WOKÓŁ WIEŻYCY

, Jacek Frankowski
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bardziej była to wycieczka poza miasto niż wielka wyprawa, ale i tak zabawy było mnóstwo. Nasz spacer odbył się wokół Wieżycy 415 m n.p.m (masyw Ślęży). Wybraliśmy masyw Ślęży za względu na odległość (mieszkamy w Świdnicy), łatwość trasy oraz z powodu śniegu, a właściwie mojej nadziei, że nie będzie go tam w odróżnieniu do gór Sowich niestety jeszcze białych.

Zaczynamy wycieczkę z parkingu w Sobótce położonego poniżej Domu Turysty „Pod Wieżycę”. Pod samym schroniskiem przywitały nas dźwięki koncertu granego pod niebem i iście letni klimat.

, Jacek Frankowski
, Jacek Frankowski

Ruszamy żółtym szlakiem w stronę Ślęży jednak dzisiaj nie jest ona naszym celem. Najpierw czeka nas dość ostre podejście pod Wieżycę i jest to najtrudniejsza część dzisiejszej wycieczki. Na Wieżycy jest murowana wieża widokowa i dodatkowo sklepik gdzie nasze pociechy mogą pokrzepić się czymś słodkim. Z Wieżycy schodzimy szlakiem żółtym do rozwidlenia. Po drodze mija nas mnóstwo ludzi, rodzin, co jednym może przeszkadzać, ale powinno też cieszyć, że ludzie zaczęli jednak chodzić i uprawiać sport z dziećmi. Na rozwidleniu wybieramy szlak czerwony, który wiedzie nas z powrotem w stronę Sobótki oczywiście nie mamy zamiaru cały czas się go trzymać i schodzimy z niego na szlak czarny, który prowadzi nas z powrotem do Domu Turysty „Pod Wieżycą”. Od czasu wejścia na szlak czerwony, a później czarny droga staje się bardzie wyludniona.

Na łące pod schroniskiem jest sporo miejsc, na których można rozpalić ognisko lub grilla. Do jednego z takich ognisk dołączamy się w celu usmażenia kiełbasek.

, Jacek Frankowski
, Jacek Frankowski

Po zjedzeniu obiadu na świeżym powietrzu ruszamy z powrotem w stroną auta i do domu.

Masyw Ślęży jest miejscem godnym polecenia ze względu na łatwe trasy, ciekawe i magiczne miejsca, co dzieci na pewno zainteresuje oraz trasy położone w lasach. Idealne miejsce na szybki wyskok poza miasto z Wrocławia lub Świdnicy.

, Jacek Frankowski
, Jacek Frankowski
, Jacek Frankowski
, Jacek Frankowski
, Jacek Frankowski
, Jacek Frankowski
, Jacek Frankowski
, Jacek Frankowski
, Jacek Frankowski
, Jacek Frankowski
Komentarze 4
2013-04-14
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

mokunka
20 kwiecień 2013 22:02

[cytuj autor=' Danuta']Ciekawy pomysł na krótką wycieczkę, interesujące, widokowe miejsce. Widzę, że rosną kolejne pokolenia Krajtroterów!Pozdrawiam całą Rodzinę :-) [/cytuj]

 

Racja, podpisuję się pod słowami Danusi.pozdrawiam🙂

Danuta
19 kwiecień 2013 08:50

Ciekawy pomysł na krótką wycieczkę, interesujące, widokowe miejsce. Widzę, że rosną kolejne pokolenia Krajtroterów!Pozdrawiam całą Rodzinę :-)

Krzysztof Dorota
18 kwiecień 2013 20:16

Fajna wycieczka jesteśmy z okolicy byliśmy na Ślęży ale Wieżyca też ciekawa pozdrawiamy

Anna Piernikarczyk
18 kwiecień 2013 18:18

fajne rejony, super wycieczka, szkoda, że daleko od nas

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Wieżyca

Wieżyca

sobótka

sobótka

Murowana wieża widokowa

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024