Wycieczka śladami historii po Krakowie

, Sylwia Stankiewicz
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Nasza wycieczka odbyła sie w dniach 16-17.04.2013r. Uczestnikami byli studenci II roku Turystyki i Rekreacji z Białegostoku.

Wyjazd planowany był na godzinę 4:30, w nocy z 15 na 16 kwietnia z Białegostoku. O godzinie 4:00 była zbiórka pod Pałacem Branickich skąd wyjeżdżaliśmy. Po sprawdzeniu listy obecności i kontroli autobusu przez Policję wyruszyliśmy w drogę.

, Sylwia Stankiewicz
, Sylwia Stankiewicz

W Krakowie byliśmy o godzinie 10:00. Po przyjeździe udaliśmy się do hotelu, żeby się zakwaterować. Natępnie zwiedzaliśmy Muzeum Czartoryskich, Rynek w Krakowie ( w tym Sukiennice, Kościół Mariacki, Kościół św. Wojciecha ). Kolejnym punktem był obiad w restauracji a później dalsze zwiedzanie ( Pomnik Adama Mickiewicza oraz Muzeum Wyspańskiego ). Do hotelu wróciliśmy o godzinie 20:00, gdzie na 20:30 była zaplanowana kolacja. Po kolacji mieliśmy czas wolny, który mogliśmy wykorzystać w dowolny sposób. Zatem cała grupą udaliśmy się na wieczorny spacer po rynku.

Drugiego dnia mieliśmy śniadanie od 7:00 do 8:00. Na 8:15 zaplanowane było spotkanie z przewodnikiem, który oprowadził nas po Wawelu. Oglądaliśmy katedrę, komnaty królewskie, skarbiec i zbrojownię. Mieliśmy okazję kupić także wiele pamiątek. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Etnograficzne. Po tym zabytku mieliśmy czas wolny. Kolejnym miejscem, do którego się udaliśmy była dzielnica Kazimierz. Poźniej zjedliśmy obiad w Restauracji Żydowskiej "Ariel". Ostatnim punktem naszej wycieczki był Barbakan i Brama Floriańska.

, Sylwia Stankiewicz
, Sylwia Stankiewicz

Około godziny 17:00 wyjechaliśmy w drogę powrotną.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z odbytej wycieczki. Cieszymy się, że wzięlismy w niej udział, gdyż Kraków jest przepięknym historycznym miastem. Wrażenia i emocje jakie przyżyliśmy przez te dwa dni napewno na długo zapadną nam w pamięci. Wszystkim gorąco polecam zwiedzenie tego magicznego miejsca.

, Sylwia Stankiewicz
, Sylwia Stankiewicz
, Sylwia Stankiewicz

, Sylwia Stankiewicz
, Sylwia Stankiewicz
, Sylwia Stankiewicz
, Sylwia Stankiewicz
Komentarze 5
2013-04-16
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
05 czerwiec 2013 21:17

miasto, a ładne

Kraków ma swój urok

pozdrawiam

 

Ela
05 czerwiec 2013 20:14

Kraków piękny o każdej porze roku. Ja byłam w zimie, w czasie świątecznym. 

Danuta
05 czerwiec 2013 18:54

O tak, Kraków potrafi zauroczyć! Mam nadzieję, że wrócisz tu ponownie, bo zostało jeszcze sporo ciekawych miejsc bogatych w historię! Pozdrawiam :-)

mokunka
05 czerwiec 2013 18:11

Kraków zawsze piekny!

pozdrawiam🙂

Krzysztof Dorota
04 czerwiec 2013 21:39

Ładnie ładnie kraków bardzo fajny i ciekawy byliśmy dawno temu pozdrawiamy

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Muzeum Czartoryskich

Sukiennice

Kościół św. Wojciecha

Pomnik Adama Mickiewicza

Muzeum Wyspiańskiego

Muzeum Etnograficzne

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024