Po północno-wchodniej części kraju

, zyska32 zyska
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pierwszy dzień wycieczki zaczynami od przejazdu z Białegostoku do Augustowa, gdzie zwiedzimy Kanał augustowski (częścią Szlaku Batorego i wraz z zespołem budowli i urządzeń został ujęty w rejestrze zabytków nieruchomych). Następnie udamy się na północ, w Suwałkach jemy obiad w restauracji Rosmarinno. Po przerwie obiadowej udamy się do Stańczyków (znajdują się tam potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy (31km). Mosty w Stańczykach są najwyższymi na linii i jednymi z najwyższych w Polsce.) Na noc jedziemy do Węgorzewa, gdzie spędzimy noc w hotelu Vena.

Drugiego dnia zwiedzamy Mazury, zaczynając od śniadania w Węgorzewie i zwiedzaniu Piramidy w Rapie, następie kierujemy się do Giżycka zwidzając Twierdzę Boyen (twierdza o kształcie gwiazdy stanowiąca ważny obiekt strategiczny. Położony w zachodniej części Giżycka, na wąskimprzesmyku pomiędzy dwoma dużymi jeziorami mazurskimi), Most obrotowy (most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim, w ciągu ulicy Stanisława Moniuszki w Giżycku przeznaczony dla pojazdów o masie całkowitej do 2,5 ton. Jest to jeden z trzech mostów drogowych przez Kanał Łuczański w mieście. Most stanowi interesujący zabytek techniki, i ze względu na typ konstrukcji jest unikatowy w skali kraju i jeden z kilku mostów tego typu wEuropie), później kawałek za Giżyckiem spędzimy czas w Mazurskiej wiosce indiańskiej. Popołudnie spędzimy w okolicach Mikołajek zwiedzając poszególne atrafcje Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

, zyska32 zyska
, zyska32 zyska
, zyska32 zyska
, zyska32 zyska
, zyska32 zyska
Komentarze 3
2013-06-28
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
11 czerwiec 2013 14:08

[cytuj autor='A Maciej']Piękny region i trasa [/cytuj]

Tak piękne tereny. Fajna mapka z trasą ale troszkę opisu mi brakuję krotkiego np:co widzieliście i może pochwalicie się paroma zdjęciami fajnie by było . pozdrawiam

Ostatnio edytowany: 2013-06-11 14:09

Maciej A
10 czerwiec 2013 17:53

Piękny region i trasa, więc opis + fotki i będzie dobrze

pozdrawiam

Ostatnio edytowany: 2013-06-10 17:54

Danuta
10 czerwiec 2013 14:10

Trasa malownicza, wstęp dobry, teraz jeszcze proszę o opis wycieczki wraz ze zdjęciami. Pozdrawiam :-)

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024