Centrum Nauki Kopernik

, Danusia
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

To był ostatni punkt naszej ubiegłorocznej wycieczki do stolicy. Powstałe w 2010 r. Centrum Nauki Kopernik znajduje się przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Jest to miejsce doskonałe na wycieczki z klasą,z rodziną, z małymi dziećmi. Na zwiedzanie spokojnie można sobie zarezwować cały dzień. Wewnątrz jest tak wiele atrakcji dla dużych i małych,że nie wiadomo kiedy mija czas. Centrum cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kolejki do kas są porażającej wielkości. Rezerwacja przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych,natomiast turyści indywidualni mogą zarezwować bilet on-line i odebrać go w kasie. Można on-line również śledzic przesuwającą się kolejkę.

Wewnątrz w ogromnej hali zgromadzone są przeróżne " zabawki" mechaniczne,automatyczne,optyczne,akustyczne i inne.Dotyczą rozmaitych działów nauki np.budowy ciała człowieka,wody,archeologii,działania wiatru,trzęsienia ziemi. Są tu przeróżne puzzle,układanki,modele ,makiety turbin wodnych.Można samodzielnie odkrywać zasady konstrukcji mostów podwieszanych,sprawdzać zasady fizyki i aerodynamiki,zobaczyć jak wyglada nasz szkielet podczas jazdy na rowerze,zamknąć się w ogromnej bańce mydlanej,poczuć się jak chomik w kręcącym sie kole,sprawdzić czy nasz nos bezbłędnie rozpoznaje zapachy i jaką mamy moc głosu, i wiele,wiele innych. Naprawdę trudno to opisać.

, Danusia
, Danusia

Maluchy mogą grzebać się piasku bawiąc się w archeologów,grać w rozmaite gry komputerowe,poddać sie iluzji optycznej,malować,budować,konstruować, czyli uczyć się przez zabawę. Przede wszystkim zaś mogą absolutnie wszystkiego dotykać! Dorośli mają dodatkowy dział,gdzie np. siedząc w makiecie samochodu mogą dowiedzieć się,co się dzieje z ich ciałem podczas igraszek na tylnym siedzeniu. Są też dla nich rozmaite quizy,zagadki,zabawy komputerowe i nie tylko. Dla mnie najtrudniejszym zadaniem do wykonania było puzzle z odwróconymi stronami. Trzeba było włożyc ręce w głąb pudła,widziałam swoje  dłonie na monitorze i miałam złożyć ze sobą 4 elementy dużych,łatwych puzzli.Problemem było odwrócenie stron,czyli wszystko co sobie zamyśliłam,należało zrobić w przeciwnym kierunku.Nie udało mi się! Ot,blondynka.;-) Mój mąż wykonał to bez większego problemu.

Dodatkowo można wykupić wejście do teatru robotów lub do planetarium.A po zabawie odpocząć w kawiarence loub pobuszować w sklepie. Polecam!

, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
, Danusia
Avatar użytkownika Danusia
Danusia
Komentarze 6
2012-07-26
Moje inne podróże

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Avatar użytkownika Danusia
Danusia
22 lipiec 2013 21:55

Tłumów rzeczywiście nie brakuje,ale reszta-warta czekania:-)

Avatar użytkownika Maciej A
Maciej A
22 lipiec 2013 10:49

Odstraszają tylko te tłumy,

poza tym to czysta magia :-)

pozdrawiam

Avatar użytkownika mokunka
mokunka
21 lipiec 2013 21:43

[cytuj autor='M Ela']Nie byłam w Centrum ale słyszałam że rewelacja miejsce, i wkońcu idzie zrozumieć cuda techniki🙂) [/cytuj]

 

Niestety też nie byłam. Szkoda. Może kiedys.

pozdrawiam🙂

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
21 lipiec 2013 20:07

My rok temu zwiedzaliśmy Warszawę i naprawdę Warszawa da się lubić 🙂 Jednak byliśmy tylko pod tym Centrum, a chwile również nad, bo oglądaliśmy je z dachu - ogródów Biblioteki

Avatar użytkownika Ela
Ela
21 lipiec 2013 19:49

Nie byłam w Centrum ale słyszałam że rewelacja miejsce, i wkońcu idzie zrozumieć cuda techniki🙂)

Avatar użytkownika marian
marian
21 lipiec 2013 14:37

Ciekawe miejsce i Warszawa da się lubić.

Wycieczka na mapie

Zwiedzone atrakcje

Centrum Nauki Kopernik

Zaczarowane Podróże - dawniej podroze.polskieszlaki.pl
Copyright 2005-2024