Wycieczka do Trójmiasta - zwiedzaj, zachwyć się, zapamiętaj !

, Karolina Mąka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Relacja z niesamowitej i niezapomnianej przygody!

Dzień I
Przejazd do Sopotu i zwiedzanie:

Molo Sopockie
* Opera Leśna w Sopocie
* na zakończenie dnia niezwykła Promenada Sopocka
Po wyczerpującym i pełnym atrakcjii dniu obiadokolacja w hotelu.

Dzień II
Pośniadaniu przejazd do Gdańska i zwiedzanie z przewodnikiem:

* spacer Drogą Królewska w Gdańsku
*Rejs statkiem na Westerplatte
* Katedra Oliwska - koncert organowy i ZOO

Dzień III
Na zakończenie tej wyprawy
*Zwiedzanie Gdyni z przewodnikiem :
- Dar Pomorza
1. Międzypokład – Zwiedzanie Daru Pomorza zaczyna się od międzypokładu, gdzie w czasie rejsów mieszkali praktykanci. Obecnie w międzypokładzie można poznać historię statku przedstawioną na planszach z fotografiami i mapami. Zgromadzono tutaj również pamiątki z przeszłości statku, wśród których szczególną uwagę zwraca uroczysta bandera, na której obok godła narodowego - Orła Białego w koronie – umieszczono również Gryfa Pomorskiego – herb tej dzielnicy Polski.
2. Maszynownia – W maszynowni można obejrzeć wszystkie urządzenia, które przy niesprzyjającej pogodzie umożliwiają żaglowcowi rejs. Są to między innymi silnik, zespoły prądotwórcze, pompy, sprężarki i inne urządzenia.
3. Magazyn żagli – Dar Pomorza mógł podnieść na swych rejach żagle o powierzchni 2260 m2, zazwyczaj w magazynie znajdowały się trzy komplety żagli, z których najcięższy ważył ok. 400 kilogramów.
4. Pomieszczenia oficerskie – Tu można obejrzeć kabiny oficerskie, a także mesę oficerską wraz z pentrą.
5. Pomieszczenia oficerów starszych – Tu w jednej z kabin zgromadzono pamiątki z domu Karola Borchardta – pisarza-marynisty i marynarza, który w latach 1938-39 służył na Darze Pomorza jako starszy oficer. Na tym poziomie znajduje się ponadto udostępniony dla zwiedzających salon komendanta statku, w skład którego wchodził niegdyś salon z pentrą, sypialnia z łazienką oraz kabina armatorska. W salonie zgromadzone zostały pamiątki i nagrody związane z Darem Pomorza. Jednymi z najcenniejszych są: srebrny model żaglowca i pamiątkowa srebrna taca – nagroda za pierwsze miejsce w regatach Operacji "Żagiel".
6. Pokład – Tu znajdują się stanowiska sterowe, kabina radiowa i nawigacyjna, a także 42 metrowe maszty. Podczas rejsów uczniowie codziennie wchodzili po wantach na te maszty w ramach porannej gimnastyki.
7. Kuchnia – Kuchnia na Darze Pomorza czynna była całą dobę. We dnie przygotowywano tam do 200 posiłków, w nocy statkowy piekarz piekł chleb na dzień następny.
8. Dziobówka – Zwiedzanie kończy się na pokładzie dziobówki, gdzie znajduje się m.in. "Dzwon Zwycięstwa", który jednostka otrzymała po Operacji "Żagiel 72".

* Oceanarium
Największe w Polsce prezentujeniezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata.
* ostatnia atrakcją są najbardziej znane i najbardziej przystosowane do potrzeb turystów plaże w Gdyni.

, Karolina Mąka
, Karolina Mąka
, Karolina Mąka
, Karolina Mąka
Karolina Mąka
Komentarze 0
2012-06-07
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024