Kalwaria Zebrzydowska

, Dariusz Lipka
Kalwaria Zebrzydowska leży na wschód od Wadowic. Jest zespołem budowli i dróg usytuowanych na przestrzeni 6 km. Jest także jedyną na świecie kalwarią wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO i najważniejszym po Jasnej Górze sanktuarium w Polsce. Zbudowana została na wzór drogi krzyżowej w Jerozolimie i obejmuje bazylikę Matki Bożej Anielskiej, klasztor Bernardynów oraz dróżki kalwaryjskie. Główną atrakcją bazyliki jest obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej uznany w 1658 r. za cudowny. Chcąc obejść jedną z dwóch dróżek kalwaryjskich będziemy potrzebować trochę czasu. Dróżki Pana Jezusa obejmują 28 stacji w 24 obiektach, zaś na ich przejście trzeba poświęcić od 5 do 7 godzin. Natomiast dróżki Matki Bożej składają się z 24 stacji w 21 obiektach i ich przejście zajmuje około 4 godzin.
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
, Dariusz Lipka
Kalwaria Zebrzydowska, Dariusz Lipka
Avatar użytkownika Dariusz Lipka
Dariusz Lipka
Komentarze 2
2008-11-03
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Dariusz Lipka
Dariusz Lipka
03 listopad 2008 23:16
Dzięki za plusa. W tym roku odwiedziłem kilka kościołów (chodź nie tylko kościołów), ale to miejsce warte jest odwiedzenia, ze względu na swą specyfikację.
Avatar użytkownika Darek
Darek
03 listopad 2008 13:29
Zwiedzamy te same miejsca tylko chyba nie w tym samym czasie 🙂
Ja odwiedziłem Kalwarię Zebrzydowską w sierpniu tego roku, dodatkową atrakcją szczególnie dla moich dzieci był nocleg w Domu Pielgrzyma.
Moja trasa, którą to również zamieściłem w Polskich Szlakach, biegła m.in. przez Gorę św. Anny, Jasną Górę, Olkusz, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i Oświęcim. Chciałem jeszcze zaczepić o Łagiewniki, ale nie starczyło mi już czasu.
To miejsce bardzo mi się spodobało, po zamieszczeniu twej relacji wróciły sierpniowe wspomnienia - daję dużego plusa za materiał 🙂
Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024