Turystyka i Rekreacja na Litwie

, Paweł Kucharczyk
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

DZIEŃ 1

, Paweł Kucharczyk
, Paweł Kucharczyk

Mamy początek wiosny, temperatura letnia, więc pakujemy się i lecimy na wycieczkę. Zabieramy ze sobą przybory na basen i uwaga NARTY lub SNOWBOARD. Wyruszamy w poszukiwaniu śniegu. Kierujemy się przez polskie mazury, podziwiając jeziora. Następnie przekraczamy Polską granicę i wjeżdżamy na terytorium Litwy. Zaraz za przejazdem zatrzymujemy się aby odwiedzić kantor oraz sklep z litewskimi smakołykami. Po krótkim odpoczynku, startujemy prosto do Druskiennik. Wjeżdżając na przedmieścia w oczy rzuca się dziwna budowla przypominająca skocznie narciarską, jest to nasz punkt docelowy pierwszego dnia. Snoras Snow Arena jest nowoczesnym stokiem narciarskim pod dachem, działającym cały rok. Wypakowujemy nasz sprzęt i kierujemy się do kas. Sceneria w środku przypomina pałac zimą, robi ogromne wrażenie. Potem chwila na przebranie się w szatni i wchodzimy na stok, którego nie widać końca. Znaleźliśmy śnieg, może sztuczny ale wygląda dość realnie. Tu spędzamy cały dzień, gdzie korzystamy z półkilometrowego stoku, z wyciągiem, snowparku gdzie można podnieść sobie dawkę adrenaliny i załatwić sobie pamiątki w postaci siniaków i obić. Obiad jemy w restauracji z której dalej możemy podziwiać stok. Przy zjazdach robimy sobie krótkie przerwy by odwiedzić bary których na stoku mamy 3. Na samej górze, bar cały z lodu, w połowie stoku oraz dla tych którzy nie wyhamują na końcu też czeka bar z pysznymi litewskimi piwami. Wieczorem kończymy, pakujemy się i jedziemy w poszukiwaniu noclegu. Kwaterujemy się i padamy ze zmęczenia spać, by od rana szukać nowych wrażeń i atrakcji.

DZIEŃ 2

, Paweł Kucharczyk
, Paweł Kucharczyk

Z samego rana ruszamy w trase, mamy do przejechania ok. 130 km. Dojeżdżamy do Wilna

Zwiedzanie zaczynamy od Ostrej. Ostra Brama zlokalizowana jest przy kościele św. Teresy i mieści się tu najważniejsze sanktuarium Litwy z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Po prawej stronie znajdziemy fragmenty murów miejskich.

, Paweł Kucharczyk
, Paweł Kucharczyk
, Paweł Kucharczyk

Następnie możemy pospacerować po ulicy Zamkowej .To najstarsza i najbardziej wystawna ulica na Starówce. Dawniej był to główny trakt prowadzący z Zamku Wileńskiego w kierunku Polski.

Potem odwiedzamy Muzeum Bursztynów, które mieści się w pięknym pałacyku. Zobaczymy tam eksponaty prezentujące bursztyn z perspektywy naukowej i historycznej oraz bursztynowe dzieła wybitnych artystów plastyków.

, Paweł Kucharczyk
, Paweł Kucharczyk

Należy koniecznie odwiedzić muzeum wieszcza, Adama Mickiewicza, Klasztor Bazylianów gdzie był więziony. Wrażenie robi odczytanie fragmentu „Dziadów” w języku polskim przez litewskiego przewodnika.

W Wilnie polecamy jeszcze jedną atrakcję, wieżę telewizyjną Znajduje się na niej obrotowa restauracja z której rozciąga się panorama miasta i okolicy. To najwyższy budynek na Litwie. Jej wysokość to 326,5 metra. Kawiarnia i platforma widokowa mieści się na wysokości 160 metrów. Przy dobrej pogodzie widoczność sięga nawet do 50 kilometrów.

, Paweł Kucharczyk
, Paweł Kucharczyk

Po wyczerpującym dniu idziemy na kolację a następnie do hotelu, bo już jutro kolejne atrakcje.

DZIEŃ 3

, Paweł Kucharczyk
, Paweł Kucharczyk
, Paweł Kucharczyk

Od rana pakujemy samochód i wyruszamy w kierunku z którego przybyliśmy do Wilna.

Znowu lądujemy w Druskiennikach, tym razem w celach turystycznych, ale także by zażyć chwili relaksu.

Snowboard, Paweł Kucharczyk
Snowboard, Paweł Kucharczyk

Docieramy do centrum Druskiennik gdzie już z daleka widać piękny park (Park Zdrojowy), który jest ogromny. Wybieramy się na spacer oświetlonymi ścieżkami podziwiając ozdobne fontanny, rzeźby. W każdej chwili możemy odpocząć na ławeczkach czy w altanach. Idąc sosnowym laskiem docieramy do plaży w środku parku, a tam wieża ratownicza bardzo przypominająca tą ze słynnego serialu „Słoneczny Patrol”

Następnie docieramy do kościoła wybudowanego z czerwonej cegły w stylu neogotyckim. Jest to kościół Matki Boskiej Szkaplerznej. Szczególnie w nocy, podświetlony robi wielkie wrażenie. Dodamy jeszcze to że można tam trawić na msze odprawiane w języku Polskim.

, Paweł Kucharczyk
, Paweł Kucharczyk

Po tych spacerach czas na relaks i odpoczynek. Najlepszą opcję jest oczywiście słynny Aquapark w Druskiennikach. Śmiało można powiedzieć że jest to jeden z najlepszych ośrodków basenowych w Europie. Do wyboru mamy wiele wariantów cenowych. Wchodzimy do środka a tam woda woda i jeszcze raz zjeżdżalnie, które mogą podnieść poziom adrenaliny. Do tego dochodzą takie atrakcje jak sztuczne morze z falami, sauny, jacuzzi, bary na wodzie a także boisko do siatkówki wodnej na powietrzu oraz wiele innych.

Po odpoczynku w Aquaparku czas się pakować i ruszać w podróż powrotną do Polski. Zabieramy ze sobą ogromną ilość wrażeń i miłych wspomnień. Jak dla nas jest to najlepsza opcja, połączenie zwiedzania z rekreacją. Zachęcamy wszystkich do takiego spędzania wolnego czasu.

, Paweł Kucharczyk
, Paweł Kucharczyk
, Paweł Kucharczyk
Komentarze 0
2012-05-01
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Druskienniki

Druskienniki

Snow Arena

Wilno

Wilno

Ostra Brama

Ulica Zamkowa

Galeria Muzeum Bursztynu

Wieża telewizyjna

Wilno śladami Mickiewicza

Druskienniki

Druskienniki

Park Zdrojowy

neogotycki kościół Matki Boskiej Szkaplerznej

DRUSKININKAI AQUAPARK

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024