Region Wielkopolski

Dzień Pierwszy

Nowe Zoo w Poznaniu – zlokalizowany we wschodnim klinie zieleni Poznania ogród zoologiczny zajmujący 117 ha, Ogród wpisano do prestiżowego Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych, skupiającego także 10 innych największych ogrodów, spełniających normy i wymogi EAZA. Znajduje się tutaj około aż 260 gatunków zwierząt. W Nowym ZOO można spotkać zwierzęta z całego świata.
Stary Rynek - kwadratowy plac na Starym Mieście, wytyczony ok. 1253 roku. Jest trzecim rynkiem co do wielkości w Polsce i jednym z największych w Europie. Uznawany za jeden z najpiękniejszych w kraju.

Cytadela - spacer po największym kiedyś forcie artyleryjskim w Europie, dziś największym parkiem w Poznaniu, należy do obowiązkowych w trakcie poznawanie dziejów miasta.
Zamek Królewski w Poznaniu - najstarsza zachowana rezydencja królewska w Polsce. Wzniesiony przez Przemysła II. Zamek był świadkiem wielu wydarzeń historycznych. W 1493 r. złożył tu królowi Polski hołd lenny Wielki Mistrz Krzyżacki Hans von Tieffen. W tym zamku powstalo godlo polskie w 1295 roku.



Zamek - Zabytek reprezentuje styl angielskiego gotyku z elementami orientalnymi, zamkowa biblioteka zawiera ponad 200 tyś cennych woluminów książek czasopism wśród których znajduje się pierwsze wydanie dzieła Mikołaja Kopernika.Przepiękne wnętrza rezydencji wypełnione są meblami pochodzących z różnych epok oraz obrazami mistrzów polskich i europejskich. W arboretum w parku znajduje się jedna z najbogatszych w europie kolekcja gatunków i odmian drzew oraz krzewów licząca 3,5 tyś okazów.

Pałac -Barokowo-klasycystyczny pałac, park i wozownia pochodzą z XVIII wieku. W zespole pałacowym znajduje się kościół pw. św. Marcelina. W pałacu jest galeria malarstwa mająca w swych zbiorach prace takich artystów jak: Jan Matejko, Jacek Malczewski, Stanisław Wyspiański i innych artystów. Pałac stanowi oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. Jest on zaliczany do najwspanialszych rezydencji magnackich w Wielkopolsce.

Rogaliński Park Narodowy - został utworzony w 1997 roku celem ochrony jednego z największych w Europie skupisk wielowiekowych dębów szypułkowych rosnących w dolinie Warty, licznych starorzeczy, a także wartości historyczno - kulturowych. Słynne dęby rogalińskie stały się symbolem Wielkopolski. Od lat podziwiane są przez turystów i naukowców. Tak dużego skupiska starych, liczących nawet do 600 lat dębów, jak te rosnące na nadwarciańskich łęgach, nie ma nigdzie indziej w Europie.



Gotycki kościół katedralny, usytuowany na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie. Katedra była wielokrotnie miejscem koronacji królów Polski.