Południowy urok Polski

Collegium Maius, Sylwia Tomaszewska
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Ojcowski Park. Ujrzeliśmy tam takie miejsca jak: grota Łokietka, źródełko miłości, zamek w Pieskowej Skale który był ważnym ogniwem w łańcuchu fortyfikacyjnym broniącym drogi handlowej z Krakowa na Śląsk jak również znajdującą się obok zamku maczugę Herkulesa,czy też zamek w Ojcowie , który był zamikiem warownym wzniesionym przez Kazimierza Wielkiego w w II połowie XIVw.Tego dnia mogliśmy ujrzeć uroki piękna krasowego jak także dowiedzieć się czegoś więcej o historii naszego kraju. Wszystkie te miejsca sa perełką naszego kraju.

Kolejnego dnia byliśmy w Zakopanem. Tam odbyliśmy pieszą wędrówkę do Morskiego Oka, które w tym czasie jest jeszcze w całości pokryte lodem. Nastepnie udaliśmy się na Giewont masyw górski o wysokości 1894 m n.p.m. i długości 2,7 km, który jest najwyższym szczytem w Tatrach Zachodnich położonym w całości na terenie Polski oraz dom do góry nogami.

Wawel, Sylwia Tomaszewska
Wawel, Sylwia Tomaszewska

Trzeciego dnia udaliśmy się do Krakowa oraz Wieliczki. W Krakowie byłiśmy na Wawelu gdzie zwiedziliśmy Zamek Królewski, który był rezydencją królewską o charakterze zabytkowym, o powierzchni 7040 m² z 71 salami wystawowymi.Ujrzeliśmy również Collegium Maius. Następnie udaliśmy sie na rynek gdzie podziwiać można Sukiennice czy też kościół Mariacki, którego codziennie punkt o godzinie 12 grany jest hejnał. Dalej pojechaliśmy do Wieliczki gdzie podziwialiśmy kopalnie soli oraz Zamek Żupny-dawna siedziba zarządu kopalń Wieliczki i Bochni.

Dnia czwartego w drodze powrotnej zajechaliśmy jeszcze do Częstochowy, aby obejrzeć klasztor na Jasnej Górze- jeden z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Znajduje się tam obraz Matki Bożej Częstochowskiej, oraz zbiór wielu innych dzieł sztuki, najczęściej sakralnej. Na tym miejscu zakończyliśmy swoją wyprawę i udaliśmy się w droge powrotną do domu.

Sukiennice, Sylwia Tomaszewska
Sukiennice, Sylwia Tomaszewska
Częstochowa, Sylwia Tomaszewska
Częstochowa, Sylwia Tomaszewska
Dom do góry nogami, Sylwia Tomaszewska
Jaskinia Łokietka, Sylwia Tomaszewska
Zamek w Pieskowej Skale, Sylwia Tomaszewska
Źródełko miłości, Sylwia Tomaszewska
Maczuga Herkulesa, Sylwia Tomaszewska
Zamek w Ojcowie, Sylwia Tomaszewska
Kopalnia soli, Sylwia Tomaszewska
Morskie Oko, Sylwia Tomaszewska
Widok z Giewontu, Sylwia Tomaszewska
Krzyż na Giewoncie, Sylwia Tomaszewska
Kościół Mariacki, Sylwia Tomaszewska
Sylwia Tomaszewska
Komentarze 3
2013-05-04
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika pawelp29
pawelp29
18 czerwiec 2013 09:46

Również mieszkam blisko Krakowa, jednak mnie ciągnie w przeciwną stronę - nad morze 🙂

Ostatnio edytowany: 2013-06-28 12:09

Ostatnio edytowany: 2013-06-28 12:09

Avatar użytkownika Katarzyna Jamrozik
Katarzyna Jamrozik
12 czerwiec 2013 20:22

A ja się cieszę, że do tych mieszkam tu na południu Polski i  właściwie w jego centrum bo pomiędzy Krakowem a Katowicami, więc wszędzie mam po środku. Nad morze mnie ciągnie, wszędzie takie samo. Natomiast w górach każdy szczyt inny, inne schronisko, inna jest przyroda w różnych pasmach górskich. Uważam się za szczęściare. W dodatku przy odpowiedniej pogodzie z pokoju widzę Tatry i Babią Górę.

Avatar użytkownika Maciej A
Maciej A
12 czerwiec 2013 20:16

Odspawać się od monitora w takie miejsca napewno warto

pozdrawiam

Wycieczka na mapie

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024