Leśniewo

, Danusia

Podróżując po Mazurach trafiliśmy do wsi Leśniewo,w pobliżu której znajdują się dwie niedokończone poniemieckie śluzy: Leśniewo Górne i Leśniewo Dolne. Są to jedne z wielu pozostałości niemieckich budowli,mających doprowadzić do utworzenia Kanału Mazurskiego łączącego wielkie jeziora z Bałtykiem. Dziś są to miejsca opuszczone i w zasadzie nieużytkowane,odwiedzane jedynie przez turystów i amatorów surwiwalu. Choć nie ma tam przewodnika, to potężna masa betonu,stojąca ciemna woda oraz puste miejsce po niemieckiej gapie robi ogromne wrażenie na odwiedzających to miejsce. Informacje o śluzach zapisane są dość szczegółowo na tablicach informacyjnych. Słabo natomiast jest oznakowany dojazd ,trafiliśmy tam bardziej intuicyjnie niż kierowani znakami. Przed wejściem na groble w strone śluzy jest mały, trawiasty ,oczywiście płatny "parking" . Miejscowi dobrze znają takie miejsca i wiele wiedzą o przeszłości swojego regionu. Dzialalność Niemców na Mazurach podczas 2 wojny światowej do dziś budzi zrozumiałe emocje i zainteresowanie odwiedzających ten region Polski.

, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
Komentarze 8
2012-08-11
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Maciej A
13 lipiec 2013 11:26

w Gierłoży i Mamerkach też byłaś,

same Mazury... uwielbiam

pozdrawiam

Krzysztof Dorota
12 lipiec 2013 23:27

Ciekawe historyczne miejsce.

Roman Świątkowski
12 lipiec 2013 14:57

[cytuj autor='Piernikarczyk Anna']Pięknie, czekamy na mazursko-bałtyckie wyprawy, bo my mamy tam baaardzo daleko 🙂 [/cytuj]

zgadzam się z Anią . Ciekawe miejsce.

Anna Piernikarczyk
12 lipiec 2013 10:45

Hehe trochę racji może i miała 🙂 ale jednak Bieszczady to naprawdę dla mnie taki koniec świata...

Danusia
12 lipiec 2013 10:33

Pojęcie "daleko" jest bardzo względne". Kiedyś będąc w Bieszczadach zawędrowaliśmy do malutkiego sklepiku w drodze do Sianek. Zażartowalismy do ekspedientki,że tutaj to juz jest prawdziwy koniec świata. A ona zapytała: A wy skąd jesteście? Odpowiedzieliśmy,że znad morza. Na co ona: To u was przecież jest koniec świata!

marian
12 lipiec 2013 09:16

Ciekawe i tajemnicze miejsce z nieznanych stron.Dzięki Tobie i P.sz. dowiadujemy się o miejscach o których nigdy nie słyszeliśmy . Pozdrawiam.

Anna Piernikarczyk
12 lipiec 2013 08:55

Pięknie, czekamy na mazursko-bałtyckie wyprawy, bo my mamy tam baaardzo daleko 🙂

mokunka
12 lipiec 2013 08:49

Super ciekawe ! Kawał historii , wśród pięknych mazuraskich lasów i jezior. Bardzo fajna wycieczka!

pozdrawiam🙂

Zwiedzone atrakcje

Leśniewo

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024