Babia Góra

, Dariusz Lipka
Wyprawe zaczynamy o godzinie 12 na Przełęczy Krowiarki. Po wykupieniu biletów wstepu do Babiogórskiego Parku Narodowego ruszamy szlakiem czerwonym w górę. Niestety jest piękna pogoda i na szlaku tłoczno. Po około godzinie męczącego marszu przez las wychodzimy na Sokolicę. Tu robimy pierwszą dłuższą przerwę, kilka fotek i ruszamy dalej. Dalej poruszamy się między kosodrzewiną, wejście nie jest już tak męczące jak podczas wędrówki przez las, a dodatkowo trasę urozmaicają piękne widoki. Kolejno mijamy kilka szcytów Babiej, by w końcu stanąć na mocno zaludnionym Diablaku. Na szczycie jak zwykle wietrznie. Z góry panorama kapitalna, jednak tłum ludzi zniechęca nas do dłuższego pobytu, kilka fotek i schodzimy na polanę poniżej. Tu już jest o wiele spokojniej. Jemy i odpoczywamy, aż w końcu ruszamy w drogę powrotną. Szybki marsz i za 1,5 godzinki jesteśmy już na Krowiarce. Stąd już tylko droga do samochodu i w drogę powrotną.
Trasa tym szlakiem jest prosta lecz męcząca. Brak jest technicznych trudności, a niewielkie skałki można spotkać dopiero pod koniec. Najtrudniejsza jest droga przez las ze względu na swoją monotonie. Potem już jest znacznie ciekawiej.
Babia Góra, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
Sokolica, Dariusz Lipka
Sokolica, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
Komentarze 1
2008-09-14
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Ola Dzitkowska
07 październik 2008 20:29
Witam, przypadkowo oglądam wyprawę na Babią Górę i znajduje na nim koleżankę z klasy technikum 🙂 Katarzynę , cóż za zbieg okoliczności.
Pozdrowienia od Olo dla Dara i Keti.
Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024