Tajemnice Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej

, Sylwia Woroniecka
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pierwszego dnia zwiedzanie rozpoczynamy od Częstochowy, a konkretnie wzgórze w Częstochowie z zespołem klasztornym zakonu paulinów. Jest jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Na Jasnej Górze znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to dobre miejsce od którego zaczynamy wycieczke. Następne miejsce zapisało się tragicznie w histori-jest to Oświęcim. Jak dobrze wiadomo to właśnie tam znajdował obóz koncentracyjny. Wizyta w takim miejscu daje dużo do myślenia i uświadamia do czego jest zdolny człowiek, jaką może krzywdę wyrządzić innym, a też tego ile dużo może człowiek znieść (mowa tu o mieszkańcach obozu). Jest to miejsce przykre, ale godne odwiedzin po to, aby zobaczyć jak wyglądał obóz.

Kolejny dzień zwiedzamy Ojców a dokładnie Park Ojcowski, najmniejszym parkiem w polse, ale jakże ciekawym, znajdują się tam liczne jaskinie, w tym warta zwiedzenia Jaskinia Łokieta, w której mieszkał nasz król. Liczne formy krasowe, wzgórza, formy skalne, a także nietoperze (w praku tym jest ich najwięcej rodzai) to właśnie czeka na Was w Ojcowie. Znajduję się tam też zamek Kazimierza Wielkiego, a także inne zamki warowne na szlaku Orlich Gniazd. Dla zakochanych w parku jest Źródełko Miłości, które jest tu przy bramie Krakowskiej. W Pieskowej Skale znajduje się piękny zamek na wodzie oraz Maczuga Herkulesa-wyjątkowa forma skalna.

, Sylwia Woroniecka
, Sylwia Woroniecka

Ostatniego dnia zwiedzimy Kraków-jest to ważne miejsce dla histori naszego narodu, ale jakże ciekawe. Jest to magiczne miasto z niesamowitą atmosferą pewnie dlatego jest najchętniej odwiedzanym miastem w Polsce 🙂 W Krakowie czeka na zwiedzenie wiele ciekawym miejsc w tym perełka w zabytkach Polski-Wawel. Jest to miejsce gdzie jest pochowanych wiele władców Polski. Kolejny zabytek to Zamek Królewski-siedziba władców Polski. Tu od wieków mają miejsce najważniejsze wydarzenia dla Polski. Rynek w Krakowie jest jednym z największych i najpiękniejszych w Europie z zabytkami tj. Barbakan czy Sukiennice. Na Rynku znajduję się też kościół Mariacki, z wieży kościoła co godzinę jest grany hejnał. Na Wieży Zygmuntowskiej znajduję się dzwon Zygmunta, który bije przy ważnych wydarzeniach dla kraju. Ostanim miejscem, w które się udamy będzie Wieliczka, w której znajduję się słynna kopalnia soli.

Zapraszam każdego do odwiedzenia tych miejsc, bo naprawde warto!

, Sylwia Woroniecka
, Sylwia Woroniecka
Częstochowa, Sylwia Woroniecka
Ojcówski PN, Sylwia Woroniecka
Oświęcim, Sylwia Woroniecka
Kopalnia soli w Wieliczce, Sylwia Woroniecka
, Sylwia Woroniecka
, Sylwia Woroniecka
, Sylwia Woroniecka
, Sylwia Woroniecka
, Sylwia Woroniecka
, Sylwia Woroniecka
, Sylwia Woroniecka
Komentarze 3
2013-07-18
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
10 czerwiec 2013 17:39

Wszystkie te miejsca są warte zobaczenia, też jestem ciekaw Twojej relacji

pozdrawiam

Sylwia Woroniecka
10 czerwiec 2013 16:51

[cytuj autor=' Danuta']Z niecierpliwością czekam na relację z wycieczki. Sugeruję też powiększyć zamieszczone zdjęcia, bo bardzo źle się ogląda taki mały format. Pozdrawiam :-) [/cytuj]

Zdjęcia już są większe, a dalsza relacja wkrótce.

Danuta
10 czerwiec 2013 14:12

Z niecierpliwością czekam na relację z wycieczki. Sugeruję też powiększyć zamieszczone zdjęcia, bo bardzo źle się ogląda taki mały format. Pozdrawiam :-)

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024