rzeczywiście odwiedziły dane miejsce i wyrobiły sobie o nim jakieś własne zdanie.
Korzystałem i na pewno będę nadal korzystał z różnych pozycji książkowych i wszelkich albumów z ciekawymi miejscami i eksponatami muzealnymi, jednak nie zawsze są one wiarygodne.
Prezentowane są np. eksponaty z wystaw sezonowych, lub ograniczonych czasowo. Zdarza się też tak, że czasami eksponaty są zamknięte przed oczami turystów, czyli są, ale w rzeczywistości ich nie ma, gdyż są nie dostępne :-)
Nie zawsze jest taka informacja dołączona do książki, zachwycamy się albumem jedziemy wiele kilometrów, ponosimy związane z tym wyjazdem koszty, a na miejscu okazuje się, że pooglądać to my sobie możemy te wybrane eksponaty, ale jeszcze raz tylko w owym albumie :-)

25 październik 2008 11:33
Konto użytkownika zostało usunięte
Darek
24 październik 2008 23:07
Również pozdrawiam i dziękuję za odzew, szukam informacji z tych terenów , gdyż zmieniłem plany na przyszłe wakacje i zamiast jechać za granice naszego kraju, wspólnie z rodziną postanowiliśmy, iż następne wakacje spędzimy m.in. w Małopolsce bo mamy duże braki jeśli chodzi o ten region. Potem chcemy zahaczyć trochę o wschód Polski bo tam też cieniutko i może uda się nam jeszcze odwiedzić Mazury, trochę nad Bałtyk, do Gdańska, wracając fajnie było by odwiedzić parę zameczków np. Malbork, Kwidzyn, potem Toruń, Gniezno, Poznań i do domu :-)
Ewa S-Sikora
24 październik 2008 22:26
Opisy chyba nie oddadza charakteru miejsca....Malownicze połozenie i jego bryła same zachecaja do jego odwiedzenia, w srodku jest juz bardziej ubogo , ale malarstwo iluzjonistyczne i jedna "tajemnicza" komnata zrekompensuje brak wyposazenia wnetrz....Wart o , polecam , zreszta w okolicy jest tez zabytkowa wis Lanckorona . Ale widze Pan sporo juz zakatkow zaliczyl na mapie POlski , szczerze zazdroszcze. Pozdrawiam
Darek
24 październik 2008 20:07
Nigdy nie byłem w tym zamku, jednak po tej relacji nabrałem chęci odwiedzenia go. Jeżeli można to prosiłbym o więcej szczegółów dotyczących tej budowli. Pozdrawiam.

24 październik 2008 17:32
Konto użytkownika zostało usunięte
Ewa S-Sikora
24 październik 2008 17:07
obejrzalam Pani zdjecia na onet, super . Jednoczesnie podziwiam i gratuluje pasji zycia! Pozdrawiam

24 październik 2008 16:11
Konto użytkownika zostało usunięte
Ewa S-Sikora
24 październik 2008 16:04
szkoda ze tak malo czasu na zwiedzanie i ze lato krótkie a pozostale pory roku maja niewiele słonecznych dni- malarza natury......Co Pani lubi oglądać zwiedzajac? Pozdrawiam P.S. Zadko wchodze ostatnio na te sronke, a szkoda.

24 październik 2008 12:38
Konto użytkownika zostało usunięte
Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024