Niedzielna wyprawa na Kaszuby

, Danusia
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Sarbsk

Trochę świeżości z Pomorza. Wczoraj, w niedzielny poranek wyjechaliśmy ze Słupska w stronę Łeby. Nie ona jednak była naszym celem, lecz pobliski Sarbsk ,położony niedaleko jeziora Sarbsko.W 2012r. powstał tam Sea Park,kolejny po Parku Jurajskim park rozrywki w poblizu Łeby. Chciałam sprawdzić,czy obiekt mógłby być celem wycieczki szkolnej dla małych dzieci.Okazało się,że,choć nadal jest w rozbudowie,to jak najbardziej tak. Jest to idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Sea Park to teren z makietami okazów morskich w ich naturalnej wielkości.Największe wrażenie robi olbrzymia kałamarnica oraz kaszalot. Najsympatyczniejsze są pingwiny królewskie,najczęściej fotografowanym obiektem jest mors i rekin. Na terenie parku znajdują sie również baseny ,w których pływają przeraźliwie głośno krzyczące 4 foki szare i 4 kotiki amerykańskie. O wyznaczonych godzinach,ku uciesze turystów,zwierzęta są karmione i tresowane na oczach widzów. Warto zajrzeć również do Muzeum Współczesnego Rękodzieła Marynistycznego,gdzie wyeksponowane są obrazy z muszelek,modele statków oraz rzeźby marynistyczne. Można też zakupić pamiątki i zjeść małe co -nieco.. Ciekawostką są miniatury wszystkich latarni morskich na polskim wybrzeżu-najwyższa latarnia jest w Świnoujściu.Najciekawszym punktem parku jest Oceanarium Prehistoryczne,gdzie w technologii 5D można oglądać prehistoryczne stwory pływające w głębinach. Przyznaję,że robi to wrażenie,zwłaszcza ostatnie okno,w którym olbrzymi potwór morski rozbija szybę dzielącą go od widzów,pod nogami drży podłoga,a na twarzach czujemy bryzgi wody. To wszystko w cenie biletu 24 zł,natomiast dodatkowe wejście do kina 5d na film o oceanach kosztuje kolejne 12zł.Parking przed wejściem do parku jest dość pojemny i o dziwo,bezpłatny.

, Danusia
, Danusia

Chocielewko

Wracaliśmy do domu okrężną drogą,zwiedzając okolicę. Całkiem przypadkowo trafiliśmy na kolejne miejsce dla rozrywki rodzinnej,do gospodarstwa Zielona Dolina w Chocielewku. Jest tam kilka ,niezbyt udanych miniatur budowli wielkiego formatu np. Wieża Eiffela, Big Ben,piramida,postacie prezydentów USA. Są także modele chat wiejskich z różnych regionów Polski oraz figurki z bajek dla dzieci. Funkcjonuje też mini-zoo,w którym dzieci mogą karmić małe,śmieszne kózki i czarne świnki,mogą oglądać rozmaite ptactwo od papużek falistych po strusie. Nas najbardziej zaciekawiły przeróżne gatunki kurek z niesamowita kurą brodatą na czele. jest wyznaczone miejsce pod grill,ognisko,stoły i siedziska oraz plac zabaw. Przy wejsciu gości wita malutki strumyczek z mini kaskadą. W sumie miłe,przyjazne dzieciom miejsce.

, Danusia
, Danusia

Lębork

Na popołuduniową kawkę i deserek zajechaliśmy do Lęborka. Miasto to do tej pory znaliśmy raczej tylko z przejazdu w drodze do Trójmiasta. Tym razem zatrzymalismy się w centrum,gdzie z przyjemnością pospacerowaliśmy po pełnym uroku deptaku na ulicy Staromiejskiej. Żałowalismy,że rozległy rynek jest w trakcie remontu,ale widać,że po położeniu bruku będzie piękny i wtopiony w klimat deptaku. Wśród lęborskich zabytków najwazniejszym jest kościół pw. św. Jakuba,Baszta Bluszczowa, Baszta Kwadratowa,ratusz miejski, spichlerz solny, mury obronne i zamek krzyżacki ,w którym obecnie znajduje się sąd.Niedługo,bo w dniach 26-28 lipca,odbęda się w Lęborku coroczne Dni Jakubowe,podczas których odbywa się Bieg Jakubowy oraz zlot Jakubów.A wszystko dlatego,że św. Jakub jest patronem miasta.Przy okazji wspomnę,że w Lęborku urodził się Paul Nipkow uznawany za twórcę telewizji.

, Danusia
, Danusia
, Danusia

http://www.lebork.pl/dla-turysty/lebork-kolebka-telewizji/

, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
Komentarze 9
2013-07-14
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Roman Świątkowski
16 lipiec 2013 20:19

Bardzo fajna wycieczka. Coś nowego i innego - super.

mokunka
16 lipiec 2013 10:19

[cytuj autor=' Danusia']Mokunko,widocznie działa nasza zawodowa podświadomość:-) Poczytałam twoja relację z Dream Parku i faktycznie...Jakbysmy pisały o tym samym Oceanarium.:-)   Alusia,dzięki,fajnie,że tu zajrzałaś:-) Daleko zawsze kiedyś może stać się blisko,wiesz o tym:-) [/cytuj]

 

Tak  Danusiu; zdecydowanie zawodowa podświadomośc, hihihi. Właśnie przeczytałam rownież Twoje wycieczki o Międzyzdrojach i Lubomierzu. Odebrałam te miejsca bardzo podobnie "siostro belferko" 🙂

Anna Piernikarczyk
16 lipiec 2013 08:48

Super wycieczka!

To w Ochabach to było jedyne jak powstawało, a teraz jest już kilka, bo w Krasiejowie też jest.

Danusia
16 lipiec 2013 07:23

Mokunko,widocznie działa nasza zawodowa podświadomość:-) Poczytałam twoja relację z Dream Parku i faktycznie...Jakbysmy pisały o tym samym Oceanarium.:-)

 

Alusia,dzięki,fajnie,że tu zajrzałaś:-) Daleko zawsze kiedyś może stać się blisko,wiesz o tym:-)

alice61 Ratajczak
15 lipiec 2013 22:33

Witaj Danusiu🙂 Fajne miejsca. Szkoda tylko, że tak daleko od Poznania                        😢    Pozdrówka🙂

mokunka
15 lipiec 2013 22:29

 Danusiu -wyprawa świetna, piękne foty a Prehistoryczne Oceanarium...czytam i oczom nie wierzę. Bylkam w takowym w Ochabach na Ślasku 🙂 Wtedy było reklamowane jako jedyne w Polsce.

http://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,4389,park-edukacji-i-rozrywki-w-ochabach---prehistoryczne-oceanarium-oraz-dinozaury-i-miniatury.html

 

Wrażenia, które opisalam i teraz gdy czytam Twoje z oceanarium podobne.  hihihi To chyba telepatia (?!) , że "nosi " nas po podobnych obiektach. Już drugi podobny ,; wcześniej było Muzeum Chleba , teraz Prehistoryczne Oceanarium!

pozdrawiam🙂

marian
15 lipiec 2013 21:40

Fajne miejsca .  Podobają się mi i myślę że  dziecią spodobają się.Pozdrawiam.

Maciej A
15 lipiec 2013 18:19

mi też się podoba Danusiu

ładnie to wszystko na Twoich zdjęciach wygląda

pozdrawiam

Ela
15 lipiec 2013 11:11

Super relacja i fajne miejsca, mi siępodobają.Śliczne zdjęcia.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Słupsk

Słupsk

Sarbsk

Chocielewko

Sarbsk

Chocielewko

Sea Park,fokarium,park rozrywki

Park Miniatur Chocielewko,Zielony Dwór

Ulica Staromiejska,deptak

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024